Търся рецептата за сладки "Орехчета"

Ако търсите рецепта, идея или съвет - тук е мястото, където да попитате
Отговори
Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Търся рецептата за сладки "Орехчета"

Мнение от magi71 » съб сеп 20, 2008 11:50 am

През 80-те години на миналия век имаше едни сладки "Орехчета", които се печаха в специални форми. За пълнеж се слагаше локум или орехова ядка. Намерих такава форма, но не мога да намеря рецептата. Моля, ако някой я знае да я публикува или да ми я изпрати!
Благодяря предварително!


springrain
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 8
Регистриран на: пет фев 01, 2008 9:48 pm
:: 9 рецепти от springrain
:: 1 снимки от springrain

Мнение от springrain » съб сеп 20, 2008 7:18 pm

Здравейте!Имам рецепта която е за такава преса. с пресата която имам стават цели сладки, но смятам че и за тези с пърнеж ще е същата.За всеки случай ще ви я напиша.
2 яйца
половин чаша кисело мляко,2 ч.ч. пудра захар,250г. краве масло или мас,1 ч.л. амонячна сода,1 ч.л. содо бикорбонат,5 ч.ч. брашно 2 ванилии или настърган лимон.
Правят се топчета за моята преса колкото 20 ст. и се пече на котлона до леко зачервяване.За предпочитане е котлонът да не е много горещ.Или просто трябва да се внимава много за да не изгорят.Смятам,че тази рецепта ще стане.Желая успех

Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » съб сеп 20, 2008 7:37 pm

Много благодаря, точно това е рецептата! :) С майка ми правехме много често като бях дете, сега и аз ще мога да правя с моите деца! :D

fifi
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 16
Регистриран на: вт сеп 16, 2008 8:31 pm

Мнение от fifi » нед сеп 21, 2008 9:44 am

Eto ti 2 rezepti i ot men, dano da ti svarshat rabota:
Сиропирани охлювчета ( мелчета )


Продукти : 300 гр. прясно мляко;4 яйца;1 кубче мая;1 щипка сол;1 щипка захар;орехи;брашно;канела - по желание.

НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ : Правим квас от маята,захарта,брашно и малко топло прясно мляко.Оставяме да втаса.Изсипваме в тава пресято брашно,правим кладенче и изсипваме маята + солта + яйцата + останалото прясно мляко.Месим средно меко тесто.Разточвамена кора дебела 2-3 мм;намазваме с масло и поръсваме с начукани орехи ( по желание - канела).Навиваме на руло и режем на филийки - 1,5 см.Подреждаме ги в намазана тава и оставяме да втасат.Печем в загрята умерена фурна.Когато изстинат се сиропират като баклава. Дано да ти свърши работа! Успех!!!!

Орехови топчета

ПРОДУКТИ
500 гр. брашно
250 гр. пудра захар
1/2 кофичка кисело мляко
1 к.л. сода бикарбонат
1/2 пакетче краве масло (от 125 гр)
ситно смлени орехи

НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ
Содата се разтваря в киселото мляко, след това от всички продукти (без орехите) се замесва тесто. От тестото се оформят малки топчета, който се овалват обилно в ситно смлени орехи. Топчетата се нареждат в намазана с масло тава и се пекaт в умерена фурна


Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » нед сеп 21, 2008 12:46 pm

Сърдечно ви благодаря за идеите! :) :) :) Ще ги изпробвам при първа възможност!

springrain
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 8
Регистриран на: пет фев 01, 2008 9:48 pm
:: 9 рецепти от springrain
:: 1 снимки от springrain

Мнение от springrain » съб сеп 27, 2008 6:15 pm

magi71 написа:Много благодаря, точно това е рецептата! :) С майка ми правехме много често като бях дете, сега и аз ще мога да правя с моите деца! :D
Много се радвам че съм помогнала


Отговори