Спомени от нашето детство

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Meri_Popins
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 56
Регистриран на: ср апр 09, 2014 12:44 pm
:: 188 рецепти от Meri_Popins
:: 327 снимки от Meri_Popins

Re: Спомени от нашето детство

Мнение от Meri_Popins » вт апр 04, 2017 9:16 pm

Здравейте хора! И мен темичката ми е любимата. На 1 юни всяка година във фейсбук слагам снимки на най- любимите си игри от моето детство. Ще е дълъг поста ми!
Реда не е по любимо нещо, просто изброявам.
1. Да ходим на село, където баба ни връзваше люлки, събирахме билки, за чайчета, играехме докато стане рог тъмно, а най- любимите ни неща бяха от 2 метра ограда да се мяткаме във куповете слама, също така да се правим на кокошки и да си мътим яйчица. Да разглеждаме речното корито, което бе заградено от две страни със гора от дървета и градини, а ние си представяхмв че смв в джунгла. Били сме 4-6 клас. Когато вуйчо косеше един декар ливада, аз лично вземах най - огромния чувал и се спусках от най - високото по наклонената ливада. Нищо не смущаваше майка както да види че задниците ни са зелени ;).
2. Всеки рожден ден да бъде празник, ръчно приготвена торта от мама, целия клас или улицата са у нас.
3. Обожавах кумовете да ми донасят животинки фигури от Либия, бонбонки, дъвки Турбо, Love is, бонбони Лакта.
4. Като момиче съм играла с много момчешки играчки като камиончета, влакове. От малка майка ме оставяше с часове да редя пъзели. Също обожавах куклите си Барби. Завещахме си ги на нашите деца със сестра ми и имам кашон ушити дрехи. Това ми бе хоби от малка, а после и го завърших.
5. Да ни чакат до 12 да играем на асоциации, гоненица, стражари и апаши, жмичка, гама с двете улици около нас. Беше такава тайфа, сякаш цяла рота. В 4 клас през голямото междучасие така се запалихме момчета срещу момичета. Бях добър пазач. Стояли сме около час повече навън и после госпожата ни наказа да седим час прави. Обичах и хандбал, тенис, федербал.
Няма да забравя детските игри, когато на криеница с тичане се заплювах въпреки че ми падаше ту едната ту другата гуменка.
Ще запомня прекрасните си учители, класната, която виждам и до днес, по химия, биология, география, физическо...беше супер красавец и почти всички момичета бяха влюбени в него. Правех везна, мост, свещ с лекота, а сега не мога.
6. Ходехме да приютяваме кученца, котки от дворовете, или от кошовете и ги хранехме с биберони. Правехме им къщи под терасата ни и през няколко часа се измъквахме. Най- често съм яла бой заради това че майка ми си пазеше чужбинските биберони които сме ползвали за спомен, а аз ги давах на тайфата. Друг носеше мляко, хляб, салам.
7. Един път решихме да изненадаме майка със сестра ми и се качихме да берем липа. Стана 11.30 и нашите се притеснили и викнали мвр. Намериха ни. ;)
8. Понеже живеем до рдвр и там имаше привлекателно тайно място, с много овошки. Брахме ябълки, круши, сливи, дори и ореха на полицията.
Няма да забравя как дойдоха да питат сестра ми какво правим в градината. Тя казала че сме загубили топка. А аз десет крачки по - надолу им подвиквам: "Ако искате ще дадем и на вас". ;) Хубаво че не ни чуха. Отваряхме на баба работа да вари компоти. Изяли сме доста шамари. Ако сега ме накарат да открадна ще ме е страх.
Крадяхме от една къща рози. Подарявахме ги на родителите си;]
8. Най - мълчаливото време у нас беше петък събота и неделя, когато даваха филмчета като:
Гумени мечета
Мечетата с нежни сърца
Смърфовете
Едни катерици
Далматинци
Хакуна матата
Дисни филми, Чичо Скруч
Педя човек лакът брада
Малката русалка....любимия ми сериал, после я рисувах след всеки епизод.
И мн други.
9. Помня и тогавашните марио, който играех само като ида на гости някъде, една спирала която пускахме по стълбите сама вървеше, една игра с вълка от Ну Погоди и други.
10. Обожавах празниците когато на Коледа ни идваха гости, на Великден ние хoдехме и кумата ни правеше кошнички с цветенца от маслен крем и охлювчета. Едвам дочаквах следващата година.
Обичах да се събираме фамилията и да хамкаме халва.
11. Със съучениците се събирахме и изучавахме непознати места, примерно мястото около църквата, мазетата на един блок, под едно стълбище и да търсим
"съкровища".
Не мога да не спомена че са били бедни години. Веднъж ни се присмя една съученичка че нямам дънки. След това казах на татко и за следващия месец ядох вносни кроасани за закуска, раздавах дъвки и бонбони на децата;).
Всяка седмица събирахме колекция Киндер сюрприз, сладоледите делта, опитани всички без предел, като плачехме пред нашите че всички деца са ги яли. Имаше едни с изненада.
Имах неваляшка, матрьошки, лексикон, зная всички игри на Брида плюс една с тикви и сватба;)
До 8 клас, бе най- хубавото ми време.
С изключението на двама идиоти дето ме блъскаха и ми подмятаха шапката;)
Обожавах германския си несесер.
Да вземаме ретро но запазени дрехи и обувки на мама, баба и да се фукаме че модата се връща. Помня с много търпение как не се разсмях когато една съученичка бе взела на баба си токовете и станаха на прах и се прибра боса. Мога да изброявам до утре.
Добре дошли във моята страничка!
Обичам да готвя, да правя нови интересни рецепти. Обожавам българска, италианска, китайска и особено френската, Един по-здрав от мен за всички идиоти които ме изхвърлиха!


Отговори