Как тече денят на Веселите готвачи? - Октомври '10

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
magi12311
началник печка
началник печка
Мнения: 190
Регистриран на: нед авг 15, 2010 5:52 pm

Мнение от magi12311 » съб окт 30, 2010 5:56 pm

Когато доидох преди 6 год в тази къща да работя нямаше други цветя освен две молохи и две бегонии.Свекарва ми ,нямаше желание да живее, какво остава за цветя! Доста се колебах ,но като взех решение да остана ,взех да си купувам китки,а тя горката гледа и им се радва.Само повтаряше ,да не се уморявам и с цветя ,нали си искат грижи ите ,а на главата ми и тя сас сина и .Полека лека напълних терасите с китки ,така както мама в нашия дом в БЪЛГАРИЯ.Когато си ходя ,у дома в БГ ,винаги си донасям по някое рстение и на гръка-сапруг маи взе да му писва ама кои го слуша.На вси4ко отгоре и снаха ми се пристрасти и като си говорим по скаипа все оглежда за ново цвете, а като ми доидат на гости си отмъаква по нещо.Радвам и се защото които оби4а цветя ,оби4а й живота.Поне аз си мисля така, а оби4ам и да бродирам ,но ве4е не виждам и затов а:thumup а :cry: Та така моми4ета с това се занимавам когато не сам на работа.


Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » съб окт 30, 2010 5:59 pm

Здравей, Вяра:) Тук с компания ще се почувстваш по-добре и дано да мине бързо. Оказва се, че имаме и други общи интереси:) А и този сайт заразен се оказа- постоянно надничам- много ми харесва:) За малкото дни, в които съм тук опитах доста рецепти за радост вкъщи:) Сега ще се почерпя с чайче и бисквитки за ваше здраве.
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » съб окт 30, 2010 6:03 pm

Здравей и на теб, Маги:) Разбрах, че и ти живееш в Гърция. И моят мъж е грък, но каквото и да направя му харесва на милия:)
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб окт 30, 2010 6:05 pm

Изображение

От какво се прави ливада?
Нима не знаеш?
Трева -
и една пчела -
и да мечтаеш.
Ако пчелата не пристига -
мечтата стига.


Eхооооо, и аз съм на кафе. Седнах да изпия следобедното си кафе и естествено го правя пред компютъра. А щом съм пред него, няма начин да не надзърна кой какво прави във форума :wink:
Цял ден съм основно в кухнята - приготвям любимите неща на младежите, приготвям и багажа за София и такаааааа.

lqna, дано разходката ти се е отразила добре и си оправила настроението си :thumup:

Вяра, наистина никак не са приятни тези вируси :( Дано бързо ти мине. Пий топли чайчета и както Ива беше писала - греяно винце с черно пиперче може да ти се отрази добре.

А колкото до хобитата - Ани, трудно ми е да кажа кое ми е най-любимото нещо за правене. Може би по-лесно мога да изброя нелюбимите неща - те се броят на пръсти. И все пак - обичам да чета, обичам гоблените /макар че все по-нямам време за тях/, хубавите филми, разходките и пътуванията. Обичам риболова - там наистина си почивам, макар че и за него трудно намираме време. Имам мнооооого цветя - и на мен като на Ивета ми мрънкат, нооооо - какво от това :wink: И още нещо - обичам да се събираме с приятели - в къщи, на излет, на карти :love:

Май много стана, продължавам в кухнята.

Приятна и спокойна вечер на всички :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » съб окт 30, 2010 6:09 pm

Между другото все исках да ви попитам, момичета- откъде копирате тези красиви снимки на торти, сладкиши, напитки?

Как си, Бони? Може би риболова те успокоява, защото е свързан с морето. Аз обожавам морето- достатъчно ми е да знам, че е наблизо:) Мисля си, че не бих могла да живея далеч от море.
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб окт 30, 2010 6:16 pm

Ани, това със снимките е супер лесно. Напиши в Google това, което търсиш - "торти", "цветя, "почерпки" и т.н. Ще ти излязах хиляди предложения за сайтове, вкл. и само изображения :thumup:

А за риболова - ние основно ходим по вътрешни водоеми - язовири, реки, а и нали все пак Русе е на Дунава :wink: На морето сме хвърляли въдици, но много рядко.
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » съб окт 30, 2010 6:20 pm

Никога не съм ходила, но мои братовчеди са ми казвали,че е много разтоварващо. Ти го потвърждаваш. А и ми напомни нещо, което не съм правила доста отдавна- да играя на карти:) Сега с децата играя повече на \"не се сърди човече\", \"монополи\" и други подобни, а когато имаме време с мъжа ми играем на табла.
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

magi12311
началник печка
началник печка
Мнения: 190
Регистриран на: нед авг 15, 2010 5:52 pm

Мнение от magi12311 » съб окт 30, 2010 6:25 pm

Ани аз сам на остров.Тук се нау4их на риболов,а сапруга ми още не може да свикне ,4е се справям с вси4ко .Харесва му как готвя ,а пове4ето неща са си по български ,когато си ходя до България си взимам 4убрица луд е по нея.Давам по малко 4е няма мярка,все си ръси ,а за лютеница или 4ушлета .......... думи нямам.

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » съб окт 30, 2010 6:34 pm

Маги, обиколила съм доста места в Гърция. Аз понеже тук се научих да готвя и то сама- на всички рецепти си слагам по нещо мое-все едно съм създала българо-гръцка кухня, а и те си приличат.
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

magi12311
началник печка
началник печка
Мнения: 190
Регистриран на: нед авг 15, 2010 5:52 pm

Мнение от magi12311 » съб окт 30, 2010 6:39 pm

Аз пък тук се нау4их да пия фрапе ,преди тожа си бях на еспресо ,ама докато намеря кафе машина се нау4их на фрапе,а тяхното елинико и дума да не става. :eek:


Заключена