Аз видях красотата на България и света!

За всички, които обичат да пътуват и посещават интересни места
Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » пон сеп 06, 2010 3:46 pm

Elti, :thumup: страхотни снимки,с изключително добър разказвач!
БРАВО!И аз се насладих, на красотата от това райско кътче в България!
Благодаря ти!
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон


Потребителски аватар
mimsi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 427
Регистриран на: пет дек 05, 2008 9:55 am
:: 26 рецепти от mimsi
:: 164 снимки от mimsi

Мнение от mimsi » пон сеп 06, 2010 5:51 pm

Поздравления и от мен , Elti ! Благодаря , че отдели време да ни покажеш и разкажеш всичко това !
Тази година и аз имах намерение да отида до Трявна - никога не съм била там.Така не осъществих намеренията си и сега като видях снимките ти умирам от яд!

Потребителски аватар
mimsi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 427
Регистриран на: пет дек 05, 2008 9:55 am
:: 26 рецепти от mimsi
:: 164 снимки от mimsi

Мнение от mimsi » пон сеп 06, 2010 5:56 pm

PassionFlower , отдавна се чудех къде се изгуби ,а то я виж къде си била!!!! Прекрасно ,но мисля че можеш много повече да покажеш и разкажеш за това райско кътче. Там едва ли някога ще ида ! :/

Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » пон сеп 06, 2010 6:45 pm

Много ви благодаря за хубавите думи.
Истински се радвам, че разходката ви е харесала и съм ви доставила удоволствие.

mimsi, ще отидеш - нищо не се губи (само се отлага :) ). Дано ти подейства и на теб така запленяващо. Това е магнетично място - ще направя опит да видя Трявна и през зимата.
(Много често виждаме нещата, пречупени през настроението. Така едно и също нещо се оценява от различните хора по различен начин. Но тези места, които посетих тази година са в топ 10 (моя си класация :D )).
Желая на всички хубав ден, изпълнен с усмивки и прекрасно настроение.


Потребителски аватар
MUNA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 394
Регистриран на: нед ное 29, 2009 12:45 pm
:: 63 рецепти от MUNA

Мнение от MUNA » ср сеп 15, 2010 5:51 pm

Elti,найстина си страхотен гид :clap:
Найстина Трявна е един от малкото спокойни кътчета който те зареждат с положителна енергия.Там времето е спряло и за миг забравяме забързаното ежедневие и проблеми.Надявам се че си минала през Гърбавия мост,и сте опитали прословутата жива бира.Както и кафето приготвено на пясък,най вкусният кадайф който съм опитвала и бяло сладко.
Както и че сте посетили Даскаловата къща с невероятните дърворезби по тавана,и Музея на Пенчо и Петко Славейкови.Толко е спокойно и красиво там.И за мен това е най-красивата община с най-сърдечните и мили хора.
Права си че не може да се сравни със забързаното ежедневие в Габрово и Търново.Но и там има местенца който те карат за миг да спреш и да помечтаеш.Дано да си минала попътно през Дряновския и Соколовския манастир,и те са приказни.

Потребителски аватар
PassionFlower
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 158
Регистриран на: нед май 17, 2009 7:12 am
:: 352 рецепти от PassionFlower
:: 1554 снимки от PassionFlower
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнение от PassionFlower » пет сеп 17, 2010 11:49 am

Мимси, наистина си отдъхнах, че то тази година балове ли не бяха, изпити ли не бяха... вече съм и студентка тук в Тракийския университет, започнахме на 13-ти септември. Там си прекарах иделно, почернях много, време за готвене почти нямах,но пак се стараех да не си забравям хобито :) Правихме доста снимки, посетих и много забележителни места.Помагам и на нашите, понеже те работеха постоянно и нямаха дори един почивен ден. Снимки още днес като ги кача ще сложа и в сайта.
http://rusianamihailova.blogspot.com.es/

Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » пон сеп 20, 2010 3:25 pm

Роси, добре дошла пак тук миличка, имала си хубава ваканция!

Елти, страхотна екскурзия си ни направила! Приятно е да видя такива хубави снимки от родното Велико Търново!

