Какво сготвих днес - Ноември-Декември '14

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Re: Какво сготвих днес

Мнение от mami48 » пет ное 21, 2014 7:42 pm

:giflo1: :chef: :giflo1: Привет,мили сладуранки! Днес сготвих Свинско с картофки - яхнийка,Салата от червено цвекло,зеле,моркови и маслинки, омесих и питки със сирене,станаха много хубави,десерта е плодове - банани,мандарини и портокали! :hug: :hug: :hug:


Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » пон ное 24, 2014 12:03 am

Привет и от мен! :)
Аз съм се развихрила днес, защото през седмицата не ми остана много време за домакинство. Правих Брациговски милинки за закуска, станаха супер, и Гари също ги хареса :hungry:. За вечеря - печени зеленчукови кюфтета с овесени ядки :chef: , и саламурена туршия от зелени домати. За десерт - сладък бисквитен салам с цели бисквити.

Много ми се е прияла създърма, но понеже тук не мога да намеря овнешко, от години се опитвам да улуча някаква комбинация от меса с която създърмата да ми харесва. Със само свинско е много тежка, само с говеждо е много суха, с говеждо и свинско не ми харесва, опитвала съм да прибавя сурово пилешко към тях, по-леко става, но ми бие на пиле, Сега съм заредила една комбинация от равни части говеждо и предварително изпечено пилешко, и нарязани на кубчета говежди сърца, и мазнина от бекон. Ще се види какво е станало утре, тъй като ги готвя в слоу-кукъра докато месото се разпадне, поне 8 часа.

Щастливо готвене на всички!
Изображение
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » вт ное 25, 2014 7:28 am

Здравейте, кухненски феи!
Аз намерих онзи ден в един магазин за втора употреба чисто нова машина за подквасване на мляко - млякото се кваси с 7 отделни бурканчета по 180 мл, и машината поддържа инкубаторна равномерна температура за колкото време я настроя. Направих една порция от 7 бурканчета кисело мляко, квасих го 7 часа, и стана разкошно, твърдо като овче кисело мляко. Много ми хареса и в тази машина ще квася кисело мляко за ядене - иначе за баници, таратори и готвене предпочитам да го правя по традиционния начин, омотано в кърпи в голям буркан, така става по-близко до нормалното българско краве кисело мляко.

Така че спретнах родопска вечеря - топъл обърник :chef: , създърмата от вчера и а-ла овче кисело мляко - супер вкусно :hungry:
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
sumer
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 103
Регистриран на: съб юли 12, 2008 1:26 am

Мнение от sumer » вт ное 25, 2014 10:43 pm

Здравейте!
Дълго време не съм се включвала но имахме гости-наши приятели от БГ,и в общи линии хапвахме все навънка,докато разгледат всяка една забелижителност в Лондон :eeek:
Днес вече сме на домашно приготвена кухня-прясно зеле с пилешки крилца(за утре)и свински пържоли с гъбен сос...мама ми изпрати от БГ едно пакетче сушени гъби и веднага трябваше да влезнат в употреба :D
Хубава Вечер


elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » вт ное 25, 2014 11:27 pm

Привет :chef:.Ние сме на пиле с картофи на фурна прибавих и няколко червени печени чушки за разкош :hungry: салатата ни е от червен фасул с бекон.За десерт жадната монахиня има и ябълки.Спокойна нощ и прекрасен ден от мен

rydd
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 85
Регистриран на: пон юни 21, 2010 12:10 pm
:: 81 снимки от rydd

Мнение от rydd » чет ное 27, 2014 5:44 pm

Вече и мезенце и винце - но и риба със салата и туршия е приятно за вечеря
Прикачени файлове
144 091.jpg
144 092.jpg

rydd
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 85
Регистриран на: пон юни 21, 2010 12:10 pm
:: 81 снимки от rydd

Мнение от rydd » чет ное 27, 2014 5:51 pm

Който си има късмет.....само споделям защото останах изненадана но и щастлива от находката :clap:
Прикачени файлове
144 084.jpg
144 085.jpg

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет ное 27, 2014 7:40 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :chef: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Привет, весели :chef: ! Днес сготвих Супа пиле с пресни зеленчуци,Гювеч на фурна със свинско месце,десерта е мандарини,портокали и ябълки! Чудна вечер ви пожелавам! :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
Diel
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1117
Регистриран на: пет авг 20, 2010 10:29 am
:: 10 рецепти от Diel
:: 43 снимки от Diel
Местоположение: Sofia

Мнение от Diel » чет ное 27, 2014 7:59 pm

Така се бях намръзнала днес и ми се искаше нещо топличко и леко за вечеря. Забърках една яхнийка с картофки и грах с моркови
Прикачени файлове
IMG_20141127_191521.jpg

elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » чет ное 27, 2014 11:56 pm

Здравейте милички ми :chef: менюто за вечерта е каша със забулени яйца'рецептата е от сайта' и солена палачинкова торта'почисти хладилника'. За десерт спретнах пандишпаново руло с плънка от заквасена сметана и течен шоколад има и плодове без тях не може.Спокойна нощ и усмихнат петък :roll:


Заключена