Стъклен път в планината Тянънмън - Китай

Весели неща намерени в Интернет
Отговори
Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Стъклен път в планината Тянънмън - Китай

Мнение от Makaweli » нед юни 03, 2012 7:14 pm

Това със сигурност не е път за хора със слаби сърца :roll:

Изображение

В планината Тянънмън (Небесната врата), разположена в националният горски парк Джандзядзе в провинция Хунан, е построен стъклен окачен път /по-скоро пътека :wink: /, разположен на височина 1430 метра... Но не това надморско равнище прави Пътеката на вярата толкова рискова атракция, а фактът, че тя буквално виси над нищото. Когато преминавате с бавни и плавни стъпки по пътеката, ще видите, че под вас зее дълбока пропаст, която буквално ще ви спре дъха.

Изображение

Пътеката всъщност започва от по-голям планински път, дълъг 2 км. Дълга е 60 метра и е построена по протежението на планината почти под самият връх, висок 1518 метра.. Тя не е типична планинска пътека от камъни и пръст, а е изработена от много здраво стъкло, чиято дебелина е 6 см. Широчината на стъклената пътека е по-малко от 1 м. Покрай нея има висок парапет, който обаче също е прозрачен и допълнително засилва адреналина.
Тя служи едновременно за мост и необичайна площадка за невероятната гледка наоколо. Тъй като стъклото се поддържа абсолютно чисто, на туристите им е нужно известно време за да свикнат и да се решат да направят крачка над огромната бездна.

Изображение

Самата Пътека на вярата буквално е закачена за отвесни скали в планинския масив. Когато човек стъпи на нея, под краката му зейва огромна пропаст. По-храбрите могат спокойно да тичат по Пътеката на вярата, но засега посетителите предпочитат да се движат с мравешко темпо, вкопчили се здраво в парапета или държащи се за скалите, издигащи се от едната й страна.

Изображение

Онези, които решат да се разхождат по пътеката, обаче още в началото й трябва да обуят специални терлици върху обувките си, за да не издраскат стъклото. Тези терлици правят изживяването още по-страховито, защото се хлъзгат и човек има чувството, че кара кънки, казват посетителите.

Изображение

Създателите на първата по рода си стъклена пътека в Китай са черпили вдъхновение от стъклен мост, минаващ над пропаст в Големия Каньон в САЩ. Еколозите обаче са на мнение, че „Пътеката на вярата” нарушава красивия пейзаж в националния природен парк.

Изображение

[youtube]http://youtu.be/JtSXywkkqbE[/youtube]

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... -face.html
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
akva7
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 403
Регистриран на: нед фев 21, 2010 10:14 pm
:: 15 рецепти от akva7
:: 107 снимки от akva7
Местоположение: София

Мнение от akva7 » пон юни 04, 2012 11:09 am

Това изживяване е за хора търсещи екстремни приключения за вдигане на адреналина.Само не знам накъде трябва да се гледа,за да не ти стане лошо,а за пързалянето ще му се намери цаката.
Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пон юни 04, 2012 1:11 pm

Изгледах материала с подкосени крака,наистина е за екстремно настроени хора, аз лично не попадам в тая графа,но ми се стори доста величествено и красиво,благородно завиждам на смелите - може би за тях това е нещо обикновено.

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пон юни 04, 2012 3:07 pm

Явно за всичко си има хора... Аз и с два памперса не съм за там :cry: . Каква красота е наоколо, нямам думи. Тези, които имат смелост за подобни приключения, определено изживават много красиви моменти. Но аз само като ги гледам и страдам :eeek: Мислех си, докато ги гледах, как ли е строено това нещо. Хайде тези, който сега се качват, не са изложени на реална опасност, само страха от високото им е изживяването. Но тези, които са го строили??? въйййййй, не ми се мисли :eek: :eek: :eek:
www.facebook.com/artandhobby


Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » пон юни 04, 2012 3:49 pm

Величествено, но и аз не съм за там, едва се качвам на стол да сменя изгоряла крушка :)
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пон юни 04, 2012 10:02 pm

Да ви кажа честно, гледах една презентация за този стъклен път, втората част на която беше моменти от строителството - беше уникално. Хората бяха обезопасени само при поставянето на хоризонталните и наклонените подпори. Иначе свободно се разхождаха, както се вижда на една от снимките. За съжаление само това намерих в нета.
Аз страшно много се впечатлих - имах чувството, че физически съм там и изживявам всичко. Толкова картинно си го представих :roll:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Отговори