Какво сготвих днес - Декември '11

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Re: Какво сготвих днес - Декември '11

Мнение от Makaweli » чет дек 29, 2011 9:35 pm

Привет :chef:

При нас младежа спи до обед и пропуска закуската, ние също не закусваме. Но пием кафе поне 2 пъти, а някои ранобудни и повече :wink: За обед имахме от вчера Супа топчета и Чушки. Но ... за вечерята се постарах - Пиле Беарнез. Стана много вкусно - винаги много се харесва у нас. По нищо не отстъпва на това в "Хепи" :hungry:
Изображение

Топла и спокойна нощ ви желая :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пет дек 30, 2011 8:58 am

Здравейте :) ,
май нямам много време за да се отчета но редовно ви чета
и моят ред дойде-вчера като и у Бони и у нас е така младежите спят до обяд и закуска няма
направих бъркана пица,панирани шницели с картофено пюре и пълнени чушки,десерти имаше шоколадови бисквити и мандарини,
за днес не мисля да готвя само да пекна една наденичка набързо.
Хубав ден!!!!
:zwyncheta: :snejenchovek: :zwyncheta:

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пет дек 30, 2011 12:33 pm

Здравейте! Както бях писала няма да готвя до Нова година! Все още доизяждаме останалото в хладилника. Днес обаче към постните сарми май ще си опечем и по една пържола, че мъжът ми не издържа дълго време на постно :wink: .
За утре вече ще се потрудя малко. Ще се събираме с още две приятелски семейства, вчера си разпределихме менюто и на мен се падна питката(мисля да е Месеница или Питка Слънце със сирене). Ще направя и Солена торта с риба тон (този път ще я украся като часовник, откраднах си идеята :wink: от тук - Новогодишен часовник). Обещах да измисля и нещо с пилешко - върти ми се из главата рецепта със сирена, сметана, гъби и бяло вино, ще добавя и горчица(като при Пиле Беарнез, много ми хареса вчерашната снимка на Бони :bliz: ). Смятам да го сложа в йенска теннджера във фурната, за да не запържвам предварително продуктите.
Желая ви приятно готвене!

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » пет дек 30, 2011 2:24 pm

Здравейте! Днес вкъщи приготвихме за обяд пилешка супа. За вечеря също ще сме на същото, в комбинация от някоя салата, туршия. След Коледа сме предимно на по-разтоварващи храни. Вкъщи вече ухае на Медена пита, за която остана само да се направи крема. :bliz: :thumup: . Отдавна не съм правила Пиле Беарнез и с тези страхотни апетитни снимки ме изкушихте за пореден път. Включвам го в следновогодишното ни меню :D Лек ден и вкусна вечер :wink:
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение


Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пет дек 30, 2011 6:51 pm

Здравейте :) ,
уж днес нямаше да готвя само наденичка мислех да пека,
а то се оказа,че мойте гладници :eeek: са изяли почти всичко
та салатката ще е царска трушийка,свински ребърца със кисело зеле на фурна,а за десерт има много работи
мандарини,банани,шоколадови бонбони,шоколади Милка,сухи пасти,шоколадови бисквити и меки шоколадови вафли кой каквото иска.
Приятна вечер!!!!

Потребителски аватар
Jordanka1
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 436
Регистриран на: нед сеп 20, 2009 4:03 pm
:: 4 рецепти от Jordanka1
:: 28 снимки от Jordanka1
Местоположение: Белослав-Варненско

Мнение от Jordanka1 » пет дек 30, 2011 7:19 pm

Здравейте весели готвачи искам да ви пожелая една незабравима вечер с посрещането на 2012 година,много здраве и касмет ,прощавайте и се обичайте.
:candle: :eleni: :zwyncheta: :candle:
Ето какво приготвих направих пица за днес- точена торта за утре и завих сармички помежду тях сложих свинско месо а отгоре пилешко и ги наредих в гювеча ще приготвя утре и салатки:шопска и снежанка а и сам наумила лодчици от кисели краставички с крем сирене,цедено мляко копар и чесан:баница с касмети и питка мезета вино и ракия - НАЗДРАВЕ ДА СТЕ ВЕСЕЛИ И ЩАСТЛИВИ. :hungry:

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пет дек 30, 2011 10:26 pm

Привет :chef:

До обед разходка и пазаруване, бързо похапване кой каквото си хареса от хладилника :wink:
За вечеря - Салата зеле с моркови и целина, Печени шайби толстлоб на грил тиган, Картофено пюре. Десерта е Козунак с локум :hungry:
По-важното е че за утре вечер се разбрахме с едни приятели да посрещнем заедно Новата година и тази вечер с рибката и чаша вино спретнахме менюто и си разпределихме задачките :)

Спокойна нощ и сладки сънища :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » пет дек 30, 2011 11:33 pm

Здравейте!
Вече сте се разшетали за утре, ама и аз този път не съм изостанала :D : Менюто и продуктите са готови, а баклавата вече пие от сиропа в тавата.Утре ще направя капама, ще омеся погача, а и баницата ше е домашно разточена, пържолите са вече в марината и чакат да ги метнем на грил тигана с гъби.
Е, вече знаете празничното меню, а за днес направих пилешки бутчета с картофи, туршия за салата и шоколад и плодове за десерт.
Весели празници, приятно посрещане на Новата година!
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » съб дек 31, 2011 10:21 am

Добро утро! Изпихме кафето за днес и се захващаме с приготвянето на новогодишните манджи - печена пуйка, пържоли на скара, гарнитурата ще е Гарнитура микс и шишчета. Салатите са Снежанка и катък с печени чушки. Десертите са приготвени - Медена пита и баклава. Остава само да се направи и баницата, но това ще стане довечера ;)
Весело посрещане на Новата година!!! Нека никога да не ни изоставят здравето и любовта!!!
:zwyncheta: :candle:
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » съб дек 31, 2011 3:16 pm

Здравейте весели готвачи :) ,
май много се вихрите в кухнята всичко ври и кипи :D
няма никой тук :eek: ,
ние ще се събираме няколко семейства и си разпределихме задачките,на мене се падна
салатката а тя ще е часовник и баницата(баница с готови кори на охлюви) естествено всичко от сайта,така,че имам време да съм тук и ви
Пожелавам
на вас и вашите семейства най- щастливата, красива и успешна Нова 2012 година.
Нека всяка снежинка, която пада от небето е една ваша сбъдната мечта !!


Заключена