Какво сготвих днес - Ноември '12

Дъра-бъра за всичко в кухнята
rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Re: Какво сготвих днес

Мнение от rusowelka51 » вт ное 27, 2012 1:57 pm

Обядвахме шницел пане , а за вечеря ще правя супа топчета :sun: :sun: :sun:
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919


elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » вт ное 27, 2012 2:21 pm

Здравей lady-LANA,по принцип още е на отделна храна.Аз готвя с много подправки и за това много много не му давам от нашата.И за това му готвя отделно а и тук в Чехия продават пюрета за неговата възраст,което страшно ме улеснява при избора ми на меню.Ако си бяхме в България задължително щях да го запиша на детска кухня.Лятото си бяхме в Бг и взимах храна от яслата.Много е удобно.

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » вт ное 27, 2012 3:19 pm

Ели, аз съм Ани :) И в България има различни пюрета- плодови, зеленчукови, месни и мисля, че не са скъпи. Купувала съм единствено плодови пюрета. Тук, в Гърция няма детска кухня и всички майки си приготвят сами храната за децата. Аз също ползвам подправки, но не в кой знае колко голямо количество. Въпреки това намалявам и подправките, и солта в яденето за да нямаме проблеми със стомахчето. На мен ми харесваше да приготвям отделно храна и никога не ми е дотягало, но да си хапва сладко-сладко от моята чиния е страхотно :thumup: Да ти е живо и здраво сладурчето :winkiss:
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт ное 27, 2012 8:29 pm

Привет и от мен :chef:

Тази вечер набързо приготвих Салата от домати с маслини и лук, Извара с червен пипер и зехтин, Яйца на очи с плочка сирене. Десерта е Ябълки, а чашата домашно вино е задължителен атрибут през зимата /докато има :wink: / :wine:

Топла и спокойна вечер :night: :heart: :hug:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » ср ное 28, 2012 1:14 am

Здравейте!
Тази вечер салатата ни беше по рецептата на Дианка -с червено цвекло, зелена ябълка, орехи и кисело мляко. Получи се много свеж и приятен вкус. Изпекохме си и карначета. към тях добавих гарнитура от боб с кисело зеле, което готвих преди няколко дни и беше останало в хладилинка. До десерта не стигнахме и по-добре :wink: , че нямаше такъв :ooppss: . Сладкишите не са ми силната страна. Слабото ми място са салатите и предястията, тях ги правя с огромно удоволствие с и без повод :serve: .
Лека нощ!

elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » ср ное 28, 2012 2:14 am

Приятно ми е да се запознаем Ани. В Чехия също няма детска кухня :( .А да си хапва от нашите чинии е закон божи,може да е ял преди половин час,но седнем ли да ядем и той с нас :D .И твоето мъниче да е живо и здраво и само да те радва :) .Тази вечер хапнахме пилешки гърди в сметаново гъбен сос на фурна,шопска салата и пържени филийки защото на моя мъж му се приядоха вечерта не поиска да изчака до сутринта на закуска.Десерта течен шоколад и вафли.Спокойна нощ и вълшебен ноемврийски ден! :flow1: :flow2: :flow1:

gigi79
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 14
Регистриран на: нед фев 19, 2012 6:10 pm

Мнение от gigi79 » ср ное 28, 2012 3:07 pm

Здравейте Ели и Ани!Радвам се,че и вие имате малки дечица.Да са ви живи и здрави.Моето момиченце яде всичко,което готвя,като седнем на масата и тя веднага идва при нас.Взимам и от кухнята,защото не винаги смогвам... :innocent:За днес печени пилешки бутчета ,руска салата и портокали.От вчера има кисело зеле със пушена сланина на фурна :yee:

rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Мнение от rusowelka51 » ср ное 28, 2012 3:14 pm

За днес имам от вчерашната супа , а след малко ставам да правя едни сладкишчета за които четох в нета
Утре ще показвам :thinking: :thinking: ако са за показване
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » ср ное 28, 2012 4:40 pm

Здравейте!
Днес съм на родителска среща и вечерята трябва да е нещо, което да се сготви бързо като се прибера, затова реших да направя гювечета с шунка, гъби, сирене, кашкавал и домати с по едно яйце отгоре. За салата ще извадя туршия. Мъжът ми в понеделник се прибра от село и донесе домашно винце и ракийка, така че ще има с какво да си сгреем душичките :wink: :) .
Лека вечер!

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » ср ное 28, 2012 8:51 pm

Привет :chef:

Миленка, НАЗДРАВЕ :wine: И ние вече сме на по чаша домашно вино след вечерята :wink:
А тя си беше чиста импровизация, но се получи нещо много вкусно :hungry: Имах 1/2 кг хубава кайма и от много чудене как да я приготвя спретнах едно Руло с кайма и зеленчуци. Омесих каймата с 2-3 скилидки чесън, 1 глава лук, 2 зелени и 2 червени чушки, пасирани на ситно, 1 яйце и галета. Разстлах на хартия и завих на руло, като за плънка сложих варени картофи, лентички морков, кисели краставички и кашкавал. Пекох рулото с кубчета патладжан и картофи на лентички около него :cook:

Е хайде, споделих - а сега ви желая спокойна нощ и сладки сънища :heart: :night: :heart:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Заключена