Помогнете ми. Сладкишите ми имат вкус на яйца

Ако търсите рецепта, идея или съвет - тук е мястото, където да попитате
Потребителски аватар
Kasimm
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 32
Регистриран на: пет сеп 04, 2015 4:01 pm
:: 5 рецепти от Kasimm
:: 6 снимки от Kasimm

Помогнете ми. Сладкишите ми имат вкус на яйца

Мнение от Kasimm » съб сеп 05, 2015 12:10 pm

Здравейте на всички! Честичко правя у дома разни сладкиши. Кексове, Реванета, Кремове и т.н. Проблемът ми е най-вече в сиропираните десерти и кремовете. Незнам защо, но по някой път ми се получава така че най-горната част и най-вкусна, а всичко останало надолу има вкус повече на яйца. Най-често при реването, крем карамела и крем-брюлето ми се получава. При други десерти с яйца също, но сравнително рядко. Най-често при споменатите по-горе. Какво да направя? :? Моля ви помогнете ми, за да не хапваме вкъщи предимно сладкиши с вкус на яйца :).


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб сеп 05, 2015 1:05 pm

:giflo1: :heart: :giflo1: Привет,Kasimm! Леко съм объркана не знам, как да се обърна към вас - в смисъл мъжки или женски род,но това не е голямо значение. :innocent: Прочетох внимателно поста ви,но не видях да влагате ароматизатори - ванилия,есенции и т.н., ако не ги ползвате,няма как сладкишите да не миришат на яйца,моля, първо ми отговорете и пак ще ви пиша.Пожелавам ви прекрасен ден!
Прикачени файлове
smiles_401.gif
smiles_401.gif (30.22 KиБ) Видяна 3377 пъти

Потребителски аватар
Kasimm
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 32
Регистриран на: пет сеп 04, 2015 4:01 pm
:: 5 рецепти от Kasimm
:: 6 снимки от Kasimm

Мнение от Kasimm » съб сеп 05, 2015 1:44 pm

Благодаря много за Вниманието! :) Мъж съм. Ами снощи направих реване и сложих ванилия на прах но само едно малко пакетче от 0,2 грама. Може би е заради това незнам. Никакъв друг ароматизант или есенция не съм слагал :). Само, че те и имат вкус на яйца, не че много мирише но доста си го имаше вкуса на яйца под коричката и надолу. Благодаря отново за отделеното внимание. :)

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб сеп 05, 2015 4:26 pm

:giflo1: :heart: :giflo1: Разбрах те, Касим , моят съвет е - слагай повече 2 бр.ванилия, където е уместно влагай настъргана лимонова кора, портокалова кора, така ще промениш аромата окончателно. Пожелавам ти, весело и приятно пребиваване във Веселият готвач, ако не те затруднявам, напиши нещо за себе си, малкото си име! :thumbsup:
Прикачени файлове
gotvachi_torti_zabavni_animirani_maje_hrana_profesii_animacii.net.gif
gotvachi_torti_zabavni_animirani_maje_hrana_profesii_animacii.net.gif (77.84 KиБ) Видяна 3337 пъти


Потребителски аватар
Kasimm
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 32
Регистриран на: пет сеп 04, 2015 4:01 pm
:: 5 рецепти от Kasimm
:: 6 снимки от Kasimm

Мнение от Kasimm » съб сеп 05, 2015 4:44 pm

Благодаря ти наистина много за вниманието и подкрепата. Истинското ми име също и Касим, но както искаш ми казвай. Повечето ми казват на галено: Кас, Касимчо :) Много си мила и те добавих в приятели и ще се радвам да сме такива :). Ако се интересуваш от още нещо няма проблем не се притеснявай попитай ^_^ Ти как се казваш, ако не е тайна? :) И отново Благодаря много. Мисля, че си доста добра и позитивна! ;)

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб сеп 05, 2015 5:53 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :heart: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Касим, благодаря за топлите думи! Аз съм Катя, но всички ми казват МАМИ,тъй като, повечето могат да ми бъдат деца.Касим, нямаме друго момче във форума, добре дошъл, надявам се да се чувстваш добре сред нас, момичетата са прекрасни, тук цари топлота и сърдечност,споделяме добро и лошо,рецепти и съвети от различен характер.Пиши, ако обичаш от къде си, дано не решиш след няколко посещения тук да ни напуснеш, много са идвали,но скоро си отиват от нас. Пожелавам ти лека и приятна вечер! :night:

Потребителски аватар
Kasimm
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 32
Регистриран на: пет сеп 04, 2015 4:01 pm
:: 5 рецепти от Kasimm
:: 6 снимки от Kasimm

Мнение от Kasimm » съб сеп 05, 2015 6:41 pm

И аз благодаря за прекрасното гостоприемство от твоя страна <3 ♥ :)! От Русе съм и аз изобщо не съм такъв "да режа", ако успяваш да разбереш какво имам в предвид :) Надявам се да ми помагате, ако имам някакви нужди или закъсам с някоя "манджа или десертче" :D. Не мисля и да ви изоставя, а ако отсъствам то ще е заради натовареното ми ежедневие, но ще правя всичко възможно да се включвам <3. Личи си, че тук има прекрасни хора най-вече като теб :). Дано и другите ме оценят така, надявам се. Все още не познавам никой от този сайт, само с теб така се сприятелихме. Дано някой прояви интерес и иска да станем приятели. Наистина много съм радостен! :heart: :sun: :chef: :rainbow:

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб сеп 05, 2015 8:06 pm

:giflo2: :heart: :giflo2: Касим, за да опознаеш останалите в сайта, пиши по темата - Как тече денят на Веселият готвач,там са всички, радвам се,че сме земляци, родом съм от Долна Студена, Русенска област,но живея от много години в Димитровград, ако идваш към нашия град на пазар, заповядай! Лека и спокойна нощ! :giflo2: :night: :giflo2:

Потребителски аватар
Kasimm
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 32
Регистриран на: пет сеп 04, 2015 4:01 pm
:: 5 рецепти от Kasimm
:: 6 снимки от Kasimm

Мнение от Kasimm » съб сеп 05, 2015 9:36 pm

Благодаря за поканата наистина много :thumbsup: . Искам наистина да се включа измежду Вас, но едва ли някой ще иска такова лапе като мен. Смисъл не съм на вашите години аз съм едва на 14г. и едва ли някой ще иска да си общува с такъв бебок. И затова ми е доста неудобничко :( :nono: . И ти може би си изненадана, но ако не ти се дружи с мен няма проблем, ще те разбера. Просто незнам какво да правя :nono:

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб сеп 05, 2015 10:13 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :heart: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Мило момче, хората не бива да се делят на грозни и красиви, възрастни и млади, само да мога да ти бъда полезна в твоите опити - в кулинарията, няма проблеми, каквото те интересува питай, какви неща обичаш да приготвяш -готвиш ли или само сладкиши опитваш да приготвяш? Какво те подтикна да се регистрираш при нас, влечение към готвене или друго, обикновенно момчета на твоите години нямат такива интереси, посещават други сайтове или играят игри?
Прикачени файлове
OK1.png
OK1.png (136.25 KиБ) Видяна 3283 пъти


Отговори