Какво сготвих днес - Юни '13

Дъра-бъра за всичко в кухнята
elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Re: Какво сготвих днес

Мнение от elena13677 » вт юни 25, 2013 11:26 pm

Здравейте мили ми :chef:.Да Кате,тук пак започнаха едни порои дават отново 10 дена само да вали.Не се издържа вече.Ако не те затруднявам може ли точно да ми напишеш как правиш лещата с кайма.Аз днес не съм готвила имахме храна от вчера.Сега след като мъжът ми и детето заспаха на спокойствие ще помисля какво да е менюто за утре.Спокойна нощ и прекрасен ден


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » вт юни 25, 2013 11:55 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :winkiss: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Ели, не ме затрудняваш мила - измивам добре лещата 0,500 гр., слагам в тенджера със студена вода,прибавям като начало - малко лук,суха чубрица,сух магданоз и малко олио - като заври,намалявам степента на котлона,когато се готвят варива, не трябва на силен огън,така стават по - вкусни.Когато поомекне,нарязвам останалата глава лук,морков на ситно,чушка зелена и в отделен съд с малко вода размачквам каймата, за да стане на трохи като се запържи - запържвам леко зеленчуците,прибавям каймата и настъргани поне два домата,бъркам непрекъснато за да не загори каймата,слагам червен пипер и прибавям към лещата всичко това,прибавям няколко скилидки небелен чесън и оставям да поври още 20 мин., не слагам брашно, защото вече съм свикнала колко вода е необходима на това количество леща,ако е малко прибавям от ел.кана вряла - накрая посолявам или слагам от сухите зел.булъони по 1 с. л.,свалям от огъня и щедро я поръсвам със свеж магданоз - става много вкусно ястие.Дано ти хареса,ако решиш да я приготвиш - чакам отзиви,успех миличка! :thumbsup:

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » ср юни 26, 2013 3:49 pm

Здравейте! :chef:
Днес направих супа от тиквички и брускети към нея. Салатата за вечеря ще е шопска, а десертът - домашен сладолед.
Хубав ден! :)
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » ср юни 26, 2013 9:24 pm

Привет :chef:

Отчет набързо - Шопска салата, Печено пиле в плик в микровълнова с пресни картофи. Десерта е Кайсии :hungry:

Хубава вечер и сладки сънища :hug: :night: :night: :night:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » ср юни 26, 2013 10:27 pm

Привет!
И аз днес готвих :ooppss: . Направих зелен фасул с пилешки воденички :hungry: , таратор, за десерт - кайсии.
Сладки сънища и усмихнат нов ден! :sleep: :night: :sleep: :night: :sleep: :night:
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » ср юни 26, 2013 11:48 pm

Привет мили :chef:.Благодаря ти Кате,скоро ще я приготвя и ще ти пиша резултата.Нашето меню за днес е: Яхния от зрял боб,шункови ролца с плънка от крема сирене и пушен кашкавал и шопска салата.След вечеря пихме биричка и хрупахме снакс с бекон.За десерт плодове и течен шоколад за малчо плодово мляко.Спокойна нощ и успешен ден

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет юни 27, 2013 1:39 pm

:giflo1: :giflo2: :giflo1: :chef: :giflo1: :giflo2: :giflo1: Привет момичета, днес рано ходих да пазарувам плодове и зеленчуци,върнах се със по - дълги ръце,после се опретнах и приготвих Печени на фурна тиквички и патладжан, млечно - чеснов сос към тях,прекрасни са,поне не са напоени с мазнина,десерта е диня и нектарини.Прекрасен ден на всички !!! :cook: :serve: :bliz: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » чет юни 27, 2013 8:29 pm

Здравейте и от мен! :)
Днес сме на тема скара - печени тиквички, пържоли и наденички. Салатата е шопска и картофена с много копър и мащерка. :)
За десерт кайсии. Тъкмо направих сладолед и то взе, че се развали времето :( .
Хубава вечер от мен! :)
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » чет юни 27, 2013 10:42 pm

Добър вечер, :) :chef: !
Днес у нас има задушени пресни картофки с копър и чесън, печени пиперки с яйце и сирене, голяяяма шопска салата и плодове за десерт.
Лека нощ и успешен нов ден! :sleep: :night: :sleep: :night:
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

viki_katri
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 20
Регистриран на: пон апр 22, 2013 9:52 am

Мнение от viki_katri » чет юни 27, 2013 11:24 pm

Здравейте момичета аз набързо да се разпиша днес имахме паниран кашкавал панирани рулца от раци с чеснов сос а десерта диня от мен лека нощ от тук и право към леглото :sleep:


Заключена