Каква пица предпочитате?

Архив с приключилите анкети
Отговори
Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Каква пица предпочитате?

Мнение от Pavel » нед юли 01, 2012 11:42 am

Изображение
Aut viam inveniam aut faciam


Потребителски аватар
STELKINA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 348
Регистриран на: съб авг 15, 2009 8:38 pm
:: 45 рецепти от STELKINA
:: 222 снимки от STELKINA
Местоположение: милано родом от сливен

Мнение от STELKINA » нед юли 01, 2012 3:30 pm

Домашната пица е мнооого вкусна няма спор. Но аз не бих я заменила с вкуса на тъъъъънка пица изпечена в пицария на фурна с дърва та дори и да е елементарна " маргарита " . Не че искам да обидя някой но често лятната ваканция в България сме си поръчвали пица иииии опитваме оставяме я настрана и поръчваме нещо друго

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » чет юли 05, 2012 4:22 pm

На абсолютно същото мнение съм: каквато и пица да се направи в къщи, не може да се сравни с майсторски направената пица в някоя хубава италианска пицария. Аз не участвах в анкетата, защото възможностите за отговор бяха много оскъдни и неточни. Купената в магазин пица не е като купената в пицария пица. Че двете възможности бяха изброени сякаш става въпрос за едно и също нещо, издава най-малкото непознаване на тънкостите на професията на pizzaiolo. В пицерията пицата се пече само няколко минути на 500 градуса, докато пицата от магазина е замразена и се пече на 220 градуса до 12-15 минути. ЧЕ става жилава и неприятна не е никак изненадващо. Сравнена с нея домашно приготвената пица е наистина по-вкусна. Но не може никак да се сравни с гениалната ориганална наполитанска пица.

Nelka
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 130
Регистриран на: вт ное 11, 2008 7:24 am
:: 4 рецепти от Nelka

Мнение от Nelka » нед юли 08, 2012 11:52 am

Моето семейство ядем домашна пица.


desimira90_90
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 3
Регистриран на: ср май 17, 2023 10:43 am

Мнение от desimira90_90 » чет май 18, 2023 10:40 am

Ние в къщи приготваме пицата с домашно тесто. Разбира се не става като в пицария, но за себе си съм намерила идеалния вариант. От няколко месеца използвам този уред и ме улеснява страшно много - фурна за пица https://www.ultra.bg/g3-ferrari-napolet ... ca-cherven.


Отговори