Изкуството да сме Здрави

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Re: Изкуството да сме Здрави

Мнение от AnnaJames » ср юни 17, 2015 8:14 pm

"... Рецепти за здраве със сода

1. Сода при ухапване от насекоми– в малко вода разтворете сода, колкото да се получи кашичка. От кашичката наложете на ухапаната зона. Сърбежът ще изчезне бързо.

2. Лек от „древността“ срещу киселини в стомаха – в студена вода се разтваря чаена лъжичка сода и се изпива. Не се препоръчва да се използва повече от един път дневно. А и ежедневната употреба на този лек не е силно препоръчван.

3. Сода за лечение на гъбички – сипете в леген 1 литър вода. Разтворете в нея супена лъжица сода. С домашният лек, който си приготвихте всеки ден трябва да измивате внимателно всяко засегнато от гъбички място.

4. Сода срещу херпеси– върху херпеса се посипва малко сода 2-3 пъти на ден. Това ще спомогне за бързото му премахване.

5. Сода срещу мускулни болки – след тренировката във фитнеса или при тежък физически труд, често страдаме от мускулна треса. За да се преборим бързо с нея е нужно да изпием чаена чаша вода, в която се разтворена 1/2 чаена лъжичка сода.

6. Сода при цистит– рецептата е аналогична, в чаша вода се разтваря лъжичка сода и се изпива. В случай, че болките и паренето са доста силни може да изпивате по лека на ден. Все пак продължително лечение не е препоръчително. Използвайте илача с мярка.

7. Сода при гадене – в половин чаена чаша вода се разтваря щипка сода. Към тази течност се добавят 5 капки сок от лимон. Еликсира се изпива на веднъж.

8. Сода при разстройство– чаена лъжичка оцет се смес с 1/2 чаена лъжичка сода и илача се изпива.

9. Сода срещу диабет– разтворете лъжичка сода в 250 грама кисело мляко. Изяждайте илача преди да сте закусили.

10. Сода при изгаряния– веднага след инцидента „посолете“ изгорения участък със сода.

11. Сода за облекчаване на болките при артрит– сипете в купа ябълков оцет и напоете с него една филия бял хляб. После поръсете отгоре със сода. Наложете на болезнената зона, като отгоре поставите вестник и накрая увивате с вълнен шал. Престойте с компреса цяла нощ.

12. Сода при екзема – в 700 милилитра вода се разтварят 3 чаени лъжички сода. Течността се използва за баня на засегнатите места. След нея намажете третираните зони със зехтин.

Смеси за здраве със сода

1. Лечение на синузит – в съд сложете по един стрък от билките мента и босилек. Прибавете към тях чаена лъжичка сода и 1/2 чаена лъжичка камфоров спирт. Залейте всичко с 500 милилитра гореща вода. От парата се вдишва по 3 минути на ден.

2. Пневмония – надупчете вестник с игла, намажете го със свинска мас и поръсете отгоре със сода. Наложете върху гърдите, като избягвате зоната на сърцето. Стойте с илача 5 часа.

3. Лечение на простуда – вземете парче плат и го намажете с домашен мед. Отгоре поръсете с синапено брашно и сода. Наложете върху гърдите, като отново пазите сърцето. Добре е да останете цяла нощ с компреса.

4. Лек за отхрачване– смесете по 1 супена лъжица мед и краве масло. Объркайте добре продуктите и добавете към тях супена лъжица сода, отново бъркате. На гладен стомах се иде по супена лъжица (1 път на ден).

5. Облекчаване на болката при шипове– настържете на ренде домашен сапун и после го стопете на котлона. Към течния домашен сапун се прибавя още толкова сода. Лека се разбърква и не намазва върху парче плат, което се налага върху болезнените участъци. За да направите компрес завържете с вълнен шал. За да има трайно облекчаване на болката прилагайте домашното лечение поне 7 дена...."

http://www.bgnow.eu/news.php?cat=2&cp=0&newsid=39059
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение


Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » вт юли 07, 2015 10:09 pm

Глyxapчeтo e билo изпoлзвaнo в цялaтa иcтopия зa лeчeниe нa paзлични зaбoлявaния и cъcтoяния. Taзи cyпep билĸa cъдъpжa витaмини и минepaли, ĸoитo ca пoлeзни зa вaшeтo здpaвe, eднa вaжнa пoлзa, ĸoятo мoжeтe дa пoлyчитe oт глyxapчe, e дa гo изпoлзвaтe ĸaтo бoлĸoycпoĸoявaщo.
Moжeтe дa нaпpaвитe мacлo oт глyxapчe y дoмa, ĸoeтo щe ви пoмoгнe дa нaмaлитe бoлĸи в cтaвитe eфeĸтивнo. Kaĸвo ви тpябвa:
- Цвeтя нa глyxapчe, пpяcнo нaбpaни.
- Бaзoвo мacлo, ĸaтo гpoздoвo, бaдeмoвo мacлo или зexтин

Инcтpyĸции: Haпълнeтe мaлъĸ бypĸaн c пpecнитe цвeтя oт глyxapчe.Haлeйтe бaзoвoтo мacлo и зaпълнeтe бypĸaнa пoчти дo въpxa.Πoĸpивa ce c тeнзyx и ce пocтaвя нa тoплo cлънчeвo мяcтo, ĸaтo пepвaзa нa пpoзopeцa, в пpoдължeниe нa 2 ceдмици или дoĸaтo цвeтятa зaгyбят цвeтa cи и зaпoчнaт дa пoĸaфeнявaт.Πpeцeдeтe и пpexвъpлeтe мacлoтo в нoв бypĸaн. Cъxpaнявaйтe нa xлaднo и тъмнo мяcтo. Koгaтo вaшeтo тepaпeвтичнo мacaжнo мacлo e гoтoвo, мacaжиpaйтe c нeгo бoлeзнeнитe cтaви или мycĸyли. Toвa e eднo oт нaй-пoлeзнитe pacтeния зa нaмaлявaнe нa бoлĸи в cтaвитe и бoлĸи в мycĸyлитe.
Зa ĸaĸвo дpyгo e мнoгo пoлeзнo глyxapчeтo?
- Xpaнocмилaнe – Чaй oт ĸopeн нa глyxapчe ce изпoлзвa зa oблeĸчaвaнe нa xpaнocмилaтeлни пpoблeми, ĸaтo мeтeopизъм, пълнoтa и зaпeĸ. - Бъбpeци – Глyxapчeтo cъдъpжa ĸaлий, ĸoйтo мoжe дa пoмoгнe c бъбpeчнaтa фyнĸция.
- Чepeн дpoб – Глyxapчeтo пoдoбpявa фyнĸциятa нa чepния дpoб, ĸaтo пpeмaxвa тoĸcинитe и възcтaнoвя xидpaтaция и eлeĸтpoлитeн бaлaнc. - Aнтиoĸcидaнти – Bcяĸa чacт oт глyxapчeтo e бoгaтa нa aнтиoĸcидaнти, ĸoитo пpeдoтвpaтявaт yвpeждaнe нa ĸлeтĸитe и ДHK oт cвoбoдни paдиĸaли, зaбaвяйĸи пpoцeca нa cтapeeнe нa ĸлeтĸитe ни.
- Paĸ – Глyxapчeтo дeйcтвa cpeщy paĸ, зa дa зaбaви pacтeжa мy и дa пpeдoтвpaти paзпpocтpaнeниeтo мy.
- Диaбeт – Πocлeднитe пpoyчвaния въpxy живoтни пoĸaзвaт, чe глyxapчeтo пoмaгa зa peгyлиpaнe нa ĸpъвнaтa зaxap и нивaтa нa инcyлинa. -
- Bиcoĸo ĸpъвнo нaлягaнe – ĸaтo диypeтиĸ глyxapчeтo yвeличaвa ypиниpaнeтo, ĸoeтo cлeд тoвa пoнижaвa ĸpъвнoтo нaлягaнe. Фибpитe и ĸaлий в глyxapчeтo cъщo peгyлиpaт ĸpъвнoтo нaлягaнe.
- Xoлecтepoл – Πpoyчвaниятa пpи живoтни пoĸaзвaт, чe глyxapчeтo пoнижaвa и нивaтa нa xoлecтepoлa.
- Bъзпaлeниe – Глyxapчeтo cъдъpжa eceнциaлни мacтни ĸиceлини и фитoнyтpиeнти, ĸoитo нaмaлявaт възпaлeниeтo в тялoтo. Toвa мoжe дa oблeĸчи бoлĸa и пoдyвaнe.
- Дeпpecия – Глyxapчeтo cъдъpжa B-ĸoмплeĸc витaмини, ĸoитo пoмaгaт дa cтaбилизиpaт нacтpoeниeтo, eтo зaщo e пpeпopъчитeлнo зa тeзи, ĸoитo cтpaдaт oт дeпpecия.

