100 национални туристически обекта

За всички, които обичат да пътуват и посещават интересни места
Отговори
Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

100 национални туристически обекта

Мнение от xevi » вт авг 11, 2009 1:46 pm

"Опознай България - 100 национални туристически обекта" е българско туристическо движение целящо да стимулира българските туристи да се запознаят със забележителностите в България. Всеки може да си купи малка книжка, в която има отбелязани стоте най-интересни обекта - природни, исторически, археологически - в нашата държава и да тръгне да ги обикаля. За всеки обект се получава печат - това става при посещаване на самият обект или някъде наблизо. Когато съберете 25 печата от БТС (Български Туристически Съюз) получавате бронзова значка, за 50 - сребърна и когато обиколите всичките обекти получавате златна значка и грамота :gold_cup:

Събирането на печати в книжката е забавно и интересно и дава посока, когато се чудите накъде да попътувате из България. Обектите си заслужават да се видят, а за някои не бихте се сетили сами.

Списък с обектите можете да видите тук или тук.

След това кратко представяне на движението, кажете вие дали го бяхте чували досега и дали имате книжки? Как върви събирането на печати - някой да се похвали със значка? И разбира се, кой обект ви беше най-интересен и кой не толкова :)


Потребителски аватар
BABY
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 494
Регистриран на: пет юни 13, 2008 9:46 am
:: 457 рецепти от BABY
:: 1598 снимки от BABY
Местоположение: ХАСКОВО
Контакти:

Мнение от BABY » вт авг 11, 2009 3:08 pm

Ооо,Неви,върна ме доста години назад :) .Аз имах като ученичка такава книжка,но така и не можах да ида на всичките места.То по онова време най-вече с ученическите екскурзии се ходеше по такива места.И каква радост беше като ти сложат печат. :D
Не говори каквото знаеш,но знай винаги какво говориш!!

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » вт авг 11, 2009 3:50 pm

Нашата класна ръководителка (лелееее, откога не съм казвала тази дума :o ) държеше нашите книжки и го даваше за подпечатване... После като се пръснахме след седми клас .... незнам къде останаха :?

Ами глупави деца сме били още, кой го интересуваха забележителности? Гледахме да се съберем вечер по стаите и да флиртуваме :oops:


Но определено не съм видяла нищо от България, е само на снимки.... жалко всъщност :(


Това беше недостатъка на местоживеенето ни - зимата на училище, мърдане няма, лятото работят родителите по 16 - 18 часа, всички туристи идват в Сл.Бряг, ние ли да бягаме от там, да се юрнем в жегата по планините? Я си стой и се кисни в морето! Струваше ни се, че на пъпа на света живеем!



:/ :/ :/
www.facebook.com/artandhobby

zuzkoto
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 225
Регистриран на: ср окт 15, 2008 1:20 pm
:: 138 рецепти от zuzkoto

Мнение от zuzkoto » вт авг 11, 2009 4:23 pm

Това със 100-те национални обекта го имаше още когато бях ученичка /разбирай 60-те години/. Имах такава книжка, но после я захвърлих някъде. Посетила съм почти всичките места, без да съм имала за цел да събирам печати. Познавам хора, които дават книжките си на други да им слагат печати и след това се хвалят с подпечатаните книжки.
Според мен не сто, а още два пъти по сто може да се види. Тук липсват почти всички природни забележителности.


Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » вт авг 11, 2009 4:36 pm

Наистина 100те национални туристически обекта съществува отдавна, но за кратко мисля, че прекъснаха (след 1990). Сегашните обекти са по-различни от комунистическите (и слава Богу!) - виждала съм от старите и сега ги няма разни фабрики и заводи и други подобни.

Събирането на печати е за лично удовлетворение, не носи никаква материална облага (май всяка година организират томболи, но това не е нищо), така че и някой друг да ти ги събира - няма смисъл :)

Аз бих препоръчала на всеки, който му е интересно да обикаля БГ да си вземе една - интересно е да събираш печати и се чувстваш някакси горд като имаш значка :D

Потребителски аватар
eni33
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 130
Регистриран на: вт мар 24, 2009 11:07 am
:: 9 рецепти от eni33
:: 2 снимки от eni33

Мнение от eni33 » вт авг 11, 2009 5:40 pm

О ,ние от около две години имаме такава книжка и сме обиколили вече доста места.Даже ни се полага някаква значка,която още не сме си взели.Пуснала съм някои снимки в "Аз видях красотата на България и света".

zornib4a
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 9
Регистриран на: съб юни 19, 2010 8:49 am

Мнение от zornib4a » пон юли 05, 2010 3:08 pm

Аз си копих тази книжка .Бях в Смолян и от там си е взех сега непрекъснато си е държа в чантата и кадето ходя слагам печат.

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » чет юли 08, 2010 7:36 pm

Здравейте,аз също имах книжката от ученичка,почти я бях напълнила липсваха ми само 5-6 обекта,имам и значките.Сега мойте деца имат такава, минали са вече бронзовата значка,но не са я вземали иначе им е интересно и който ходи някаде я взвема.


Отговори