Как тече денят на Веселите готвачи? - Юни '10

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пон юни 28, 2010 8:49 pm

Рали,
Може би така е по-добре - сега е лято, горещо е. Щом операцията търпи отлагане, може би синът ти правилно е избрал да е в началото на септември. Вярно е че майчиното сърце е свито щом предстои такова нещо, но всяко зло за добро :thumup:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт юни 29, 2010 7:08 am

Св. върховни първоапостоли Петър и Павел ( Петровден )

Изображение

На 29 юни Българската православна църква почита паметта на Светите Апостоли Петър и Павел, едни от най-видните ученици на Иисус Христос, наречени стълбове на християнската църква. Наречени са и “Вселенски учители”, защото в посланията си са оформили основните правила за живот и вяра. С живота си Светите Апостоли са доказали, че грешният човек може да надрасне своето несъвършенство и да бъде спасен. Мъченическа била и тяхната смърт – в 68 г. след Христа Апостол Петър бил разпънат на кръст в Рим по времето на император Нерон, а Апостол Павел бил посечен с меч.

Свети апостол Петър
Изображение

Свети апостол Петър, брат на ап. Андрей Първозвани, бил неук и беден рибар от гр. Капернаум на брега на Галилейското езеро. Еврейското му име било Симон, а името Петър, което на гръцки означава камък , му дал Сам Иисус Христос. Ревностен във вярата, когато Христос запитал: за кого Го мислят човеците, Петър отговорил, че Той е Син на Живия Бог.
Ап. Петър бил един от най-любимите ученици на Спасителя и бил въздигнат от Господа до апостолско достойнство. Петър следвал неотделно Спасителя до деня на Възнесението Му. Преди залавянето на Спасителя Петър се отрекъл от Христа по време на съда, но и горчиво се разкаял.
След Възнесението на Иисус и слизането на Светия Дух ап. Петър проповядвал и вършил много чудеса и изцерения в Палестина, Мала Азия, Гърция и други страни.
Отишъл в Рим при гонението на Нерон и бил осъден на разпъване. От смирение по негово желание бил разпнат с главата надолу в 67 година - годината в която и ап. Павел намерил мъченическата си смърт.
В новозаветния дял на Библията са включени две съборни послания на ап. Петър, отправени до всички християни.
Римокатолическата църква чества светеца като основател на Римската християнска община.

Свети апостол Павел
Изображение

Свети апостол Павел (от латинско паулус - малък), с кръщелното име Савел, не е от кръга на Христовите ученици. Роден в Мала Азия, той бил фарисей и в духа на консервативния юдеизъм участвал в гоненията срещу християните и в убийството на свети първомъченик Стефан.
Обръщането му към Христос станало ненадейно, в резултат на необикновено видение. В книгата Деяния на св. Апостоли (XI глава) се разказва, че на път за Дамаск Савел видял необикновена светлина и чул Божия глас от небето: "Савле, Савле, защо ме гониш? ... Аз съм Иисус, когото ти гониш". Това събитие било повратно в живота му. Излекуван, той се покръстил и станал най-ревностния разпространител на християнската вяра. Проповядвал в Антиохия, Киликия, Кипър, Галатея, Ефес, Атина, Македония, Коринт, Испания и затова е наречен "апостол на езичниците".
Около 67-а година Павел бил окован и изпратен в Рим на съд. Загинал мъченически на 29 юни 67 г. заедно със свети апостол Петър. Смъртта му съпровождали множество чудеса. Преданието разказва, че вече отрязаната глава на светеца продължавала да слави Господа, а там, където тя паднала, избликнали при извора (на мястото на днешния манастир "Три фонтана" край Рим).
Новият завет на Библията съдържа четиринадесет негови послания до новопокръстени във вярата, в които разяснява християнските ценности и правилата на църковния живот.
На този ден - 29.06. ПЕТРОВДЕН църквата чества паметта на двамата Христови апостоли - Петър и Павел. Като ревностни разпространители на християнството, те претърпяват много страдания и гонения и са наречени "първовърховни престолници и вселенски учители".
Според народните вярвания Св. Петър е ключар на райските порти и главен съдник на човешките грехове, който определя коя душа е праведна и достойна да влезе в рая. Петровден е и Религиозен празник за Католическата църква в България.
Имен ден празнуват Петър (от гръцки "камък":), Павел, Петрана, Полина, Павлина, Петя, Камен. На Петровден се принася жертвено животно в чест на светеца - обикновено се коли "петровско пиле". Преди всичко това е жертвоприношение на петел, още в древните митологии птицата е знак на висшето, небесното. Петелът е соларен знак: той, както и слънцето, отмерва времето и е символ на възкресението. Жертвоприношението му се свързва със запалването на огъня и оттам - с омилостивяването на силите, които изгарят природата.
Рано сутринта жените носят в черквата колак и ранни ябълки - петровки. Осветени от свещеника, те носят здраве. Празникът е и за предпазване от огън, пожар, гръмотевица и град. На Петровден не се работи.

