Спомени от нашето детство

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » нед ное 07, 2010 9:24 pm

Много се развълнувах честно да ви кажа/пиша/...:) :) :)
Намерих в нета снимки на доста неща, с които съм израстнала и да ви покажа някои от тях:

кошчета за боклук:
Изображение

малко домакински уреди:
Изображение

спринцовка:
Изображение

бисквити:
Изображение

а помните ли детските колички :P
Изображение

и как изглеждаше прясното мляко в магазина?
Изображение

:D :D :D


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » нед ное 07, 2010 9:35 pm

А спомняте ли си шоколадите:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » нед ное 07, 2010 11:07 pm

Изображение

И още любими детски кърпички:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » нед ное 07, 2010 11:44 pm

ПРЕКРАСНО Е ТУК ,ПРИ СПОМЕНИТЕ.Колко хубаво беше накога...,не че сега е ужасно ,но...
Помня млякото в тези опаковки и любимият ми шоколад Кума Лиса.И безалкохолното в стъклените бутилки,колко ги дрънках докато стигна до магазина само да знаете :D :D :D .
Много от тези нещица ме правеха истински щастлива.
Всяка година баща ми се правеше на Дядо Коледа,разнасяше и подаръците на комшийчетата.
Отивахме на море с нашата кремава жигула,а тя милата пръщеше от багаж :) .


Потребителски аватар
akva7
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 403
Регистриран на: нед фев 21, 2010 10:14 pm
:: 15 рецепти от akva7
:: 107 снимки от akva7
Местоположение: София

Мнение от akva7 » нед ное 07, 2010 11:51 pm

А спомняте ли си,когато в училище в час по трудово шиехме зад игла,правехме крем със снежни топки,имахме и час по краснопис?Спомням си още,че вратите не се заключваха и никой не влизаше да краде.Имаше сигурност и работа за всеки.Събирах си стотинки в касичката,та да си купя мечтаните от мен неща и т н.Ох-спомени,спомени.......

guarinociro
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 274
Регистриран на: съб дек 12, 2009 9:17 am
:: 9 рецепти от guarinociro
:: 150 снимки от guarinociro

Мнение от guarinociro » пон ное 08, 2010 11:44 am

ЕХ СПОМЕНИ,СПОМЕНИ,как бързо лети времето.
:clap: Моми4ета страхотни сте :gold_cup:

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пон ное 08, 2010 3:48 pm

Моите най-силно изразени спомени от детството са свързани с морето.
От април-май до към края на септември-налото на октомври, бяхме на плажа - през ваканцията от сутрин до вечер, по време на училище - преди или след часовете. Всичко, което игрехме или правехме, се случваше там. Понякога бяхме часове наред във водата, а когато излезеш и легнеш по очи на горещата хавлия, зажумяваш запъхтяно, светът се върти около теб, от носа ти изтича вода, а хавлията мирише на прах за пране и сол :) Натопляхме се по 15-20 минути и пак хуквахме в морето, плашейки всички туристи с това, че се втурвахме като луди и вдигахме фонтани от пръски :D Носехме си домати, хляб и сирене за хапване, пиехме вода от пръскачките в градините пред хотелите, а понякога имахме стотинки за сладолед - от него имаше 3 вида: сметанов, шоколадов и ескимо. Понякога си деляхме сладоледите, не всеки имаше винаги пари във себе си. Напук на всички предсказания на роднини от вътрешността - ние никога не се разболявахме, колкото и да беше студена водата в морето, колкото и ледена вода да пиехме, колкото и часове да киснехме в морето, докато дланите и ходилата ни гъбясваха, докато устните ни станеха лилави :thumup: Понякога през зимата също се къпехме - носехме си хавлии и казвахме, че отиваме на басейн, а всъщност се събличахме между дюните, скачахме бързо във водата, плувахме няколко минути и се преобличахме колкото може по-бързо. Когато майките ни немереха пясък в торбите, обяснявахме, че сме били на разходка на плажа :D През зимата плажовете са идеално място за игра - и за попълване на касичката. Вятърът изглажда пясъка и се намират стотинки, банкноти, че и бижута.
Свободата, с която аз съм израстнала, е най-хубавото и най-доброто, което моите родители ми дадоха. Позволявайки ми да бъда скитница в моето детство, те са се притеснявали много за мен, но не се поддадоха на страховете си и никога не ми подрязаха крилата. А морето - думите са слаби да опишат чувството, което свързва хората с морето. То е огромно, силно и нежно, заплашително, могъщо, меко, всява любов, уважение, страх, копнежи, то диктуваше живота ни и беше най-голямата част от него.
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » пон ное 08, 2010 7:25 pm

Ах, миличка Aliana, как ме разчувства със спомените си за морето. Аз съм от Варна и растях до морето, даже като малка казвах, че ми мирише на плаж:) Винаги съм си мислила, че не мога да живея далеч от море. Друг е морският вятър, друг е въздуха, морето е едновременно тайнствено и искренно и мисля, че повече ни сближава, отколкото разделя. Лека вечер, приятелки мили:)
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

BRIDA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 656
Регистриран на: вт авг 25, 2009 11:14 pm
:: 156 рецепти от BRIDA
:: 269 снимки от BRIDA

Мнение от BRIDA » пон ное 08, 2010 10:02 pm

Още пазя детето в себе си!!!Моите спомени са толкова много,че ще пиша първосигнално.............спомням си големите кукли,пласмасовите сервизи за игра-правехме си кафета от кал и ги пиехме наушким,качвахме се по джанките и ги беряхме зелени,пълнихме си джобовете и пазвите с тях,а после хрупахме набрежно,седнали на здравия без коли тротоар,в града имаше и каруци,тичахме подир тях и се качвахме на желязото,което стърчеше от тях........играехме на ръбчета,деление и какво ли още не...........често се налагаше да ни купуват нови платненки,защото ни се късаха на палците, играехме на ластик ,катерехме се по чужди огради да си берем череши,първото си колело балканче,после бмх ,спомням си че ходехме на училище с тежки чанти-по късно в 7 клас вече имаше леки раници..........шейковете бяха,сок с топка сладолед и сламена сламка,тригуните,пастичките,киселото мляко в бурканите,олиото в зелените стъклени шишета,и т.н. :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Изображение

BRIDA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 656
Регистриран на: вт авг 25, 2009 11:14 pm
:: 156 рецепти от BRIDA
:: 269 снимки от BRIDA

Мнение от BRIDA » пон ное 08, 2010 11:14 pm

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
................................ :roll: [/img]
Изображение


Отговори