Фън шуй

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
mimsi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 427
Регистриран на: пет дек 05, 2008 9:55 am
:: 26 рецепти от mimsi
:: 164 снимки от mimsi

Мнение от mimsi » ср мар 03, 2010 9:00 am

sladki64e написа: След построяване на къщата се пускала вътре котка и където тя предпочита да лежи там не трябва да бъде спалнята и всекидневната (стаите, в които се прекарва по-голямата част от времето), защото има отрицателна енергия.
Ах ! Май ще трябва да се преместя да спя в кухнята-само там не спи нашата котка! :D


Потребителски аватар
neli1100
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 226
Регистриран на: пон яну 25, 2010 8:07 pm
:: 181 рецепти от neli1100
:: 619 снимки от neli1100

Мнение от neli1100 » ср мар 03, 2010 11:36 am

Каквото и да правиш ,ако не вярваш в него то няма да бъде смислено и плодородно.Да обърнеш къщата на опаки ,ако не вярваш в реформата то тя няма да оправи нищо.Една молитва към Бог,ако е изпълнена с вяра,тя ще бъде чута,ако го правиш ей така,това си остават просто думи.Вярата ,това е силата.Силата на мисълта движи нещата в определена посока.Аз вярвам в Бог и до сега каквото и да съм пожелала от цялото си сърце и съм се помолила на Бог да ми даде сили да го постигна ,съм постигнала.Всично не става с магическа пръчка,а с воля,вяра и търпение.Та за фън шуи,също вярвам във връзката между духовното и материалното и смятам ,че има своята сила ако вярваш.

Потребителски аватар
MUNA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 394
Регистриран на: нед ное 29, 2009 12:45 pm
:: 63 рецепти от MUNA

Мнение от MUNA » ср мар 03, 2010 11:46 am

Момичета и аз вчера се порових относно Фън Шуй.Да си призная беше ми интересно и на мен.Но сега кат се замисля моята котка спи на прозореца в кухнята е там няма да мие удобно да си преместя спалнята.Иначе аз съм християнка и в къщи си имам осветени икони и кандилце.Смятам че молитвата трябва да е чиста и искренна.
Наскоро ни подариха костенурка с вплетени рибки нещо като Фън Шуй.Знам,различни поверия,но аз досега не съм се замисляла.Дали е глупост или суеверие,така немога да кажа но обещавам че ще чета и ще пиша,ако открия нещо.

zuzkoto
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 225
Регистриран на: ср окт 15, 2008 1:20 pm
:: 138 рецепти от zuzkoto

Мнение от zuzkoto » ср мар 03, 2010 5:42 pm

Бихте ли ми обяснили що е то положителна и отрицателна енергия. Доколкото съм запозната с физиката такива "живитни" НЕМА. Енергията е една. Ще повярвам само в обяснението на човек, специалист в областа на физиката.


Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » ср мар 03, 2010 10:52 pm

Има ли отрицателна енергия?
Има – в скрита форма.
Има ли отрицателна енергия? Има разбира се. Като какво представлява отрицателната енергия? Ще ни трябва Квантовата механика. Нека да вземем един водороден атом. Състои се от протон, зареден положително в центъра и обикалящ около него зареден отрицателно електрон. По формулата на Айнщайн Е = м . С . С, даваща връзка между масата и еквивалентната й енергия, сумираме енергията на целия атом и поотделно на сумата от еквивалентните енергии на протона и електрона и се установява, че сумираната енергия от протона и електрона взети поотделно е по-голяма от сумата на енергиите на протона и електрона като цяло в атома. Разликата между двете енергии ни дава точно големината на отрицателната енергия и тя е равна на енергията за избиването и откъсването на електрона от атома. Логически излиза, че по-масивните атоми съдържат в неявен вид по-голяма отрицателна енергия. Но да се върнем към водородния атом- отрицателната енергия е някъде вътре в него. Къде се намира точно вътре в атома тази отрицателна енергия и в каква форма съществува? Ако един квант положителна енергия попадне между електрона и протона, то самия атом се възбужда, електронът преминава на дискретна (квантувана) стойност на по-външна орбита, което е придружено с излъчване на един или няколко кванта с различни енергии (и имащи поради това различна честота), тоест количеството на отрицателната енергия в самия атом е намаляла със стойност равна на излетелите от атома кванти.Логически можем да черпим отрицателна енергия с по-голяма стойност от по-тежките атоми на химическите елементи.

