Страница 1 от 1

Парите опустошават ли човешката душа

Публикувано: пет окт 15, 2010 9:10 pm
от nailyan
--------------------------------------------------------------------------------

ПАРИТЕ МОГАТ ДА КУПЯТ :

Леглото, но не и СЪНЯ
Храната, но не АПЕТИТА/СЛАДОСТТА
Лекарството, но не ЗДРАВЕТО
Дрехата, но не ИЗЛЪЧВАНЕТО
Една книга, но не ИНТЕЛИГЕНТНОСТТА
Една къща, но не ЕДИН ДОМ
Удобството, но не РАДОСТТА
Лукса, но не КРАСОТАТА
Безопасността , но не СПОКОЙСТВИЕТО
Усмивката, но не БЛАГОСТТА
Съжителството, но не ЛЮБОВТА
Развлечението, но не УДОВЛЕТВОРЕНИЕТО
Успеха , но не ЩАСТИЕТО
Постижението, но не ПОСВЕЩЕНИЕТО
Разпятието, но не ВЯРАТА
По-луксозно място в гробището но не и на небето.

Мисля, че всички хора които са имали много пари през целия си живот - рано или късно разбират този урок - какво могат да имат чрез тях и какво не се купува с пари.
Не случайно са измислили приказката: "Човек знае 2 и 200." Въпросът е какво правиш с 2 и какво с 200.
Някои хора с малко пари могат направят повече, отколкото тези, които ги притежават в по-голям размер.
По принцип всички имаме нужда от пари,защото живеем в свят в който не може без тях,те са средство с коино съществуваш и ти служат да постигнеш някакви цели или да си доставиш някакво удоволствие.Не може да имаш кола без пари,не може да си направиш един круиз без пари,не можеш да осигуриш на детето си добро образование и н т т.Важното е да има някакъв баланс,и човек да уважава парите особено ако ги изкарва с пот на чело.Той да им бъде господар а не слуга

Ако искаш нещо от Господа, не искай пари. Искай един отличен, добре организиран ум. Той ще създаде всичко, от което се нуждаеш.
А по принцип обичам парите,пък кой ли не ги обича.
Казват,че многото пари развращавали човека,някой бил добър,когато бил беден,а като забогатял,тогава се променил,а аз мисля,че той си е бил такъв и преди,но слънцето не е било обърнато нямало е светлина и не сме го видяли добре откъм тази му страна.

А вие как мислите.Вашето отношение към парите.....

Публикувано: чет ное 11, 2010 7:11 pm
от krisi
Колкото и да не ви се вярва, многото пари опустошават човешката душа. Колкото един човек преуспява в своето начинание, толкова е по-висок рискът да се зарази с „вируса“ на безразличието.
Стотици милионери по света, достигайки материален комфорт, губят способността си да се наслаждават на живота. Те спират да изпитват удоволствие към каквото и да било. Същото се случва и с „щастливците“, върху чиито глави най-неочаквано се е стоварило огромно състояние.
„Тези, които смятат липсата на пари за най-голямата от всички злини, грешат! Има още по-непоносимо зло – това е липсата на желания. /Шербюлие/
Може да ви звучи невероятно, но има десетки хиляди хора по света, които се лекуват от синдрома на внезапното забогатяване. Новоизлюпилите се богаташчета в Силиконовата долина, например, напълно са лишени от умението си да се радват на живота. За тях единствената радост е компютърът и нищо повече.
Някои богаташи дори се правят на бедни, за да се сетят как са живеели преди. Например, в Москва все повече клиенти на елитни ресторанти си поръчват салати от зеле с растително масло, сельодка и минерална негазирана вода. Това в повечето случаи ги „връща“ назад в студентските години, когато са били бедни, но щастливи. Същото се забелязва и в западните страни, където милионери си поръчват класическото „меню Буратино“ на закусвалните – кофичка вода и 2-3 корички хляб. Те гризкат сухарчета, за да се опитат отново да усетят свободата и щастието от младежките си години.
„Този, който е натрупал много, от много се е лишил“, е казал Хун Дзъчън и е бил прав. Защото щастието не зависи от състоянието на банковата сметка, а от състоянието на духа.