Желатин

Ако търсите рецепта, идея или съвет - тук е мястото, където да попитате
Отговори
dapesil1973
началник печка
началник печка
Мнения: 2
Регистриран на: пет окт 16, 2009 2:29 am
:: 5 снимки от dapesil1973
Местоположение: Австрия,Маутерн

Желатин

Мнение от dapesil1973 » пет окт 16, 2009 3:15 am

Как точно се процедира с желатин :? Ако някой има желание да ми обясни ще му бъда благодарна :roll:
Pepet


Потребителски аватар
krisi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 351
Регистриран на: пет фев 20, 2009 5:12 pm
:: 75 рецепти от krisi
:: 323 снимки от krisi
Местоположение: Sveti Vlas

Мнение от krisi » пет окт 16, 2009 10:53 am

Има разлика в зависимост дали ще се ползва за студено или за топло. Първоначалният принцип е един - желатинът се оставя в 6 с.л. студена течност (може да не е вода, може да е компот, сок...) и се оставя да набъбне 5 мин. След това:
За студено приготвяне - затопля се желатинът до пълното му разтваряне (не е задължително да е на водна баня). След това лъжица по лъжица се добавя към студената основна течност.
За топло приготвяне се разтваря на топло.

или за по лесно:

За едно пакетче - изсипваш в чаена чаша, заливаш със студена вода по-малко от половината чаша, оставяш настрана 10-15 мин, и повече да постои, нищо му няма, той набъбва в това време, след това го слагаш на водна баня и гледаш да не ти заври водата - лекичко бъркаш отвреме-навреме с лъжичка, докато се разтопят зрънцата. Не бъркай много усърдно, защото прави пяна. Това е, не е сложно.

Успех :)

dapesil1973
началник печка
началник печка
Мнения: 2
Регистриран на: пет окт 16, 2009 2:29 am
:: 5 снимки от dapesil1973
Местоположение: Австрия,Маутерн

Мнение от dapesil1973 » вт окт 20, 2009 9:09 am

:clap: Много благодаря,Криси,пробвала съм един-два пъти,но все не ми се получаваше,защото в рецепртите изрично беше упоменато,че желатин никога не се разтваря във вода,а във вино :o ...и естествено нищо не се получи.Ще пробвам по твоя начин,че има толкова вкусотии с желатин :wink:
Pepet


Отговори