Ако ви ударят шамар обръщате ли и другата буза?

Архив с приключилите анкети
Отговори
Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Ако ви ударят шамар обръщате ли и другата буза?

Мнение от Pavel » нед май 20, 2012 9:36 am

Изображение
Aut viam inveniam aut faciam


Потребителски аватар
akva7
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 403
Регистриран на: нед фев 21, 2010 10:14 pm
:: 15 рецепти от akva7
:: 107 снимки от akva7
Местоположение: София

Мнение от akva7 » пон май 21, 2012 3:50 pm

От анкетата разбирам,че никога няма да станем по-добри,по-смирени,по-възпитани хора.Повечето са реагирали първосигнално.
Тогава няма,какво да се оплакваме от съдбата си на "българи",защото ние сами избираме пътя по който вървим.Как не разбрахте,че на агресията не се реагира с агресия !!!
Много е тъжно,а все се надявах,че ще се оправим......

Потребителски аватар
steffanell
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 48
Регистриран на: нед ное 15, 2009 9:47 pm
:: 79 рецепти от steffanell
:: 575 снимки от steffanell

Мнение от steffanell » пон май 21, 2012 4:19 pm

Времената се промениха, но не съм съгласна че ние българите не сме смирени,добри и възпитани хора,akva7ако ти си от тези добри хора не би написала тези обидни думи за нас ,,българите,, !Все пак не отвръщам на удара е 68.26% +26.55%- не дръпвам се на страна става доста голям положителен процент.Изобщо не съм съгласна че Българите сме лоши .

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пон май 21, 2012 4:42 pm

Стеф, възможния отговор е "Не, отвръщам на удара" и той съвсем не е положителен.

Моят отговор беше "Не, дръпвам се настрани" - първо, не съм "разбойничка" :) и не обичам да отвръщам на лошото с лошо. Има различни удари - право в лицето, под кръста или зад гърба. Никой от тях не е приятен, но не считам че насилието е начин да се разрешат проблемите. Предпочитам да се дръпна настрани, да помисля и анализирам, да си направя необходимите изводи и при подходящ момент да направя необходимото. Не е нужно да нападаш - когато си прав, рано или късно нещата си идват на мястото, още повече че гневът винаги е лош съветник.
И второ - отговорът "Да, така трябва" абсолютно не ми допада - това е примиренческо поведение. Аз не съм такъв тип човек и не бих го приела.


Потребителски аватар
steffanell
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 48
Регистриран на: нед ное 15, 2009 9:47 pm
:: 79 рецепти от steffanell
:: 575 снимки от steffanell

Мнение от steffanell » пон май 21, 2012 5:14 pm

Да ,правилно Makaweli ,сметката ми е сбъркана .

Потребителски аватар
akva7
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 403
Регистриран на: нед фев 21, 2010 10:14 pm
:: 15 рецепти от akva7
:: 107 снимки от akva7
Местоположение: София

Мнение от akva7 » пон май 21, 2012 9:21 pm

steffanell,погледни в заглавието -,,Ако ви ударят шамар обръщате ли и др.буза?"
Възможни отговори:
1.не обръщам др.буза,а отвръщам на удара-68,26%
2.не обръщам др.буза,а се дръпвам настрани-26,55%
3.да обръщам др.буза,така трябва-5,19%
Да,времената се промениха,българите не сме лоши,но защо тогава подкрепяш,като положителен отговор ,,отвръщам на удара" ?
В този случай,аз ли пиша обидни думи ? Извинете,но това за мен си е вербална агресия,за която няма да има край,ако ние самите не се осъзнаем.

Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » вт май 22, 2012 2:55 am

Сигурна съм, че ако резултатите бяха в другата посока, щеше да има хора, които си мислят - "Ето, българите сме смирени, затова сме на това положение" :)

akva7, когато се обобщава за цял народ винаги ще има недоволни, все пак ни слагаш всички под един знаменател - и 26%, които се отдръпват и дори онези 5%, които обръщат другата буза. Не мисля, че има "лош" или "добър" отговор, зависи от ситуацията и от житейския опит, а от там и от това как го е разтълкувал за себе си всеки отговарящ. "Удара" в случая не е физическо насилие, рядко виждаме бой по улиците :wink: Например, ако касиерката в магазина се държи лошо с теб да отвърнеш на удара може да значи да й се разкрещиш или пък да отидеш и да говориш с шефа й. Отвръщането не е задължително да е с агресия.

Аз бях учудена, че има цели 5% обръщащи другата буза - браво на тях, голямо търпение се изисква за това :thumup:


Отговори