http://doctiming.bg/blog/%D0%BF%D1%80%D ... ign=buffer
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
sttel
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 43
Регистриран на: нед мар 02, 2014 11:03 pm
:: 33 рецепти от sttel
:: 59 снимки от sttel

Мнение от sttel » ср юли 08, 2015 9:45 am

Винаги имам глухарче в шкафа си. Когато преди 2 години разбрах, че съм се заразила с хепатит само за един месец с веган диета, една хранителна добавка, много лимони и поне 2 чаши на ден чай от глухарче се възстанових напълно. Случи се така, че месец след първия тест бях в БГ и когато направих втори тест /29 дни след първия/ всички показатели бяха в норма. Личната ми лекарка беше толкова впечатлена като сравни двата теста, че ме разпитваше какво правя / тя знае, че съм фен на алтернативната медицина/. И най-важното нямах абсолютно никакви проблеми с черния дроб. Лекарката, която ме гледа на ехограф не можеше да повярва, че само преди месец ми е била поставена диагноза хепатит.
Забелязала съм още, че ако ям по-тежка храна, преям вечер или ям много късно /знаете как е ако имате гости или по празници/ с една чаша чай от глухарче преди лягане нямам никакви проблеми на следващия ден като подуване на стомаха, отичане и проблеми с жлъчката. Много от нашите приятели знаят, че когато са ни на гости, вместо кафе предлагам чай от глухарче след вечеря :)
www.alenavita.com
www.thesunnyhome.blogspot.com

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » ср юли 08, 2015 12:43 pm

Това с глухарчето ме заинтригува. Може ли повече информация, кога се бере, суши, как се приготвя чая :)
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » ср юли 08, 2015 1:06 pm

Аз си правя чай,но си купувам сушено, предният път си купих корени от глухарче, сега съм си взела стръкове. Иначе при нас е пълно между площадките, но аз от София никога не бих си брала си нищичко.

Потребителски аватар
sttel
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 43
Регистриран на: нед мар 02, 2014 11:03 pm
:: 33 рецепти от sttel
:: 59 снимки от sttel

Мнение от sttel » ср юли 08, 2015 4:28 pm

Аз също си купувам- кога корени, кога листа- гледам да ги редувам. А чаят приготвям според указанията на опаковката.
www.alenavita.com
www.thesunnyhome.blogspot.com

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » ср юли 08, 2015 6:54 pm

И аз така го приготвям. Днес си правих също от стръковете.

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » пет юли 10, 2015 11:40 pm

Аз имам доста глухарчета на хълма, но листата им обикножено са малки, понеже нама как да ги поливам. Аз бера цялото растение и го суша, но корена оставям за да продължава да расте.
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » пет юли 10, 2015 11:45 pm

"Основната формула на този мощен тоник датира от средновековна Европа, това е епохата, когато хората страдат от всякакви болести и епидемии.Този прочистващ тоник всъщност е антибиотик , който убива грам-положителни и грам-отрицателни бактерии. Той има също така силно антивирусно и противогъбично действие, увеличава кръвообращението и лимфния поток във всички части на тялото.Това лекарство на растителна основа е най-добрият избор за борба с кандида.Този тоник е помогнал на много хора да се излекуват от много вирусни, бактериални, паразитни и гъбични заболявания и дори тумори!

Насърчава кръвообращението, и пречиства кръвта. Тази формула е помогнал на милиони хора през вековете, за да се преборят с най-смъртоносните болести.Тайната е в мощна комбинация от висококачествени естествени и пресни съставки!а да обобщим, това е тоник, който е ефективен при лечение на всички заболявания, успешно укрепва имунната система, действа като антивирусно, антибактериално, противогъбично и противопаразитно лекарство. Съдейства за най-тежките инфекции.

Мощен тоник - Рецепта

Може да искате да носите ръкавици по време на подготовката, особено при работа с люти чушки, защото е възможно да се получи изтръпване на ръцете! Бъдете внимателни, миризмата е много силна, и тя може да стимулира синусите моментално.

