Твоята любима рецепта ...

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » пет юли 09, 2010 10:26 pm

Здравейте,
чудя се как да избера рецепта, която да е най-любима от всички други? Много ми е трудно (сигурно защото харесвам толкова много неща). А тука на сайта открих толкова хубави рецепти, че изобщо не мога да ги степенувам като ПО и НАЙ. Все пак мисля да споделя точно тези рецепти, които съм приготвяла повече от един път и които ще продължавам да правя с удоволствие. Ето ги и тях (много любими):
Шоколадово гатó (Gateau) - течен сладкиш от шоколад (определено е пръв в класацията. Надолу другите рецепти не са степенувани)
Кокосов сладкиш Емира (сладкишът, който замества шоколадовия десерт "Bounty")
Чатал татлъсъ (сещам се за него и го правя винаги, когато ми се дояде сиропиран сладкиш)
Фалшив бит каймак (когато искам нещо по-леко)
Ргаиф с лучен пълнеж (по-вкусен е от пица)
Боб с кисело зеле (стане ли киселото зеле това е първата манджичка, която готвя)
Чушки бюрек (с малки изменения в рецептата, но лятото е много, много често приготвяно))
Хрупкав фритиран лук (Röstzwiebeln) (ям го вместо чипс и към скара)
Фокача с бяло вино, маслини и розмарин (много вкусна пита)
Паниран боб (ям го вместо семки :D )
Салата Президент - II вид (с нея се издокарвам пред гости - вкусна и ефектна)
Дяволско пиле (дяволски вкусно ми е)
Панирани топчета от сирене с орехи (вървят страхотно с домат-бюрек)
Уф, хвана ме срам. Но като не мога да кажа коя е най-любима. Всяка си носи своя специфичен чар и вкус. А още колко рецепти съм набелязала. Като ги приготвя и тях не знам как ще изглежда списъка. :oops:
Ясно е, че моите рецепти са изпуснати от списъка (ако не ги харесвах изобщо нямаше да ги публикувам).
Е, това е :chef:
Очаквайте продължение :D :D :D


zornib4a
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 9
Регистриран на: съб юни 19, 2010 8:49 am

Мнение от zornib4a » нед юли 11, 2010 9:50 pm

моето семейство обича огретен и гофрети.

Потребителски аватар
ma_rri_na
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 220
Регистриран на: ср окт 15, 2008 9:55 pm
:: 106 рецепти от ma_rri_na
:: 653 снимки от ma_rri_na
Местоположение: Варна

Мнение от ma_rri_na » пон юли 12, 2010 12:16 am

Я чакайте да помисля!
Говорим естествено за :
"ЛЮБИМОТО ЯСТИЕ В ЛЮБИМОТО КОЛИЧЕСТВО" :lol:
В нашето семейство любимата рецепта е млечна домашна баница .Правя я не само аз, но и майка ми и баба ми - с повод и без повод .
Другото любимо нещо е крем карамел - правя го в тава - поне тройна доза. :roll:
През лятото страшно си върви със сладолед.
Ванилов яйчен крем обичаме цялата рода - на торти, в чаши с комбинация с ядки, сладка и плодове.
От предястията - бутерки с различни плънки.
От ястията - капама от зелеви сърми с пиле и пържоли - запечени в гювеч.
Другото любимо ястие е пилешко или свинско с гъби, сметана, топено и пушено сирене с картофено пюре/ домашно приготвено, а не от пакетче/.
За мусаката да не говорим - слагам и печен патладжан - замразявам си в фризера поне 4-5 килограма печен патладжан.
От салатите - естествено пресни, но фаворита е руска салата - правя я с килограми и естествено слагам домашно приготвена майонеза. :lol:
Тъй като съм от Варна - пържена риба - прясно уловена - попчета / кая, лихнус/, трицона, сафрид , както и рибена чорба с девисил / леощян/ .
Има и други любими, но тези ястия ги обичат цели четири поколения в семейството - млади и стари и се изяждат експресно!!!

