Какво сготвих днес - Юни '12

Дъра-бъра за всичко в кухнята
magi12311
началник печка
началник печка
Мнения: 190
Регистриран на: нед авг 15, 2010 5:52 pm

Re: Какво сготвих днес

Мнение от magi12311 » пон юни 11, 2012 2:01 pm

мами48 ,мила ,аз лично лятото почти не готвя.Половинката липсва, излиза в 5ч сутрин и се прибира към 11 ч вечер.За мен да готвя не става,но днес си купих чушки ,имах и две малки тиквички и си ги направих на грил тиган ,без мазнина.След обед имаме плодове ,а като се прибере довечера половинката не знам .Или тост или макарони с доматен сос.ще ги притопля и .......това е.На всички останали ДА ВИ Е СЛАДКО


Потребителски аватар
mamcheto61
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 185
Регистриран на: съб сеп 11, 2010 11:32 am
:: 195 рецепти от mamcheto61
:: 1056 снимки от mamcheto61
Местоположение: c.Cтрaнcко Хacковcко

Мнение от mamcheto61 » пон юни 11, 2012 2:23 pm


Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » пон юни 11, 2012 5:36 pm

Здравейте!
Чак се засрамих като прочетох поста на мами48 и ми стана съвестно, че се е почувствала самотна в сайта. Мила мами48, разбира се, че готвим, но на мен лично не ми остава време да сготвя и да се отчета. Все сме на нещо бързо, защото вечер трябва да направя всичко, а не успявам. Но в общи линии караме на тиквички във всички възможни варианти, пържени картофки, пиперки с яйце и сирене, яйца и много салати и плодове и...сладолед. За днес имам от вчерашните кюфтета на грил тиган, ще направя шопска салата, за гарнитура задушени картофки, а за десерт -кайсии и праскови.
Хубава вечер, веселушковци! :)
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пон юни 11, 2012 6:10 pm

Мили момичета - Маги,remiva, простете ми,но чак ми стана съвестно за вас - нямате време,ангажирани сте,а аз настоявам за вашето присъствие тук,но поне ми показахте,колко сте чувствителни.Моля ви,ако с нещо съм ви провокирала в отрицателен аспект,простете ми, просто ми липсвате.Хубава вечер.


magi12311
началник печка
началник печка
Мнения: 190
Регистриран на: нед авг 15, 2010 5:52 pm

Мнение от magi12311 » пон юни 11, 2012 6:38 pm

Мила Кате...... защо толкова притеснение :eek: Права си че малко се позагубихме ,но лятото е малко по натоварено.Нищо лошо няма в това че някои мисли за нас.Дори ми стана приятно. :hug: Пожелавам ти лека вечер :love:

Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » пон юни 11, 2012 9:29 pm

Здравейте, :chef:
Хайде и аз на отчет :) , докато чакам днешната вечеря, подсказана ми от Makaweli - пиле със зеле.

В събота заложих на боб чорба, която трябваше да е за обяд и вечеря. Но тъй като не успя да се свари до обяд, го оставих за вечеря.
За обяд не му мислихме много, а направихме "copy - paste" :wink: на петъчното меню (едно към едно, без сладоледа. Казано направо миш-маш на сач и таратор), но този път със снимки (клик върху снимката ще ви отведе към блога)

Изображение Изображение
Изображение

За вечеря (най-после :)) боб чорба, от която остана и за неделния обяд (пропуснала съм да снимам).
А неделната вечеря - свинско с чушки (на мъжа ми му доставя удоволствие да готви на двора и аз съм много щастлива от този факт. Поощрявам!)
Докато той приготвяше свински хапки с чушки, Изображение

аз направих от любимите хлебчета (с благодарности към mamcheto61) Хлебчета мулатчета Изображение

За десертПразничен десерт Лотос (идеята ми я подсказа BABY, а рецептата си е моя.)

Изображение

Хайде, вечерята е готова. Каня ви на пиле със зеле или по-шеговито "пиУе със зеУе" :D
Изображение
Моето блог-местенце - http://elti-spodeleno.blogspot.com
Моята facebook страничка http://www.facebook.com/SpodelenoOtKuhnataNaElti

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » пон юни 11, 2012 11:02 pm

mami48, прекрасно е, че липсваме на някого, стана ми приятно и ме провокира да напиша няколко реда-не ми отне много време :ooppss: . Поздрав и спорна седмица!
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » вт юни 12, 2012 12:39 pm

Привет веселушки,Маги,remiva,много ме зарадвахте с отговорите си,наистина,като не сте тук е някак скучно и безинтересно, а и от кого да черпя идеи,какво да сготвя - с вас си е друго,благодаря,че ви има.Снежи,Лотоса е много красив,браво,добре си се справила,убедена съм,че е вкусен.От всичко,което съм видяла приготвено от теб носи стил,естетика,продължавай така мило момиче,супер си.

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » вт юни 12, 2012 12:47 pm

Прощавайте,но така ми беше приятно да пиша на момичетата,че се поувлякох и забравих да напиша менюто за днес - от вчерашните шишчета има доста,горещо е не се храним много,повече течности и плодове консумираме, ще хапнем салатка - домати,краставици,много маслинки и зехтин,много се колебах да направя Черешов пай с Бутер тесто,но ще се повторя - горещо е и не е за тестени десерти.Весел и спокоен ден момичета.

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » вт юни 12, 2012 7:26 pm

Хайде, оооооп и аз на клона!Днес, естествено, пак по бързата процедура:печена сурова наденица/вероятно ще е на грил тигана :? /, салата домати, краставици, лук, пипер, сирене, за десерт-череши.
Сега бягам да спретна написаното, а на вас хубава вечер! :wink:
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.


Заключена