Съставки:

700 мл ябълков оцет (винаги използвайте органичeн)
¼ чаша ситно нарязан чесън
¼ чаша ситно нарязан лук
2 пресни чушки, най-лютите, които можете да намерите
¼ чаша настърган джинджифил
2 супени лъжици настърган хрян
2 супени лъжици куркума на прах или 2 броя куркума корен

Начин на приготвяне:

Комбинирайте всички съставки в купа, с изключение на оцета.Сместа се прехвърля в буркан. зсипете и ябълковия оцет и напълнете до върха. Най-добре е, ако 2/3 от буркана се състои от сухи съставки, и попълните останалата част с оцет. Затворете добре и разклатете.Дръжте буркана на хладно и сухо място в продължение на 2 седмици. Разклатете добре няколко пъти на ден.
След 14 дни, прецедете течността. За по-добри резултати се слага марля над него. Изстискайте добре, така че целият сок да излезе.
Използвайте останалата част на сухата смес при готвене.Вашият чудотворен тоник е готов за употреба. Не е необходимо да се пази в хладилник. Ще издържи дълго.
Допълнителен Съвет: Можете също така да го използвате в кухнята - смесете с малко зехтин и го използвайте като дресинг за салата или в ястия.

Дозиране:
Внимание: Вкусът е много силен и лютив!
Допълнителен съвет: Яжте резен портокал, лимон или лайм, след като вземете тоник за облекчаване усещането за горене и лютивината.
Гаргарете и поглъщайте.Не го разреждайте във вода, тъй като ще намали ефекта.

Вземете 1 супена лъжица всеки ден за укрепване на имунната система и да се преборите с настинката.
Увеличете количеството всеки ден, докато стигнете до доза 1 малка чаша на ден (с размерите на чаша алкохол).
Ако сте се борите срещу по-сериозно заболяване или инфекция , приемайте по 1 супена лъжица от тоника 5-6 пъти на ден.
Той е безопасен за бременни жени и деца (използвайте малки дози!), Защото съставките са изцяло натурални и не съдържат токсини.

Предупреждение: Да не се използва на празен стомах, и да започвате с една чаена лъжичка за първите няколко пъти. Той е мощен и може да предизвика гадене или повръщане, ако не се използва по този начин. "
http://www.zajenata.bg/%D0%B7%D0%B0%D0% ... 45880.html
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
sttel
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 43
Регистриран на: нед мар 02, 2014 11:03 pm
:: 33 рецепти от sttel
:: 59 снимки от sttel

Мнение от sttel » нед юли 19, 2015 4:14 pm

Днес отново си правих чай от червена детелина и се сетих, че информацията за нея може да е полезна на жени над 40, които имат вече проблеми с месечния си период. За първи път доктор ми препоръча червената детелина във връзка с проблемите ми с щитовидната жлеза. След като направих проучване в нета попаднах на блога на Късна Пролет и там разбрах, че тази билка е изключителни полезна за жени, които влизат в климактериум. Информация за билката може да прочетете тук: http://kasnaprolet9999.blog.bg/hobi/200 ... ium.442794

ето и част от информацията за билката:
Последните научни тестове са показали, че червената детелина съдържа изофлавони, химикали на растителна основа, които предизвикват ефект в тялото, подобен на този от естрогена и за това за наречени фитоестрогени. Изофлавоните са показали потенциал за лекуване на много състояние свързани с менопаузата. Изследователите обаче са открили странични ефекти от вземането на естроген, което прави използването на фитоестрогените още по-примамливо. Изофлавоните са структурно или функционално сходни със стероидните естрогени в човешкия организъм. Най-добре проучените фитоестрогенни изофлавони – генистеин и деидзеин – се срещат в соевите продукти и билката червена детелина. Изофлавоните наскоро привлякоха голяма доза внимание от страна на научната общественост. Потвърдени бяха техните благоприятни ефекти при остеопороза, сърдечносъдови заболявания, рак и симптоми на менопаузата.

Когато навърших 40 започнаха първите ми проблеми с периода ми /няколко месеца преди това бях спряла да пия билката/ и след 3 месеца на нередовен цикъл, отичане на краката, болки в гърдите се сетих какво бях чела за червената детелина и започнах отново да я пия. От тогава нямам никакви проблеми с месечния си цикъл, като се старая да си правя чай от червена детелина поне 3 пъти седмично.

Приготвям билката, така както е дала Късна Пролет: 1 с.л. от билката се залива с 300мл вряла вода. След 10 минути се прецежда и се пие по 100мл 30 минути преди ядене.
www.alenavita.com
www.thesunnyhome.blogspot.com


Отговори