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
MUNA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 394
Регистриран на: нед ное 29, 2009 12:45 pm
:: 63 рецепти от MUNA

Мнение от MUNA » вт юни 29, 2010 9:25 am

Честит празник .ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН ,на всички празнуващи,много здраве,щастие и късмет ви желая от сърце.
Весел и усмихнат ден от мен.

lu4a
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 387
Регистриран на: ср сеп 30, 2009 2:22 pm
:: 21 рецепти от lu4a
:: 474 снимки от lu4a
Местоположение: пещера

Мнение от lu4a » вт юни 29, 2010 10:26 am

Честит имен ден на всички именници и техните близки! Весел празник!
Пускам малко снимки от нашето кумуване , на който му се гледа. Кумувахме на брата на мъжа ми, за това може да ви се стори,че кума и младоженеца си приличат
http://www.album.bg/lu4a/images/23935450/ :D
Изображение
Изображение


Потребителски аватар
MUNA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 394
Регистриран на: нед ное 29, 2009 12:45 pm
:: 63 рецепти от MUNA

Мнение от MUNA » вт юни 29, 2010 12:46 pm

lu4a поздравления,честито.Разгледах снимките всчки сте били очарователни а малката булка е била като бонбонче.
Много здраве и щастлив семеен живот на младото семейство.А вие като кумуве бъдете тяхна упора и подкрепа .И дано скоро ви зарадват и с бебче.Още веднъж Честито и много щастие и любов :love:

Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » вт юни 29, 2010 1:05 pm

Любче,честито!Розовото пухче дето се върти около теб,е голям сладур,ама и баткото е много елегантен :wink: !

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » вт юни 29, 2010 7:37 pm

Честит имен ден на всички празнуващи! :celebrate:
Бъдете здрави и много щастливи!
Весел празник! :baloons: :baloons: :baloons:
lu4a,разгледах снимките с интерес,много сте хубави,а малките големи сладури,желая ви здраве и много щастие! :love:
Хубава вечер! :flow2: :flow1: :flow2:

Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » вт юни 29, 2010 7:56 pm

Честит Празник на всички, които имат повод да почерпят днес!
Аз май съм позакъсняла, но все пак да питам: ninka11, остана ли едно парченце от тази торта и за мен :P

Aliana, и аз мисля, че всяко зло за добро. Пожелавам късмет! Е, притеснението няма да те напуска, до като не мине операцията, но дано всичко е наред. Ще стискаме палци.

lu4a, страхотни снимки. Малките са голеееееми сладури - да са ви живи и здрави.

Тези няколко дни съм отрупана с работа и нямам какво интересно да разкажа. Скука. Чакам отпуската с нетърпение. Тогава може да има и аз с какво да се похваля (или оплача). Тайничко се надявам да са похвали.
Хубав, весел и романтичен празник на всички!
Успешна седмица и дано е по-слънчева!

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » ср юни 30, 2010 7:06 am

Изображение
Изображение

Добро утро :)

Вече ми се пие такова кафе - на спокойствие, без да бързам за работа или други задачки. Пожелавам ви го от сърце :thumup:

Спокоен и усмихнат ден ви желаяИзображение
Последна промяна от Makaweli на ср юни 30, 2010 11:08 pm, променено общо 1 път.
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » ср юни 30, 2010 9:23 am

Добро утро и от мен!
Изображение


Заключена