Силиконови форми?

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
lubopitka
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 175
Регистриран на: пон дек 29, 2008 3:26 pm
:: 5 рецепти от lubopitka
:: 61 снимки от lubopitka

Мнение от lubopitka » вт яну 25, 2011 9:26 pm

Здравейте, на дъщеря ми подариха за Коледа силиконови формички за печене във формата на Мечо Пух. Направихме заедно солен кекс в тях, а и тя беше много щастлива, че си има свои силиконови формички.


mvzh
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 11
Регистриран на: ср сеп 30, 2009 8:35 am
:: 3 снимки от mvzh

Мнение от mvzh » съб яну 29, 2011 8:37 am

Mimoza784, аз съм от Варна и наскоро си купих силиконова форма за кекс от Техномаркет-там има различни форми и са в оранжев цвят. В Пикадили също има различни, но те са сини. в някои магазини за домашни потреби също ги има.Успех!

Потребителски аватар
mimoza784
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 57
Регистриран на: пон яну 25, 2010 3:49 pm
:: 83 рецепти от mimoza784
:: 509 снимки от mimoza784

Мнение от mimoza784 » съб яну 29, 2011 12:49 pm

Милена, благодрая ти :)
Пр първия удобен случай ще отскоча до някое Пикадили. В СВА нямаше :(

Потребителски аватар
sladurko
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 19
Регистриран на: нед ное 29, 2009 2:03 pm
:: 3 рецепти от sladurko
:: 4 снимки от sladurko
Местоположение: София

Мнение от sladurko » ср мар 09, 2011 3:42 pm

Аз също съм много доволна от силиконовите форми. Нищо не залепва или недоопича, не мирише на гума.
Вкъщи си имам форма за кекс, формички за мъфини и тавичка с диаметър 26см. Част от формите си ги купих от магазини Т-маркет и бяха на много достъпна цена (5-6лв.), а първите си ги взех от един магазин за левче (Евро ленд) и мога да кажа че все още стават дори и след 2-3 години усилена употреба.

Последната придобивка която също е много голямо удобство е фолио за многократно печене. Тънко е като хартия за печене и се ползва по същото предназначение. Мие се много лесно, нищо не залепва по него. Купих си го от магазините Merccari (София и Плевен) за скромната сума от 3,50лв. за 2 листчета с размери около 40/50см. Изпробвано е вече . :thumup:


Потребителски аватар
veselinka
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 34
Регистриран на: нед окт 25, 2009 10:25 am
:: 2 снимки от veselinka
Местоположение: гр.Шумен

Мнение от veselinka » пет мар 11, 2011 7:27 am

Би ли ми казал някой нещо по - специално за кексовата форма! :) Как изобщо се процедира с нея :( ,нямам си на идея,най-отгоре я държи някакъв пръстен ..До сега не съм използвала никога такива форми :/ .И има ли значение от кои да купувам и от кои не... :cry: Искам да сменя малко за разнообразие,обаче ме е страх да не направя грешка и после да съжалявам :wink: !!!

Потребителски аватар
akva7
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 403
Регистриран на: нед фев 21, 2010 10:14 pm
:: 15 рецепти от akva7
:: 107 снимки от akva7
Местоположение: София

Мнение от akva7 » съб мар 12, 2011 8:08 pm

Весе,купи си и няма да съжаляваш.Лесно се мият,не залепват.Металният пръстен е да държи формата,но и без него пак става.Разлика има само в цената,казвам го от опит,тъй като съм пробвала и с 2 форми.Хайде престраши се и да докладваш ,какво си постигнала от новия избор. :thumbsup:
Изображение

Потребителски аватар
dessi_avon
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 7
Регистриран на: нед яну 23, 2011 4:34 pm
:: 4 рецепти от dessi_avon
:: 14 снимки от dessi_avon
Местоположение: Самоков
Контакти:

Мнение от dessi_avon » ср сеп 28, 2011 12:26 pm

Здравейте, чак днес смогнах да вляза. Имах тежка и мтооооого тъжжжна година. Искам да Ви кажа, че силиконовите форми на tupperware не са никак евтини. Но пък вежнъж купени - си остават за цял живот... Следващото нещо, което ще си набавям от там е точно една такава силиконова форма. Силиконовите им продукти са с цени приблизително от 60 до 120 лв.

Потребителски аватар
tillia
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 510
Регистриран на: ср фев 20, 2008 8:23 pm
:: 721 рецепти от tillia
:: 2770 снимки от tillia
Контакти:

Мнение от tillia » пон яну 16, 2012 8:23 pm

Купих си от Lidl силиконова подложка за печене. Така и не ми стана ясно дали може да се ползва във фурната на газова печка :o . Някой да има опит :?
http://da-gotvim-s-tillia.blogspot.com/
http://www.snimka.bg/?profile,albums

Истината е въпрос на гледна точка !
Изображение Изображение

sladki6ka
любител с ренде
любител с ренде
Мнения: 21
Регистриран на: съб дек 17, 2011 4:30 pm

Мнение от sladki6ka » пет фев 03, 2012 5:32 pm

доколкото знам няма проблем, но не съм 100 процента сигурна... :(


Отговори