Помогнете ми. Сладкишите ми имат вкус на яйца

Ако търсите рецепта, идея или съвет - тук е мястото, където да попитате
Потребителски аватар
Kasimm
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 32
Регистриран на: пет сеп 04, 2015 4:01 pm
:: 5 рецепти от Kasimm
:: 6 снимки от Kasimm

Re: Помогнете ми. Сладкишите ми имат вкус на яйца

Мнение от Kasimm » съб сеп 05, 2015 10:46 pm

Благодаря ти наистина много, че ме подкрепяш. Ами аз още от малък все съм си до печката и се уча ту от баба, ту от мама и си ми харесва да им помагам, докато готвят, а и на мен също много ми харесва да готвя. Просто обичам много да готвя и да пробвам все по-нови и по-нови идеи. Обичам да готвя ВСИЧКО. И тестени, и ястия, и десерти и супи и така.. :hungry: Храна трябва да е удоволствие, а не враг. Знам, че има малко момчета на моята възраст като мен и всички ми се чудят, и ми викат, че вече има малко като мен, а повечето са надути. Но такъв съм си. И опитвам да направя всичко по силите си за каквото и да е било. Също ще се радвам да бъда сред вас и Вие също да споделяте вашите опити в готвенето, снимки, рецепти и така.... Много ще се радвам, ако ми давате и съвети като ми трябва за рецепта и ИЗОБЩО ВСИЧКО, дори с рецепти да ми помогнете отново. Просто нямам какво да кажа, някои ме смятат за странен, но не намирам нищо интересно да си бъхтиш БАШ по цял ден главата с ИГРИ, след като няма да са ти нужни за напред в Живота. :sun: :) :)


vladkavl
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 936
Регистриран на: ср апр 27, 2011 6:47 am

Мнение от vladkavl » пон сеп 07, 2015 12:43 am

Касим, Кате, здравейте, присъединявам се към вас!
Касим, много хубаво, че дете на твоята възраст се интересува и практикува в кулинарията. Аз съм Владка, останалите ми казват Влади, обръщай се към мен, както искаш. Въпросът ти ме привлече, но мисля, че отговора е във въпроса, тоест ти изброяваш десерти, които са яйчна основа- крем карамел, крем брюле в кекса също има много яйца, няма как да не миришат на яйца. Аз живея в Щатите, тук на кексовете не слагат повече от 3 яйца, разбиват около 0.100 гр. масло + останалите съставки от рецептата, което след изпичане освен, че има страхотен аромат придава и една по-влажна текстура на сладкиша, аз обаче си го правя по български, НО добавям течна ванилия, която е много по-ароматна от тази, която споменаваш- тя е синтетична и не много ароматна, течната е малко по-скъпа, но си заслужава, а за споменатите кремове ползвам ванилови шушулки. Занимавам се със сладкарство освен това всичките ми приятелки тук във форума са добри кулинарки, така че се надявам да сме ти от полза. Как дете на тази възраст се запали по готварството?

Потребителски аватар
Kasimm
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 32
Регистриран на: пет сеп 04, 2015 4:01 pm
:: 5 рецепти от Kasimm
:: 6 снимки от Kasimm

Мнение от Kasimm » пон сеп 07, 2015 10:40 am

Здравей, Влади! Първо искам да ти Благодаря НАИСТИНА много за помощта и подкрепата. Ами знам, че дете на 14 години може и да е странно да се запали по готварството но още от мъничък и при Баба, и при Мама все готвят разни вкусотии и все искам да им помагам в нещо или и аз да готвя направо. И просто ми е много интересно да готвя. Аз много обичам да готвя и това е емоция за мен. Просто незнам какво да кажа и така... от малък и със Мама и със Баба и просто това ми е Приятно да правя. :)


Отговори