Кленов сироп

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Отговори
pepolina
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 49
Регистриран на: пет сеп 14, 2007 4:51 pm
:: 134 рецепти от pepolina
:: 104 снимки от pepolina

Кленов сироп

Мнение от pepolina » чет сеп 27, 2007 5:42 pm

Някой може ли да ми каже с какво мога да заменя кленовия сироп. Или няма заместител.


Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » пет сеп 28, 2007 7:50 am

Заменя се и при това доста лесно. Вместо кленов сироп можеш да сложиш същото количество обикновен или пък боров мед.

pepolina
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 49
Регистриран на: пет сеп 14, 2007 4:51 pm
:: 134 рецепти от pepolina
:: 104 снимки от pepolina

Мнение от pepolina » пет сеп 28, 2007 11:22 am

xevi, благодаря ти много за отговора. Не съм и предполагала, че може да има толкова лесен заместител. :roll:

SweetyPie
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 51
Регистриран на: вт дек 04, 2007 8:46 pm
:: 12 рецепти от SweetyPie
:: 12 снимки от SweetyPie
Местоположение: някъде

Мнение от SweetyPie » ср яну 02, 2008 8:41 pm

xevi написа:Заменя се и при това доста лесно. Вместо кленов сироп можеш да сложиш същото количество обикновен или пък боров мед.
Не знам дали си опитвала кленов сироп ,но разликата между него и боровия и обикновенния мед е огромна.Не мисля ,че може с нещо да се замени. :D


Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » чет яну 03, 2008 2:52 am

Разбира се, че има разлика, нали са различни неща, но когато се използват в рецепти са взаимозаменяеми, тъй като са подобни на консистенция и вкус.

Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » чет яну 03, 2008 6:05 am

SweetyPie, не знам на какво си базираш изказването, но разликата между него и истината е огромна.

В България предполагам няма кленов сироп във всеки магазин, а където има най-вероятно избора е ограничен и цените високи. Затова най-подходящ заместител (в България) е точно медът. Наистина са различни по състав и технология на получаване, но като краен резултат са заменими в повечето рецепти. Разбира се, че има разлика във вкуса, но при заместване на продукт това е нормално.

Според дебелите книги, пардон - според някои специализирани сайтове най-подходящ заместител на кленовия сироп е кленовата захар - за еквивалента на 1 ч.ч. кленов сироп се използва 1/2 ч.ч., а количеството на течните продукти в рецептата се увеличава с 1/4 ч.ч.

Друг вариант е за 1 ч.ч. кленов сироп - 3/4 ч.ч. царевичен сироп, 1/4 ч.ч. масло и малко кленов екстракт.

При търсене в google се намират достатъчно сайтове, като например http://www.joyofbaking.com/IngredientSubstitution.html по темата какво с какво може да се замества.

От мен да добавя и още една опция - специално за палачинки, гофрети и такива - освен с кленов сироп и мед стават хубаво и с golden syrup (златен сироп). Не вярвам да е много добър заместител в кексове, сладкиши и торти например, въпреки че за малки количества може и да свърши работа.

А и тъй като това е първият ми пост за тази година - ЧЕСТИТА НОВА 2008-ма на всички! :) Бъдете здрави и щастливи! И много усмихнати :) :D :lol:
Aut viam inveniam aut faciam

SweetyPie
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 51
Регистриран на: вт дек 04, 2007 8:46 pm
:: 12 рецепти от SweetyPie
:: 12 снимки от SweetyPie
Местоположение: някъде

Мнение от SweetyPie » чет яну 03, 2008 9:08 pm

Павел всеки си има собствено мнение и според мен не може да се замени. :D Точно за вкуса говоря.
Кленовия сироп не само в България е скъп.
А моето предложение за палачинки ,пържени филийки и гофрети е поляти с кондензирано мляко. :D


Отговори