Какво сготвих днес - Април '13

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
Bubbles
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 23
Регистриран на: чет мар 28, 2013 10:21 pm
:: 2 рецепти от Bubbles

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Bubbles » пет апр 19, 2013 9:09 pm

Тази вечер по желание на Изабел, направих салата от зеле и моркови по рецепта на баща ми, вместо с традиционния оцет, всичко финно нарендосано и полято със сока на два лимона и един портокал - вика му се метла за стомаха.
Става както за първо, така и за второ а и за десерт, че и полезно на всичкото отгоре.
Изображение


Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » съб апр 20, 2013 10:12 am

Привет!
Ние снощи бяхме на пиле с грах във фурната, таратор и шоколадови вафли и др. подобни, за който иска да си заслади!
За днес не съм го измислила още, но сега излизаме с тинейджърката по магазините да си вземе обувчици и ще го мислим в движение.
На всички желая топъл и усмихнат съботен ден :love: .
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб апр 20, 2013 11:32 am

Привет,весели :chef: ,днес менюто при мен си е истинска класика - снощи накиснах боб,днес го метнах в тенджерата под налягане с много ароматни подправки - девесил,джоджен,магданоз,пресни чушки,морков и свинско месо нетлъсто запържено преди готвенето - готовото ядене стана много вкусно, сега ще приготвя салата от зеле,моркови,царевица,десерта е плодове - ягоди,ябълки.Хубав ден на всички !!! :cook: :serve: :bliz: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » съб апр 20, 2013 3:13 pm

Здравейте и от мен! :chef:
Днес за закуска хапнахме макарони със сирене и захар ( за някои хора много странна комбинация, но за мен си е класика :D ).
За вечеря ще направя зелената салата и една разядка с извара, малко майонеза, прясна краставичка и чесън.
Основното е мусаката от снощи, а за десерт- банани.
Хубав следобед! :) :coffee:
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб апр 20, 2013 9:38 pm

Привет :chef:

Днес си бяхме на село и в кухнята бяхме 2 жени :wink:
За закуска свеки беше приготвила Тутманик. За обед - Боб чорба, Боб запържен. Ориз на фурна с лапад /за мен/. От мен - Скумрия на фурна с кисели краставички и лук. Десерта беше Ягоди /гръцки :wink: нашите сега цъфтят/ :hungry:

За вечеря ни изпратиха от всичко по малко ... и така :)

Спокойна нощ на всички :heart: :heart: :heart: :night: :night: :night:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » съб апр 20, 2013 10:19 pm

Здравейте!

У нас пак само вечеря:пържени до хрупкавост пилешки кожички/любими на дъщеря ми, затова на 2-3 месеца ги правя/, с пържени картофки и таратор, за десерт - някакви купени сладки неща и кисело мляко.
Спокойна нощ и усмихнат неделен ден!
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед апр 21, 2013 9:18 am

Привет,весели :chef: ,днес ще приготвя Баница със спанак,малко булгур,яйца,сирене,има от вчерашната храна доста,десерта е плодове -портокали,ябълки.Весел и успешен ден на всички!!! :winkiss: :music: :sun: :music: :winkiss: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » нед апр 21, 2013 3:41 pm

Здравейте и от мен! :)
Днес менюто е рибена чорба, пържена риба и зелена салата. След малко ще метна и едни мъфини с шоколад да се пекат във фурната и да са готови за следобедното кафе/ горещ шоколад.
А преди дни направихме и репетиция за наближаващия Великден с едни козуначени зайчета.

Изображение

Хубава неделя! :) :coffee:
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

viki_katri
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 20
Регистриран на: пон апр 22, 2013 9:52 am

Мнение от viki_katri » пон апр 22, 2013 10:12 am

Здравейте весели готвачи най накрая се реших да се включа в този прекрасен сайт без,който не мога и ден,прекрасните ястия, които приготвям за моето семейство винаги са от тук :) Много ще се радвам да се запозная с всички вас, всеки ден чета форума ви, всички теми и това е истинско удоволствие за мен. Бих ви помолила ако имате рецепти за агнешка плешка да ми помогнете тази година очаквам своите кумове и комци на гости у нас и искам да ги изненадам приятно,ще съм ви много благодарна. :chef: И така нека да се включа и аз днес съм направила ребърца на фурна по късно ще спретна и една зелена салатка, за моето детенце Катрин тя е на 2 години и 3 месеца съм направила спаначен огретен а за десерт ще направя сутляш който всички обичаме. Лек ден на всички и ще се радвам да ми помогнете с идеи за Велик ден.

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пон апр 22, 2013 2:34 pm

Привет момичета,днес дояждаме останала храна,аз днес съм на маслини и домати - много обичам тая комбинация,десерта е портокали и ябълки.Светле,както винаги много успешна репетиция -зайчетата са прекрасни,бухнали и много съблазнителни,браво !!! :clap: :thumbsup: Вики - Катри,добре дошла при нас мила,ще ти помагаме с каквото можем,по - късно ще ти напиша рецепта за плешка,моля те,напиши малкото си име - така комуникацията е по -лесна - аз съм Катя.Прекрасен ден на всички! :music: :sun: :music: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:


Заключена