Коя ви е най-досадната домашна работа?

Архив с приключилите анкети
Потребителски аватар
tillia
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 510
Регистриран на: ср фев 20, 2008 8:23 pm
:: 721 рецепти от tillia
:: 2770 снимки от tillia
Контакти:

Re: Коя ви е най-досадната домашна работа?

Мнение от tillia » пет дек 09, 2011 5:08 pm

[quote="q6a"]Най досадното на домашната работа е, че когато се приберат на чистичко, топличко, изпрано и сготвено, ти заявят, че цял ден нищо не правиш, а само си седиш у дома. Ужасно е! [/quote]
ТОЧНО КАЗАНО !!!Това е най-обидното и обезкуражаващо -"Ами ти си пенсионерка, каква друга работа имаш/!


Потребителски аватар
ma_rri_na
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 220
Регистриран на: ср окт 15, 2008 9:55 pm
:: 106 рецепти от ma_rri_na
:: 653 снимки от ma_rri_na
Местоположение: Варна

Мнение от ma_rri_na » пет дек 09, 2011 9:04 pm

Странно, но на мен гладенето ми е любимо. Причината е много прозаична - тогава съм единствения "владетел" на дистанционното на ТV - то - паркирам се с масата за гладене пред телевизора и гледам това което аз си искам . Не че нямам телевизор в кухнята, но друго си е да отнемеш любимия предмет на мъжа си:). Пък и на голям телевизор е по- хубаво!
Най - омразното ми нещо е да чистя с прахосмукачка. Предпочитам 5 пъти да мина със стирка кухнята, балкона и коридора. Да чистя праха,да лъскам с полиращ препарат мебелите и паркета. Но щом стане въпрос за прахосмукиране го отлагам във времето, доколкото мога - сменям поне 2- 3 вида четки , а досадния захранващ кабел е винаги къс .И винаги когато смуча с прахосмукачката се сещам за клипа на Queen - Фреди Меркюри в I Want To Break Free .
Както казвам - след работа почвам втора смяна - къщната работа, тази за която работодателя ми / смятай любимата ми половинка / не ми плаща и никога труда ми не се вижда, тя си е просто междудругото.

Потребителски аватар
maggie07
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 157
Регистриран на: съб авг 23, 2008 8:41 am
:: 13 рецепти от maggie07
:: 24 снимки от maggie07
Местоположение: Пирдоп

Мнение от maggie07 » съб дек 10, 2011 1:03 pm

Аз пък може да съм смешна ,но най-мраза да почиствам масат след хранене и то не да раздигам чинии и чаши ,а самото избърсване-винаги е олято с нещо и трохите се замазваттттт......По-досадно от това надали може някой да ме накара да правя.Всичко останало пак си върша сама-живея с мъжа ми и свекъра -нито един от който не е научен да помага -както казва 4 годишната ми дъщеричка(която помага разбира се-най-вече с сервирането и поставянето на салфетки)-"Мамо не можеш да ги научиш тези дърти магарета,нали".А и това ,че приемат уюта за даденост е дразнение намер едно!Надявам се да съумея поне една прилична домакиня да възпитам у дъщеря ни ,за да не е и тя в групата на "магаретата"!

Потребителски аватар
steple
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 14
Регистриран на: ср ное 23, 2011 3:29 pm
:: 20 рецепти от steple
:: 50 снимки от steple

Мнение от steple » съб дек 10, 2011 1:25 pm

[quote="tillia"][quote="q6a"]Най досадното на домашната работа е, че когато се приберат на чистичко, топличко, изпрано и сготвено, ти заявят, че цял ден нищо не правиш, а само си седиш у дома. Ужасно е! [/quote]
ТОЧНО КАЗАНО !!!Това е най-обидното и обезкуражаващо -"Ами ти си пенсионерка, каква друга работа имаш/![/quote]
Да това е най гадното дори и за млада домакиня , цял ден чистиш , готвиш , переш, занимаваш се с детето и накрая ти казват ее какво толкова прави днес цял ден сигорно гледаш телевизия ???? а кащата сигорно сама се е оправила и комшийка ми е сготвила , а детето само се гледа ааа?


