Четете ли рецепти, които нямат снимка?

За важни и не особено важни въпроси

Четете ли рецепти, които нямат снимка?

да - снимките не са особено важни за мен
15
54%
рядко - само в краен случай
7
25%
не - почти не ги забелязвам
6
21%
 
Общо гласове: 28

Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Четете ли рецепти, които нямат снимка?

Мнение от Pavel » пет май 01, 2015 4:13 am

Във Веселият Готвач все още има много добри рецепти, които са добавени преди много време и по една или друга причина не са се сдобили с придружаваща снимка. Забелязвате ли ги?
Aut viam inveniam aut faciam


Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » пет май 01, 2015 6:06 am

Аз лично не чета рецептата без снимка.Също и забелязвам,че ако няма коментари по нея ,по вероятно е да не я изпробвам.

Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » пет май 01, 2015 6:58 am

Аз лично си мисля,че тези без снимки са преписани от някъде,просто да се публикува нещо :thinking: .Но и аз имам такива без снимки.

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » пет май 01, 2015 11:32 am

Стига рецептата да ми допадне не ме притеснява ,че няма снимка или, че не е изпробвана. При мен зависи - ако търся например рецепта за телешко, пиша в търсачката и гледам такива рецепти, независимо дали са със снимка или не. А когато се чудя какво изобщо ми се готви -гледам снимките- например популярни снимки или нови снимки /или нови рецепти/ и нещо ме грабва и приготвям него. Естествено по-често изпробвам рецепти, които вече са приготвяни и със снимка, но не пренебрегвам напълно останалите.


Потребителски аватар
steffanell
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 48
Регистриран на: нед ное 15, 2009 9:47 pm
:: 79 рецепти от steffanell
:: 575 снимки от steffanell

Мнение от steffanell » пет май 01, 2015 11:47 am

Чета рецепти без снимки,приготвям рецепти където има коментари,както ресторант където няма клиенти го подминавам,влизам там където масите са пълни....

Потребителски аватар
tillia
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 510
Регистриран на: ср фев 20, 2008 8:23 pm
:: 721 рецепти от tillia
:: 2770 снимки от tillia
Контакти:

Мнение от tillia » пет май 01, 2015 3:18 pm

Да, чета!
При създаването на сайта, както и години след това се качваха само рецепти. Снимки все още не се правеха. След това започнаха да се снимат ястията с телефони, и то с най-примитивните камери, след това с по-добри камери и по-късно - с фотоапарат. И аз имам куп рецепти без снимки, други снимани с примитивна камера и като ги гледам ме хваща срам, но какво да се прави - и до сега непрекъснато се уча и развивам! Това е историята и развитието и на сайта! :)
Това че една рецепта няма снимка, или коментар в никакъв случай не означава че тя не е добра. Просто тези със снимка и особено ако тя е качествена и интересна "продават" рецептата по-лесно.
Непрекъснато откривам интересни рецепти без снимки и коментари. Често пъти виждам и нови подобни рецепти, в малко и несъществено изменен вид, но със снимка и естествено провокирани от снимката - с коментари. Това не означава че първата рецепта е лоша, защото няма снимка, пък втората е добра, защото има снимка...
Така че въобще не трябва да подминаваме рецептите без снимка и коментари. :)
http://da-gotvim-s-tillia.blogspot.com/
http://www.snimka.bg/?profile,albums

Истината е въпрос на гледна точка !
Изображение Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет май 01, 2015 4:17 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :heart: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Ина, напълно подкрепям мнението ти за рецепти без снимка - не подминавам такива,доста от тях съм пробвала,а резултата е отличен! Нима в пожълтелите тевтерчета от баба и мама има снимки,разбира се не,но са изпитани и сполучливи,неповторими?! Благодаря за чудесната тема! :giflo2: :giflo2: :giflo1: :giflo2: :giflo2:
Прикачени файлове
1313331.gif
1313331.gif (958.17 KиБ) Видяна 9006 пъти

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » съб май 02, 2015 4:52 am

Разбира се,че има и добри рецепти без снимка,но мен специално ме ,,хваща,,снимката.Апетитно изглеждащо ме кани да прочета и как и аз да го направя.Когато съм имала време съм гледала може би и без снимка.За такива като мен ,които сами не се сещат как да ,,подредят,,красиво в чинията е много добре.Коментарите също ми ,,дават,,идеи.В крайна сметка съм изключително доволна от сайта.Другото което гледам е кой е качил рецептата.Има няколко човека на които харесвам повече от една рецепта.

Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » съб май 02, 2015 7:06 am

То ясно, че аз чета всички рецепти, със и без снимка :) Но когато дойде време да си избирам за приготвяне снимката не ми е от решаващо значение в повечето случаи - е, има снимки, които са просто толкова апетитни, че ме съблазняват изключително много.

Най-вече гледам продуктите и приготвянето и преценявам дали ще ни хареса. Случва ми се от време на време рецептите без снимки да ги приемам като предизвикателство - отивам на последната страница на някоя категория и разглеждам най-непопулярните рецепти в нея, избирам си от тях и пробвам, досега не е било неуспешно :) Дори най-голямото предизвикателство си поставих с колекцията Студени чайове, която беше една тъжна колекция с една единствена снимка, а сега половината са изпробвани и със снимка :)

Потребителски аватар
Lirinka
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1307
Регистриран на: чет апр 12, 2012 5:02 pm
:: 17 рецепти от Lirinka
:: 727 снимки от Lirinka

Мнение от Lirinka » ср май 13, 2015 10:21 pm

И аз чета рецептите без и със снимка. Ясно е, че рецептите със снимки ме грабват по лесно, но преди всичко гледам продуктите в рецептите. У дома сме двама ядящи всичко и двама капризни. Искам, не искам трябва да се съобразявам, да приготвям ястия и десерти от които всички ще са доволни. Много са полезни коментарите под рецептите, винаги ги чета. Не са редки случаите, когато момичета допълват рецептите с идеи. Имаме сходни вкусове с някои от момичетата в сайта, и като видя техни снимки, коментари, без да се замислям - приготвям рецептата. :)


Отговори