Какво сготвих днес - Април '12

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Re: Какво сготвих днес

Мнение от mami48 » нед апр 29, 2012 1:00 pm

Днес приготвих пълнени пресни чушки с кайма и ориз,таратор,салатка - домати и краставици със зелен лук,маслини и зехтин,десерта е плодове и шоколад.


valka100
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 2
Регистриран на: пет авг 07, 2009 5:30 pm
:: 3 рецепти от valka100

Мнение от valka100 » нед апр 29, 2012 3:31 pm

:) Здравейте!
Днес по молба на моя син приготвих посна манджичка,която реших да импровизирам с това което има в хладилника ,според сезона.
:chef: Картофена смес като за картофени кюфтета,която разделих на две части.В подмазана тава с мокра ръка сложих първият пласт.Върху него плънка от задушени пресен лук и лапад.Отгоре вторият пласт и върху него парченца масло.Запекох около 45 минути.
Стана нещо ммммммммммммммного вкусно. :thumbsup:
Другото което успях да направя е сърми от кисело зеле,че се стопли и го прибрах в буркани.
Това е. Доволна съм от себе си и отивам да пийна кафенце с приятелки-да побъбрим каквото и да е.
Весел ден на всички ! :D

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » нед апр 29, 2012 4:13 pm

Здравейте!
Не съм се отчитала 2-3 дни, но по памет ще докладвам:пилешки бутчета с пресен лук и ароматни треви във фурна, пържена цаца с пържени картофки, салати, таратор, руло от магазина, шоколадови бисквити, сладолед.
За днес ще направя кюфтета на грил тигана, кум тях панирани пиперки и зелена салата, за десерт - сладолед :hungry: !
Хубави празнични дни! :flow2: :flow2:
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » нед апр 29, 2012 4:31 pm

Здравейте! След дълго отсъствие от кухнята отново съм сред вас. Напоследък бях доста натоварена и карахме на салати и аламинути. Вчера вече ме досрамя :ooppss: и сготвих - пилешка каша от домашен петел, свинско с грах и Сладкиш с кроасани. От всичко без десерта има и за днес. Довечера ще направя зелена салата с яйца и маслини. Преди малко купихме прясна трицона от пазара и довечера ще я изпържа, ще сложа и картофи в халогенната фурна за гарнитура.
Приятна вечер!


Потребителски аватар
STELKINA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 348
Регистриран на: съб авг 15, 2009 8:38 pm
:: 45 рецепти от STELKINA
:: 222 снимки от STELKINA
Местоположение: милано родом от сливен

Мнение от STELKINA » нед апр 29, 2012 5:20 pm

Здравейте :chef:
Снощи вечеряхме свинско с ориз , таратор , пилешки дробчета по селски за мезе на биричката. Днес за обяд пилешка супичка , подлучени тиквички , прошуто и сладолед за десерт. За вечеря пиле фрикасе слатка финел с настъргани моркови и балсамов оцет. А за десерт започнах да правя весели чийзкексчета. Натруших си бисквидите в кухненския робот , добавих маслото , дисаронното и какао понеже бисвидите не бяха какаови. Сложих ги в силиконовата форма , започнах да вадя останалите продукти и.... не можах да намеря филаделфията в хладилника :cry: вчера явно не съм я сложила в торбичката на касата :cry: . И така от вече приготвената смес направих сладък салам :chef:

annapeeva
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 19
Регистриран на: нед апр 29, 2012 8:04 pm
:: 103 снимки от annapeeva

Мнение от annapeeva » нед апр 29, 2012 10:37 pm

Менютата Ви са уникални! Звучат повече от апетитно!Но аз се питам наистина ли се храните толкова силно през седмицата? Ами какво остава за празниците!? За да издържат телата и стомасите на вашите мъже на такова хранене, те сигурно през ден са в спортните зали. Момичета, Вие сте перфектни домакини, но Ви моля ВНИМАВАИТЕ - след всичко това печелят само лекарите! Опитах се да бъда полезна и малко любезна!

Потребителски аватар
steffanell
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 48
Регистриран на: нед ное 15, 2009 9:47 pm
:: 79 рецепти от steffanell
:: 575 снимки от steffanell

Мнение от steffanell » нед апр 29, 2012 11:11 pm

Ани добре дошла при нас,тук сме отбор ящни и сме в добро здраве,днес е ден само за постни ястия,приготвих боб със спанакБоб със спанакпатладжан мусака,козунакКозунак на конци в машина за хляб - II види домашен ръжен хлябКозунак на конци в машина за хляб - II вид и салата маруля ,никак не ни беше зле.

annapeeva
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 19
Регистриран на: нед апр 29, 2012 8:04 pm
:: 103 снимки от annapeeva

Мнение от annapeeva » пон апр 30, 2012 9:15 am

Добро утро!Аз днес имам свободен ден в кухнята! Съпругат ми е на плодов ден.Хвана се с "90 дневна диета"- едно,че свали кг. а на мен това ми помогна да сложа ред в готвенето и в хладилника и в пазаренето.Имам много време,подредих си рецептите и за първи път се мушкам във форум за готвене.Тук откривам практични.лесни и много ефектни рецепти.Благодаря за "БОБ СЪС СПАНАК",козунакът вече е сложен в машината!Стефи. помогни ми къде да намеря "Домашен ръжен хляб"? Утре е 1 МАИ.но сме на риба-"Домашна закуска РОПОТАМО"-с филета от скумрия;пържени картофи по селски;нежен крем карамел и някоя от красивите тук питки! За вечеря-разходка и чаи! Изглежда странно.едно хранене на ден, но имаме години зад гърба си и живеем в топъл климат и повече хранения ни идват много.Приятен ден-изпивам кафето,вземам ябълката и отивам на ПИЛАТЕС.Извенета ако ВИ притеснявам с бърборенето, повече няма да се повтори!

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пон апр 30, 2012 1:23 pm

Ани,добре дошла в семейството на веселушките - впечетлена си от нашите менюта, да, ние готвим малки количества,но разнообразни блюда - въпрос на избор е за всяко семейство.Днес по желание на съпружието - Боб с пушено месо, салата - домати,краставици,зелен лук и маслини,десерта плодове.Аз днес съм на Елда със зеленчуци и плодове.

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » пон апр 30, 2012 3:35 pm

Здравейте Веселушки!
Днес приготвих: Кашкавалени топки, Сладкиш "Дамски каприз", Риба пържена и Зелена салата с репички и краставички.
Има и студена биричка. Желая на всички хубав и слънчев следобедИзображение
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение


Заключена