Кюфтета от тиквички, но без яйца - помощ !

Ако търсите рецепта, идея или съвет - тук е мястото, където да попитате
Отговори
Потребителски аватар
neli.mag
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 138
Регистриран на: пон авг 06, 2007 12:26 pm
:: 33 рецепти от neli.mag
:: 136 снимки от neli.mag
Местоположение: Кърджали

Кюфтета от тиквички, но без яйца - помощ !

Мнение от neli.mag » нед авг 15, 2010 11:59 am

Спешно търся рецепта за кюфтета от тиквички, но БЕЗ ЯЙЦА в сместа. Моля ви, помагайте!


Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » нед авг 15, 2010 1:22 pm

Здравей, neli.mag
Аз съм опитвала следната рецепта (само с количествени мерки не мога да ти помогна):
Приготвяш тесто като за катми (слагам мая, газирана вода (или бира), сол, брашно). Към това тесто добавяш нужните подправки ( в случая черен пипер, копър, или др. по вкус). Добавяш още брашно за да се получи тесто малко по-гъсто от кексово.
Тиквичките се настъргват на едро, осоляват се и хубаво се отцеждат (изстисквам ги здраво).
Слагам тиквичките в тестото и разбърквам. Тиквичките трябва да са повече от тестото. (Груб пример - една купичка изцедени тиквички, половин (може и малко по-малко) тесто.
Трябва да имаш предвид, че ако не са изтискани добре тиквичките ще пуснат вода и ще разредят като цяло сместа. Това ще доведе до разпадане на кюфтетата при пържене. Коригира се с добавка на брашно.
Правила съм ги много отдавна, спомням си, че бяха вкусни, но по-лесните технологии изместиха тази рецепта.
Дано ти свърши работа.
Надявам се да съм ти била полезна.

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » нед авг 15, 2010 1:35 pm

От както племенникът ми живее с нас, у нас не се ползват яйца, понеже той се обрива. Във всички рецепти за кюфтета - зеленчукови и от кайма - заменям яйцето с течна сметана.
Като настържеш тиквичките ги подправяш със сол и другите подправки. Оставяш ги да поседят, да си пуснат водата. Не изцеждаш, а добавяш към тях още няколко с.л. сметана. След това ръсиш галета, размесваш, пак ръсиш и така, докато сместа стане почти твърда. Остваяш още 5 минути, галетата да набъбне съвсем. След това оформяш и пържиш. За да избегнеш евентуално разпадане, след като оформиш кюфтето го топваш във вода или сметана и го овалваш в още малко галета.

Това приготвяне има предимството, че не отцеждаш сока на тиквичките и никога не ти се разрежда сместа.

Успех! :)
www.facebook.com/artandhobby


Отговори