Как тече денят на Веселите готвачи? - Януари '11

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » нед яну 16, 2011 7:52 am

Добро утро от ТРОЯН :)
Изображение

И въпреки, че не съм у дома пак си пия кафето с вас :)
Вчера времето тук беше страхотно, но днес заваля дъжд. Но пак ми харесва - мързелувам си и се наслаждавам на спокойния град.

ivkaa75, стискам палци всичко да е наред. :thumup:

lu4a, благодаря за пожеланията.

Хубав неделен ден :chef: !
Изображение
Моето блог-местенце - http://elti-spodeleno.blogspot.com
Моята facebook страничка http://www.facebook.com/SpodelenoOtKuhnataNaElti


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » нед яну 16, 2011 9:11 am

Изображение

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/RixdZcVuyw8?fs ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/RixdZcVuyw8?fs=1&hl=bg_BG" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

Добро утро :)

Ивка, дано прегледа ви мине успешно и младежа да се възстанови по-скоро :thumup:
Elti, почивай активно :wink: И аз харесвам този град, няколко пъти съм била там, но все през лятото. Иска ми се да ида и през зимата, някой ден......

Хубав и спокоен почивен ден на всички Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » нед яну 16, 2011 10:27 am

Добро утро!
ELTI, приятна почивка в този хубав град!
ИВЧЕ, стискам палци! Очакваме от теб хубави новини!
БОНИ, благодаря за кафенцето и за хубавите пожелания!
Желая на всички хубав почивен ден!!!
Изображение
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » нед яну 16, 2011 4:56 pm

Изображение

Днес отново домакинстването е дневен ред - прострирах, готвих, подреждах, почистих печката и фритюрника... Малкия е РД на приятелят си в Джамбалая - детски парти център.

Елти, надявам се че добре си отпочинала на това чудно място! :)

Ивче, дано новините след прегледа са много добри! :thumup:

Нещо ми дават зор в къщи да отивам да правя пържолките към боба :D и ще трябва да ставам.

От мен лека неделна вечер!


Изображение


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » нед яну 16, 2011 5:27 pm

Здравейте и от мен!

Elti, честит рожден ден със закъснение, но от сърце!
Изображение

Благодаря на всички за пожеланията - те се сбъднаха и аз съм съвсем здрава. От утре съм на работа, но всъщност още от вчера и днес имам ангажименти. Вчера ходих да помагам на едни приятели в ресторанта, след малко ще ходя пак. Затова седнах да погледам в нета, преди да тръгна.
При нас от няколко дни е топло, пролетно време. След продължителните и обилни снегове си е направо рай! :D
Неделите винаги са някак къси или поне на мен така ми се струва - докато стане човек и вече се стъмнило! Ето и сега - денят почти е минал. Днес изпратихме брат ми пак, той беше почти 1 месец в отпуска и сега ми е криво, че го няма...Дано да се разсея в ресторанта после и да не мисля толкова.

На всички вас желая приятен остатък от уикенда, насладете се на почивката и хората около вас!

Всичко добро и успешен старт в новата работна седмица!

Поздрави от мен!

Aа, сетих се за една песничка, ето я:

<object><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/2yoh6me8cuw?version=3"><param name="allowFullScreen" value="true"><param name="allowScriptAccess" value="always"><embed src="http://www.youtube.com/v/2yoh6me8cuw?version=3" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="640" height="390"></object>
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пон яну 17, 2011 6:57 am

Изображение

<object width="336" height="295"><param name="movie" value="http://bg.netlog.com/go/widget/videoID= ... ram><param name="wmode" value="window"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="http://bg.netlog.com/go/widget/videoID=bg-1043127" type="application/x-shockwave-flash" allowFullScreen="true" wmode="window" width="336" height="295"></embed></object>

Добро утро :)

Днес е АНТОНОВДЕН

Сузи, нека и тримата ти именници да са живи и здрави, с чест да носят имената си и да са щастливи :celebrate: :baloons: :celebrate: :baloons: :celebrate: :baloons: :celebrate:

Честит празник и на всички останали :)

Спорна и усмихната нова седмицаИзображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » пон яну 17, 2011 7:48 am

Добро утро!
Честит Антоновден на всички празнуващи!
Сузи, честити ти именници! Да са ти живи и здрави! :celebrate: :celebrate: :celebrate:
Бони, благодаря за кафенцето и хубавата музика! Желая хубав ден и спорна работна седмица на всички!!! :thumup:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » пон яну 17, 2011 8:51 am

Сузи,честит празник на близките ти .Да са живи и здрави.
Честит празник и на останали именници.Бъдете живи и здрави.
:celebrate: :celebrate: :celebrate: :celebrate: :celebrate: :celebrate: :celebrate:

Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » пон яну 17, 2011 9:41 am

Добро утро и от мен!Изображение

Честит имен ден на празнуващите днес Антоновден!
:celebrate: :celebrate: :celebrate:

Сузи, да се ти живи и здрави близките!

Малкия днес го оставих у дома, че нещо се разкашля,и малко сополки има... :(

korneliq
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 101
Регистриран на: нед дек 16, 2007 2:25 pm
:: 744 рецепти от korneliq
:: 388 снимки от korneliq

Мнение от korneliq » пон яну 17, 2011 9:59 am

Антоновден 17 януари

СВ. АНТОНИЙ се представя като брат близнак на св. Атанас. Според различни поверия те били ножари, железари, налбанти (хора, които подковават коне). В митологията ковачите се смятат за творци на вселената, оформящи света чрез стихията на огъня. Магическа е силата на ковачите и на всичко, произлязло от техните ръце. Двойно по-магическа става силата, когато са двама близнаци ковачи като св. Антоний и св. Атанас.
Според една легенда Антоний гледал спящо със свити лапи куче и бил озарен от прозрение техният инструмент (клещите) да изглежда така, като кучешки крачета. Затова му отредили празник един ден преди деня на брат му св. Атанас. Според друга легенда двата дни 17 и 18 януари са празник, посветен на един светец с две лица. На първия ден светецът влязъл в селската кръчма с бедняшки дрехи и никой не го поздравил, не го почерпил, не поискал да пие с него вино и ракия. На втория ден облякъл „знатни дрехи", влязъл с тях в кръчмата и както се очаква, всички скочили на крака да го посрещнат с почит и уважение. На много места жените раздават медени питки за здраве. Не се варят боб и царевица, за да не се разболяват децата от шарка.Не се яде свинско месо, „за да не се разсърдят" болестите.
ИМЕННИЦИ: Антон, Антония, Антонина, Андон

Информацията е предоставена от Мария Проданова, авторка на книгата Български празници и традиции

:flow2: :flow1: :podaryk: :flow2: :flow1: :candle: :flow2: :flow1: :podaryk: :flow2:
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ И ТЕХНИТЕ БЛИЗКИ !!!


Заключена