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » съб авг 21, 2010 10:44 am

Отскоро посещавам този сайт,много ястия ни станаха любими,но най-много правих празничната погача Ема.Просто става превъзходна!Благодаря за хубавите рецепти!!! :chef: :clap:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение


Потребителски аватар
buci
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 52
Регистриран на: вт юли 21, 2009 6:52 pm
:: 27 рецепти от buci
:: 29 снимки от buci

Мнение от buci » вт сеп 14, 2010 2:39 am

Трябва да изброя няколко неща, не се задоволявам само с една рецепта. :)
Обожавам соса от кисело мляко и чесън с който заливам сърми,пълнени чушки, зелен фасул, пържени зеленчуци-патладжан, чушки, картофки, тиквички....
Също и леща-чорба, пилешка супа и таратор.
Приятеля ми обича всичко що е свинско на скара, особено котлет и пържола, плескавица, и карофки, а за десерт всичко що е шоколадово.

Потребителски аватар
mamcheto61
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 185
Регистриран на: съб сеп 11, 2010 11:32 am
:: 195 рецепти от mamcheto61
:: 1056 снимки от mamcheto61
Местоположение: c.Cтрaнcко Хacковcко

Мнение от mamcheto61 » чет сеп 16, 2010 1:05 pm

:thumup: Добрe,чe cъпрyгът ми и cвeкърът ми ca добри прaceнцa,тaкa чe кaквото и дa cготвя e любимо.Дърпaнaтa бaницa e нa почит,cъщо и бобeцa.Оризът cъщо e оcновeн и aз обожaвaм дa го готвя във вcякaкви вaриaнти яcтия,дeceрти,a нacкоро нayчих и eднa рeцeптa зa бaницa c ориз,тaкa чe в общи линии вcичко ми e любимо.

Потребителски аватар
mace7o0
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 5
Регистриран на: пон ное 29, 2010 6:53 pm
:: 4 рецепти от mace7o0
:: 8 снимки от mace7o0

Мнение от mace7o0 » вт ное 30, 2010 6:30 pm

Здравейте и от мен,
като млада домакиня все още всичко ми е интересно и се старая да разнообразявам винаги кухнята,но неизменна част от моя репертоар са тестените изделия като мъфини,питки,баници и други.Все пак българина без хляб на масата си не сяда :wink: :P

ioni91
чирак с черпак
чирак с черпак
Мнения: 5
Регистриран на: пон окт 22, 2012 6:52 pm

Мнение от ioni91 » пет фев 08, 2013 8:03 pm

Здравейте,
малка част от любимите ястия на мен и семейството ми са печено агнешко, пържени кюфтета,гювеч, кавърма както и всякаква риба (най-вече пържена). Приятелят ми пък обожава всичко с картофи - печени, пържени, запеканки и тн. както и всичко с пилешко - хапки, пиле със сметана и кисели краставички. С него често си правим и домашна пица :) От десертите при родителите ми на почит са всички тестени изделия - кексове, баници, пайове, докато приятеля ми обича най-много сладолед, крем карамел и всякакви шоколадови кремчета и пудинги :)

Потребителски аватар
_BellaraWang_
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 10
Регистриран на: нед ное 20, 2016 4:37 pm

Мнение от _BellaraWang_ » пет сеп 08, 2017 1:05 pm

По-принцип, преди бях доста капризна, обичах да си похапвам месце и наблягах главно на него, също така и на различните видове колбаси и т.н. Не сядах на масата ако нямаше месо. Отхвърлях много различни ястия без дори да съм ги опитвала. Но пък предполагам, че това е било просто някаква фаза, тъй като менюто ми вече коренно се промени и се разнообрази. В момента се опитвам да се храня здравословно и разнообразно. От около година насам рядко похапвам месо, за сметка на него ям много зеленчуци и плодове, млечни продукти, ядки. Майка никога не е била капризна, когато става въпрос за ядене, а пък баща ми все още си седи същия каприз. Двете с нея всичко си харесваме, а обикновено за него готвим отделна манджа. :whistle: Та, трудно ще ми е да си избера любими рецепти, тъй като всичко, което съм си готвила ми е било ужасно вкусно.

