Какво сготвих днес - Октомври '14

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Какво сготвих днес - Октомври '14

Мнение от xevi » ср окт 01, 2014 4:06 am

Добре дошли в новата готварска тема за октомври :)


Потребителски аватар
maggie07
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 157
Регистриран на: съб авг 23, 2008 8:41 am
:: 13 рецепти от maggie07
:: 24 снимки от maggie07
Местоположение: Пирдоп

Мнение от maggie07 » пет окт 03, 2014 2:31 pm

Привет от мен!Може би сте ме позабравили,но аз не съм!Ето ме тук,отново след дълго отсъствие,в което не мислете ,че не съм готвила :D Новото при мен е ,че имам второ детенце,което скоро ще навърши 1г и така вече като мама на 7г дъщеря и 1г син,малко времето не ми достига за писане,повечко работа в кухнята ...
Сега по темата:от последните дни-вторника сготвих супа топчета,зелен фасул яхния ,а за вечеря -дробчета по селски!
Сряда-Прясно зеле на фурна,таратор,панирани чушки със сирене за мезе и палачинки за десерт!
Четвъртък-супа със заешко месо,пържени картофки,вечеря-картофена яхния с месо от буркан диво!
Днес петък-ден на майстора и мама ще почива,каката е на гости у баба ,а ние ще дояждаме остатъците от гозбите през седмицата.....Хубав ден ви желая!

rydd
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 85
Регистриран на: пон юни 21, 2010 12:10 pm
:: 81 снимки от rydd

Мнение от rydd » пет окт 03, 2014 10:35 pm

И аз съм готова с лютеницата - престижно за българина - а и малко гъби Булки и Манатарки..... :clap: :thumbsup:
Прикачени файлове
222222 063.jpg
222222 064.jpg
222222 066.jpg
222222 065.jpg

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » съб окт 04, 2014 12:01 pm

Здравейте!
Тази темичка съвсем опустя напоследък :( . Жалко, добри идеи си "крадях" от тук. Нека малко да я пораздвижим.
Да се отчета за вчера - за обяд направих леща яхния, а за вечеря - спагети болонезе. Беше ме обхванал ентусиазъм за готвене и забърках един Пухкав кекс, ще имаме да си хапваме от него в почивните дни.
Тази сутрин за закуска имахме баница, за обяд ще доядем лещата, а за довечера имам поръчка от дъщеря ми за шкембе-чорба и чеснови пърленки с кашкавал. Това е от мен, сега вие сте на ход :) :wink: .
Маги, радвам се, че отново си сред нас! Да ти е живо и здраво момченцето, да има щастливо и усмихнато детство и много да ви радва!


Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » съб окт 04, 2014 3:08 pm

Здравейте в темичката и от мен! :)
Споделям мнението на Миленка, че темичката доста поизостана.

Тези дни менюто беше пилешка супа, пълнени чушки. За днес - зелен боб яхния.

От предишни завъртания в кухнята ще ви покажа: печеното пиле в плик, комбинирано с много вкусен сос; фритатата с тиквички (казано на по-прост език - омлет); соленото руло отново с тиквички, но и печени чушки - вкусно предястие, а защо не и основно. А за десерт миналата седмица се насладихме на Бабина торта, която често предлагат в сладкарници и магазини, но приготвена с домашни яйца и мляко! :)

Усмихната събота! :wink:
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » съб окт 04, 2014 7:41 pm

Здравейте, момичета!
:giflo1: Маги, здраве и много обич на семейството ти!

И аз като Маги отдаааавна не съм писала във форума, но не мога да се похваля като нея с трето (в моя случай) бебе :wink: .
Но тази тема винаги ми е била много полезна и реших, че е редно да дам своя принос. Каквото помня от тази седмица:
вторник-доматена крем-супа, панирани карфиол, броколи и чушки,сряда- скумрия с доматен сос,четвъртък- яйца на очи,
петък-гъбена супа, наденичка на скара+салата домати, днес сме на вратна пържола, зелева салата. За утре планирам
макарони със сирене,пълнени чушки с яйца и сирене, пица и някакъв много шоколадов сладкиш, но още не съм го
измислила кой ще е :roll: .

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » нед окт 05, 2014 3:23 am

Здравейте на всички! :)
Аз правих днес лучена супа с лук и яица, по рецепта от Афганистан :chef: . Интересна се получи, лека, пак ще я правя. Има куркума в нея, а а з като видя рецепта с куркума непременно трябва да я пробвам,има антивъзпалително деиствие и ми действа добре на ревматизма.
Пожелавам хубав ден на всички!
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
maggie07
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 157
Регистриран на: съб авг 23, 2008 8:41 am
:: 13 рецепти от maggie07
:: 24 снимки от maggie07
Местоположение: Пирдоп

Мнение от maggie07 » нед окт 05, 2014 1:04 pm

Ето ме пак !Благодаря ви момичета ,за топлото посрещане!
Вчера бяхме на скара-кюфтета и кебапчета + пържен картоф,вечерята -яйца на очи + кренвирш и в чест на дъщеря ми ги оформих като личица-с по 2 яйца и усмивка от кренвирша,нос от кетчуп!
Днес закуската беше препечени филии с масълже и сирене+чай!Обяда леща яхния,а за довечера ще напълня един зайко!Дес :ooppss: ертите малко у дома са рядкост ,ама то е разбираема защо ги избягвам хахха-имам да свалям още кг-чета!

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » нед окт 05, 2014 9:38 pm

Добро утро на всички в кухнята!
Аз направих едни забулени яйца с доматен сос с много чесън, в гювече в микровълновата. Някои неща ми стават по-сочни в микровълновата отколкото в печката, особено когато използвам гювечета или глинен съд от някакъв вид. Пробвах и един буркан мързелива туршия, със зелени домати и чушки от градината, като го опитам ще коментурам на рецептата. Дано да съм уцелила количеството оцет, защото тук бурканите са други, /нямат долен ръб/ и карах на око.
Хубав ден около печката на всички!
Изображение
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » пон окт 06, 2014 8:10 am

Здравейте и тук! За днес съм намислила картофена яхния и крем карамел за вечеря.


Заключена