ястие със сухи чушки, брашно и яйца

Ако търсите рецепта, идея или съвет - тук е мястото, където да попитате
Отговори
tanqdim
началник печка
началник печка
Мнения: 1
Регистриран на: ср яну 15, 2014 9:19 am

ястие със сухи чушки, брашно и яйца

Мнение от tanqdim » пет дек 23, 2016 3:54 pm

Здравейте, да ви питам, може ли някой да ми каже как се прави манджа със сухи чушки? Едно време моята баба приготвяше такава, но тогава съм била малка и сега не мога да си спомня точния начин. Знам, че киснеше сухите чушки в топла вода, после правеше сос, като слагаше брашно, вода, яйца и сухите чушки. Накрая всеки можеше да си сложи чесън с оцет към ястието. Аз съм от Великотърновския край и ще се радвам, ако някой ми каже рецептата.


dora60
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 1
Регистриран на: вт фев 07, 2017 5:44 pm

Мнение от dora60 » вт фев 07, 2017 7:38 pm

Здравейте, от Свищов съм и вероятно по тая причина и аз си спомних, че майка ми навремето е правила такава манджа. Тия дни се сетих за нея и се мъчих да си спомня как ли може да я е правила. Ето как я направих аз: Запържих малко брашно , налях вода и сложих киснатите във вода чушки, малко сол. След като повря и се сгъсти я махнах от котлона и като се охлади я застроих с едно яйце както супа или по -точно като бял сос за пълнени чушки. След това може да сложите както вие казвате чесън и оцет, но аз не обичам оцет и сложих малко лимонена киселина. Ами това е!

Отговори