Снощи, прибирайки се от село, направих няколко снимки от колата в движение:

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
mimsi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 427
Регистриран на: пет дек 05, 2008 9:55 am
:: 26 рецепти от mimsi
:: 164 снимки от mimsi

Мнение от mimsi » съб сеп 25, 2010 2:45 pm

PassionFlower написа: Снимки още днес като ги кача ще сложа и в сайта.
Още чакаме ! :oops:
Маги,хубав момент си уловила!

vilito
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 94
Регистриран на: ср юли 08, 2009 2:08 pm
:: 1 рецепти от vilito
:: 10 снимки от vilito

Мнение от vilito » чет сеп 30, 2010 1:56 pm

Еlti,страхотни снимки!
Страхотно описание на всичко!
Браво!
Искам и аз на екскурзия! :thumup:
Изображение

Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » пон окт 11, 2010 3:04 pm

Здравейте, Приятели
Ще започна с едно мое споделено (преди време) желание:
В Габрово (и Етъра) съм ходила много отдавна и тази година бях запланувала да го посетим отново. Като Трявна и Хисаря също са в списъка. А и морето искам да видя (хич не съм скромна )
Така, както вече ви разказах сбъднах пътуване до Габрово и Етъра, Трявна също я видах, поплациках се и в Черно море. За Хисаря обаче не стигна отпуската и го отложихме във времето.
Когато организирах лятното ни пътуване, попаднах на един сайт (няма да споменавам името му, за да не се изтълкува като реклама), който се явава като туристически гид и предлагат услугата резервация. Та там на този сайт имаше игра – „Резервирай и спечели спа уикенд за двама”. Е, резервирах и познайте...спечелих този спа уикенд.
:clap: Кой не обича наградите, та и аз много се зарадвах. Не беше упоменато мястото и чаках с нетърпение да видя къде ще ме изпратят. Изненадата беше страхотна – гр. Хисаря :) . Избрах си дата и понеже си мислех, че става въпрос за две нощувки (уикенд пакетите така се предлагат), трябваше да си уредим (със съпруга ми) една събота за почивен ден. В последствие разбрах, че имаме една нощувка. Та всичко мина на бързи обороти, но останах доволна.
Тръгнахме към Хисаря в събота (02.10.2010) следобяд (до обяд бяхме на работа). Много лесно открихме хотела, настанихме се и хукнахме на разходка из града. Хисаря е известна с топлите си минерални извори и крепостната стена (останала от римляните).

Сега ще ви покажа и снимки. Ето една от чешмите в града ( „Момина баня”)
Изображение
Изображение

Стигнахме до чешмата по едни стълби и пред нас се откри един огромен парк (високи борове, хубава, добре окосена тревичка, чисти алеи).
Изображение

Хисаря с това ще я запомня – красиви, поддържани паркове, разтлани на огромни площи, чисти алеи (много съм впечатлена).

Ще си позволя едно малко отклонение – направих сравнение между Хисаря и Велинград (искам само да кажа, че там съм била зимата на 2008/2009г.) Какво констатирах: Велинград е пълен с луксозни хотели, които обаче болезнено си контрастират с общия облик на града. Излизаш от 4 звездния хотел и тръгваш по градските (общински) улици (има и от тях добре оформени, но аз попаднах и на такива, на които плочките по тротоара „хлипаха”, а калта останала под тях се „кльопваше” или на твойте обувки или на човека до теб (а бе, няма празно)). В Хисаря (все още) няма грандиозно (задушаващо) строителство, има простор за душата. Уличките са чисти, пак ще се повторя парковете са разкошни. Като цяло е „народен” град, по джоба на средностатистическия българин. Има обаче занемарени почивни станции, които се рушат, стари изоставени домове. Много въпросителни се родиха в главата ми :? (богати сме от към природа, бедни сме от какво??? Не сме глупав народ, какво не ни достига??? Как не можем да открием формулата за спокоен, красив живот? О, много се отклоних - съжалявам :oops: ).

Ето я хубавата Хисаря през моя поглед:

Снимки от крепостната стена

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Един от символите на града – портата, наречена Камилите

Изображение

Парк „Момина сълза”

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Още една чешма с минерална вода - колонадата

Изображение
Изображение


Другият символ на града – фонтан с момиче

Изображение

Ето легендата за това момиче - http://hisarbg.com/info/momina_salza.aspx

Снимка на амфитеатъра (снимах през оградата, с високо вдигнати ръце, че беше заключено)

Изображение

Както се разхождахме изведнъж видях това – макет на айфеловата кула, разположен в частен двор

Изображение

Много ми хареса в Хисаря (чак се чудя на себе си как до сега не съм ходила там). Но донякъде имам обяснение. Отпуските ни са кратки и по навик тръгваме към морето (много го обичам). Добавих още една дестинация в класацията топ 10 (знаете – моя си класация) на български градове. Прекрасно място за почивка и спасение от градското напрежение.

Изображение

Сега на ред е Троян – пожелавам си го и дано се случи, че пак да има какво да ви покажа. До нови срещи в тази форумна секция. Дано разходката ви е харесала :)


Отговори