Потребителски аватар
akva7
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 403
Регистриран на: нед фев 21, 2010 10:14 pm
:: 15 рецепти от akva7
:: 107 снимки от akva7
Местоположение: София

Мнение от akva7 » съб дек 10, 2011 7:52 pm

Мразя да гладя,много ми е досадна тази домакинска дейност и все я отлагам във времето,докато накрая пак я свърша или я прехвърля на член от семейството.
При нас няма "не мога" или "не искам",всеки прави това,което може или помага на другите.Научила съм децата си да уважават труда на другите и да спазват правилата в семейството.

Потребителски аватар
steffanell
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 48
Регистриран на: нед ное 15, 2009 9:47 pm
:: 79 рецепти от steffanell
:: 575 снимки от steffanell

Мнение от steffanell » съб дек 10, 2011 8:04 pm

От 23 год. живея в Триполи -Либия не работя домакинствам,тук има правила мъжете хвърлят боклука,жените не се редят на опашка а минават отпред ,преди 2 год. имах жена да чисти но се усетих че дигам килограми и се простих с лежането ,аз си чистя доставя ми удоволствие и си казвам колко калории изразходих днес и колко съм снажна ,това ми действа успокояващо ,гладенето ми е неприятнооо, когато ми подари маркова професионална ютията моя мъж каза че сама гладела но до този момент аз гладя и все се надявам да проглади но уви ,мразя да видя общите стълби да са мръсни но тук ги мият мъжетееее,и когато се прибере мъжът ми от работа пита мен дали съм се преуморила от домашната работа ,често и той готви ,лесно е когато сме двама,е когато съм в България тогава съм на спринт глезотии няма ,но е удоволствие да приготвиш нещо хубаво за ядене на децата и снахата е щастлива че може да си почине от домашната досадна работа!!!!

Потребителски аватар
steffanell
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 48
Регистриран на: нед ное 15, 2009 9:47 pm
:: 79 рецепти от steffanell
:: 575 снимки от steffanell

Мнение от steffanell » съб дек 10, 2011 8:24 pm

maggie07 твоя проблем си е много лесен ,намираш покривки които не се гладят и съхнат бързо аз ползвам такива имаги в блг. след ядене се изтърсват ако е мръсна в пералнята ако може се ползва многократно е за гости бяла покривка но после на химическо чистене ,тук си е почти без пари за 1 покривка и 1 панталон взимат само 2 лева,аз съм махнала всякакъв тип мошами от тази гледна точка и аз не обичам да бърша като теб.

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » нед дек 11, 2011 11:34 pm

И на мен гладенето ми е най-досадно, дотолкова досадно, че ако дрехата, която съм харесала няма да мине с правилно простиране, не я купувам.Толкова съм бездарна в тази процедура, че мъжът ми никога не ме е молил да му изгладя панталон откакто сме женени/бях го направила преди сватбата и се наложи да се върне, за да го изглади отново/.За мен това е изкуство - по-лесно ще ми бъде да засвиря на цигулка, отколкото да изгладя.

Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » пон дек 12, 2011 3:18 am

Чувствам се по-добре, като знам че не съм единствената с проблеми с гладенето :) Бях почнала да се притеснявам след като почнах да осъзнавам, че хич не ми става по-лесно с практиката... :ooppss:

За това как домашните приемат къщната работа, аз съм съгласна с akva7 - това е въпрос на уважение на чуждия труд. И е тъжно ако най-близките ти не могат да го оценят...

Потребителски аватар
lucky6
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 198
Регистриран на: ср окт 21, 2009 10:58 am
:: 7 рецепти от lucky6
:: 13 снимки от lucky6

Мнение от lucky6 » пон дек 12, 2011 9:35 am

Момичета, благодаря ви! И най-вече на ma_rri_na!!! Хубаво е да знаеш, че има и други като теб!
И сте много прави, че женската работа не се вижда. Тъкмо мислиш, че си се справила с всичко и ..... подреденото отива на кино, когато децата започнат да играят, коша за пране вечерта е отново с мръсни чорапи, простряното трябва да се сгъне и оглади, а манджата с вложени в нея 2 часа се изяжда за минути


Отговори