Но пък има нещо, в което съм напълно сигурна, и то е любовта на баща ми към баницата. Определено му е любима, обаче я харесва само както майка ми я готви - с точени кори, навити на хармоника. Майка пък много обича всякакви манджи с тиквички, или като цяло постни ястия. От майка се научих да си похапвам зеленчуци. Лично пък аз обожавам всичко приготвено с ориз. Оризът е на особена почит при мен. :whistle: Харесвам всички сортове, но без колебания мога да заявя, че черния императорски ориз ми е любим - особено когато е комбиниран с морски дарове и малко соев сос. Така както съм тръгнала с ориз, няма как да не спомена, че другата моя любов е сушито. Майка ми и баба ми, особено баба ми, все още са втрещени от този факт и изглежда все още не могат да проумеят как мога да похапвам сурова риба с такова удоволствие. :whistle: Аз и баща ми си падаме по морските дарове - скариди, миди, калмари и др. Всички у дома харесваме тестените изделия. Въпреки, че аз пазя талия и внимавам какво слагам в устата си, слюнките ми потичат, когато усетя аромата на домашно приготвен хляб. Питки, кифлички, кроасанчета, пици, мекици, баници, тутманици - всичко ни се харесва. Допадат ми сладникавите, но междувременно и лютиви сосове. Много харесвам салатите с пресни зеленчуци, също така и тези със зеленолистни зеленчуци, комбинирани заедно с различни сирена, плодове и ядки. Едни от любимите ми салати - спаначена салата с ягоди, синьо сирене, кашу и дресинг от балсамико; спаначена салата с ябълки, боровинки, козе сирене и орехи; салатка с пъпеш, синьо сирене, чедър, орехи и сушени плодове. Абсолютно безапелационно обожавам всякакви десерти, само сладко дай да е! :thumup: Не ми се отразяват особено добре на външния вид, в частност - лицето ми, и поради тази причина съм се опитала да сведа консумацията им до минимум. Това не ми пречи обаче да се глезя от време на време. Сладкишите са нещо с което не мога да се сбогувам просто така. :D Обожавам най-различни кексове, реване, курабийки, торти, чийзкейк, баклава, мляко с ориз, мляко с гриз, крем карамел, английски фъч, всякакви рула с пълнеж, щрудел, тулумби, сладки салами, палачинки, целувки, пайове, пистачио с малини, суфле, тирамису, понички, мъфини, пестил, локум, десерти с извара, всякакви различни кремчета, сладкиши с плодове и т.н., много са за изреждане. И да, като цяло, фенка съм на сладките изкушения. :thumup: Харесвам и всякакъв тип паста. Мога да си похапвам спагети или макарони всеки ден. Лазанята е ново откритие за мен, но си я харесвам и нея. Често си готвим и различни видове варива - аз обичам леща, но да бъде по-гъстичка, като яхния. Бобът също си го харесвам. Супите също са добре дошли за мен - рибена супа, крем супа от червено цвекло, пилешка супа с къри, обикновена пилешка супа, таратор, гъбена супа, спаначена супа, супа с киселец, телешко варено, картофена крем супа, крем супа с микс от зеленчуци. Много обичам и зеленчуци запечени на скара или грил тиган. Любимите ми рецепти са безкрайни, за това просто ще се огранича до тук. :D
Изображение
Even if it’s a different space
That my hands can’t reach you
I can still feel you

- Sun & Moon, NCT 127

Потребителски аватар
cvetkQ
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 114
Регистриран на: пет окт 15, 2010 10:41 pm
:: 6 рецепти от cvetkQ
:: 2 снимки от cvetkQ

Мнение от cvetkQ » съб сеп 09, 2017 10:29 pm

Аз обичам да си похапвам картофи особенно на мултикукъра стават много хубави от известно време харесвам и яхния от моркови, но попринцип съм по супите лесно стават и са бързи, ако не ви се занимава с друго, а и са по леки, като десерти много обичам шоколад то кои ли не го обича, но по малко не е лошо!


Отговори