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » ср мар 03, 2010 10:55 pm

Още едно доказателство за съществуването на отрицателната енергия
Отрицателната енергия е енергията под нивото на вакуума, нивото на неподвижното нищо. Нека например имаме две незаредени успоредни плочи. Ние казваме, че тяхното енергетично ниво е нула, защото нищо не се движи. Но ако вие наистина пресметнете това ниво с помощта на квантовата теория на полето, където се отчита наличието на “виртуални частици”, ще установите, че тези частици пораждат налягане, което е по-голямо извън плочите, отколкото между тях. Следователно плочите ще колапсират. Но в началото плочите бяха в състояние с нулева енергия – следователно след като те колапсират, те преминават в състояние с по-ниска енергия. Това явление се нарича ефект на Казимир. То е незначително, за да бъде констатирано се изисква сложна лабораторна екипировка. Но то съществува. Това не е фантастика. Ние сме виждали отрицателна енергия в лабораторията. Цитатът е от японския физик Мичио Каку.

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » ср мар 03, 2010 10:56 pm

По-точно, Мичио Каку е американец роден в Америка. Родителите му са японци. Мисля че беше професор във CUNY.

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » ср мар 03, 2010 11:05 pm

Е, не съм физик, но се допитах до такъв :). А понятията положителна, отрицателна енергия в тази тема са условни.

Потребителски аватар
neli1100
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 226
Регистриран на: пон яну 25, 2010 8:07 pm
:: 181 рецепти от neli1100
:: 619 снимки от neli1100

Мнение от neli1100 » чет мар 04, 2010 7:29 am

sladki64e,това няма нищо общо с енергията,за която говорим във физиката.Положителната и отрицателната енергия,която пропуска нашата аура.Нещо такова,аз не съм специалист,но като се поразрови човек разбира :)

Това древно учение препоръчва начин на живот, който да бъде в хармония и равновесие с личната ни среда.

Фън шуй ни разкрива начини за обуздаване на мистериозните метафизични сили, които се намират в пространството около нас. Специалистите наричат тези сили "чи" и ги оприличават на космическото дихание на дракона. Китайците смятат, че когато домът им е ориентиран и подреден за създаване на максимално количество "чи", небесното дихание ще им гарантира късмет, който ще се предава от родители на деца в течение на няколко поколения.

Фън шуй представлява техника за подреждане на околното пространство, метод за управление на заобикалящата ни среда и аранжиране на мебелите. Това древно учение препоръчва начин на живот, който да бъде в хармония и равновесие с личната ни среда.

Фън шуй ни разкрива начини за обуздаване на мистериозните метафизични сили, които се намират в пространството около нас. Специалистите наричат тези сили "чи" и ги оприличават на космическото дихание на дракона. Китайците смятат, че когато домът им е ориентиран и подреден за създаване на максимално количество "чи", небесното дихание ще им гарантира късмет, който ще се предава от родители на деца в течение на няколко поколения
Буквално фън шуй означава "вятър и вода". То е древно учение за заобикалящата ни среда. Тя може да бъде офис, дом или каквото и да било друго място. Чрез фън шуй може да се определи най-подходящото местоположение на всеки, както и най-благоприятните цветове, форми и материали за всеки от нас. В миналото фън шуй е строго пазена в тайна научна дисциплина, използвана да осигури здраве, богатство и щастие на императорските династии в Китай.

Потребителски аватар
neli1100
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 226
Регистриран на: пон яну 25, 2010 8:07 pm
:: 181 рецепти от neli1100
:: 619 снимки от neli1100

Мнение от neli1100 » чет мар 04, 2010 7:33 am



Отговори