Какво сготвих днес - Май '14

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
Diel
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1117
Регистриран на: пет авг 20, 2010 10:29 am
:: 10 рецепти от Diel
:: 43 снимки от Diel
Местоположение: Sofia

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Diel » пет май 23, 2014 2:30 pm

Кате здравей!
По тази рецепта ги направих ,после я дадох на мои клиентки и на всички много ни харесаха :)
ХРУПКАВИ ТИКВИЧКИ НА ФУРНА/рецептата е публикувана от Елза Стоянова/
Продукти:

2 тиквички-мойте бяха 5 бр.
4-5 кисело мляко
1/2 ч.л. сол
1 с.л. горчица
копър
галета за овалване
малко мазнина

Начин на приготвяне:

Разбъркайте киселото мляко със солта и горчицата.
Начин на приготвяне
Разбъркайте киселото мляко със солта и горчицата.
Обелете тиквичките и ги нарежете на пръчици.Объркайте тиквичките със млечната смес.Оставете ги около 30 мин.Нарежете вътре копъра.
Овалвайте всяка пръчица в галета Наредете в тавичка намазана с слио. Печете на 190 градуса около 45-50 мин или до зачервяване.
Сервирайте с кисело мляко с чесън и копър, а може само чесън , копър и малко оцет.


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет май 23, 2014 7:40 pm

:giflo1: :giflo2: :giflo1: :heart: :giflo1: :giflo2: :giflo1: Кейти,много,много ти благодаря мила - не ми беше ясно как и къде да вложа горчицата и кис.м-ко.,сега не остава нищо друго освен да ги приготвя,изглеждат много съблазнително ,убедена съм,че са вкусни, а и не са пържени - важен факт.Благодаря ти,мила Кейти!!! :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
maknik
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 177
Регистриран на: пон май 04, 2009 4:34 pm
:: 5 рецепти от maknik
:: 7 снимки от maknik

Мнение от maknik » пон май 26, 2014 7:34 pm

Привет! По случай 10-ия рожден ден на малката ми дъщеря вчера, направих Книга от свинско месо. Дано се справя с линка: www.receptite.com/рецепта/книга-от-свинско-месо
Божествено вкусно чудо!
Още - гуакамоле, сладки топчета, вита баница и мнооого сандвичи. Тортата е купешка - еклерова с шоколадова заливка. Всичко се изяде, така че днес отново съм дежурна на печката. Ще спретна пълнени тиквички с кайма и шопска салата.
Хубава седмица :)

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пон май 26, 2014 7:54 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :chef: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Привет,весели сладуранки! Днес сготвих Свинско със зеле,купих леко люти чушлета,опуках ги и ги залях с оцет и малко зехтин,десерта е ягоди и ябълки.Чудесна вечер на всички! :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:


elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » ср май 28, 2014 12:05 am

Привет весели :chef:Имах пълнени чушки от вчера,но днес времето е дъждовно и от скука сготвих супа топчета,панирани пилешки хапки,но вместо пържени ги запекох във фурната и сос от кис.мляко,майонеза,чесън и копър.За десерт домашен течен шоколад между другото за първи път ми стана както трябва :clap: и мандарини.Спокойна нощ и щастлива сряда

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » ср май 28, 2014 10:50 am

Здравейте и от мен! :chef:

Отдавна не съм отчитала какво се готви вкъщи. Първо ще ви покажа тирамисуто, което направих (за първи път истинско и наистина много вкусно :bliz: ).

Изображение

След него е ред и на огретена от тиквички, който е една много сполучлива интерпретация на тема огретен - леко и лятно ястие. :)

Изображение
Другите ястия, които се сервираха през изминалите дни бяха прясно зеле със свински гърди, пица, много салати и таратор и пържоли на скара. :)

Хубава седмица! :thumup:
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
Diel
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1117
Регистриран на: пет авг 20, 2010 10:29 am
:: 10 рецепти от Diel
:: 43 снимки от Diel
Местоположение: Sofia

Мнение от Diel » ср май 28, 2014 3:44 pm

При нас пак е ден на тиквичките :)
Крем супа от тиквички и пресни картофки
Лодки от тиквички със сирене и кашкавал
Десерта :бишкоти с кисело мляко и сладко от вишни

elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » пет май 30, 2014 12:31 am

Привет мили ми :chef:.У нас за вечеря:таратор и облечени чушки.За десерт сиропиран сладкиш с прясно мляко рецептата е от сайта. Има и плодове.Спокойна нощ и весел петък

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет май 30, 2014 7:30 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo2: :chef: :giflo2: :giflo1: :giflo1: Привет,весели момичета! Кейти,сърдечно благодаря за рецептата -Хрупкави тиквички,станаха невероятно вкусни, следвашият път ще ги нарежа на по - дебели пръчици,но и така са прекрасни,а в добавка сосчето,направо са върхът,страхотна рецепта,благодаря ти,мила Кейти!!! :winkiss: :giflo1: :heart: :giflo1: :winkiss:

elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » съб май 31, 2014 12:21 am

Привет :chef:.Днес менюто беше:бобец яхния и яйчено руло с плънка от пилешко месо,салатка от домати.За десерт има още от вчерашния сладкиш.Спокойна нощ и прекрасна събота


Заключена