Аз видях красотата на България и света!

За всички, които обичат да пътуват и посещават интересни места
Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » ср юни 30, 2010 10:34 pm

Здравейте, Готвачи, от близо и далеч. Много интересни неща видях тук. На някои места съм била, на други само ще си помечтая да отида някой ден.
Ето и от мен снимки от Балчик, по-точно от градината и двореца. Когато за първи път отидох бях запленена от красотата.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Предполагам, че много от вас може би са били там, а на тези които не са им пожелавам да им се отдаде тази възможност.


Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » вт юли 06, 2010 10:18 am

Здравейте,
Днес ще ви представя снимки от една екскурзия до Нови Сад (Сърбия). Много красив град.
Да си призная на отиване бях скептична, но на връщане бях заредена с толкова положителна енергия и бях сигурна, че пак ще се върна там.
Пристигаме в града с колата, трафикът е ужасен - тип София в пиков час. Когато намираме хотела и спираме, първото нещо което забелязвам е тази прекрасна градина
Изображение
Настаняваме се в хотела, малко почивка, душ, кафе и сме готови за обиколки в града.
Ето снимки:
В посока центъра
Изображение
Катедралата
Изображение

Сградата срещу катедралата (мисля, че беше общината)
Изображение

Площада пред Катедралата
Изображение

Продължаваме по търговската улица.
Изображение

Ето и снимка от офиса на агенцията, която ни помогна с намирането на хотел, настаняването и даже разходките по Нови сад (жената е българка, мъжа - сърбин, много мили и отзивчиви хора).
Изображение

От тях разбрахме за Петроварадиновата крепост (една от забележителностите в града). Ето снимки и от крепостта:
Часовниковата кула - символ на града (стрелките са обърнати, малката показва минутите, а голямата часа)
Изображение

Поглед към Дунав и града:
Изображение

На крепостта има сгради, свързани с подземни лабиринти. А покривите на тези сгради са обрасли с трева (от птичи поглед не се забелязват сградите, а все едно е ливада)
Изображение

Ето и снимка на сгради, които преди са били казарми:
Изображение

Едната е превърната в страхотен ресторант
Изображение

Дърво, превърнато в произведение на изкуството
Изображение Изображение

Пак поглед към града
Изображение

После отидохме до едно село близо до Нови Сад (по спомен - Сремски Карловци, но не съм сигурна за името). Там също направихме една бърза разходка и седнахме в ресторант "Дунав", който е точно над реката.
Изображение

Това е меню за двама :D (ядохме го четирима и пак остана)
Изображение

Аз си поръчах палачинки с винен сос (добре, че никой друг не си поръча. Порцията беше огромна. В България си знам - порция палачинки = 1 или 2бр. максимум на човек. А тука...)
Изображение
Е, не ги изядох сама. Всеки си взе да ги пробва. А най-долу на снимката се вижда малко и от любимия ми маков щрудел.

Ето и снимка от друг ресторант, но като съм започнала с храната, да карам наред:
Изображение

Последните снимки за от парка в Нови Сад (Дунавски парк).
В езерото живеят 2 лебеда - местните им ги наричат по име ИСА и БИСА :hug:
Изображение

Изображение

Това е. Дано ви е било интересно.
Надявам се скоро пак да имам места за споделяне.

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт юли 06, 2010 9:04 pm

Elti, благодаря за чудесната разходка. Хубаво е когато видиш нови и непознати места :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

guarinociro
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 274
Регистриран на: съб дек 12, 2009 9:17 am
:: 9 рецепти от guarinociro
:: 150 снимки от guarinociro

Мнение от guarinociro » вт юли 06, 2010 11:18 pm

:clap: страхотно си прекарах в Нови сад.Досега не бях ходила там, останах о4арована,а снимките са приказни.Благодаря за разходката.


Потребителски аватар
MUNA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 394
Регистриран на: нед ное 29, 2009 12:45 pm
:: 63 рецепти от MUNA

Мнение от MUNA » ср юли 07, 2010 5:25 pm

Благодаря за виртуалната разходка.Красотата е навсякъде около нас. :clap: Уловила са много красиви кътчета.

Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » нед юли 18, 2010 12:22 pm

Пожелавам ви не виртуална, а реална разходка из улиците на Нови Сад. Ако човек си пожелае нещо много силно то се сбъдва. Ако не се сбъдне (не съм песимист, а реалист - не всичко става както си го начертаем), то поне си имал мечти, стремежи и очакване, а това също не е малко. Успех момичета.

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт авг 17, 2010 4:43 pm

Здравейте,

Искате ли да се разходим заедно из Балкана - заповядайте на лятно пътешествие. Като начало ви каня на една дъхава горска поляна:

Изображение

В прохода Хаинбоаз, на около 30 км от Велико Търново има едно селце - Вонеща вода. В него блика минерален извор и от "време оно" водата е лековита. Имаше времена в които работеше баня с минерална вода и процедури, после я съсипаха, но сега предприемчиви хора са се заели с възстановяването й. С изненада тази година установихме, че банята е възстановена и се е превърнала в модерен рехабилитационен комплекс - предстоеше откриване като си тръгнахме. А собствениците й вдигнаха тежка сватба в съботния ден на престоя ни :)

Това е центъра на селото:
Изображение

Изображение
Изображение

И тъй като за нас важи мотото "Опознай родината, за да я обикнеш", на 3-тия ден вече пътувахме из околностите. На някои места сме ходили много пъти, но винаги има нещо ново и интересно.

Това е Соколския манастир - намира се близо до Габрово:

Изображение

В двора на манастира има чешма с 8 чучура, която е изградена от Майстор Уста Колю Фичето в памет на 8-те четника убити в околностите на манастира.

Изображение

А това е Часовниковата кула в Етнографски комплекс Етъра, който се намира до Габрово - един чудесен музей на открито:

Изображение

Етногравски музей Етъра - дървообработване:

Изображение

Изображение

Изображение

Етногравски комплекс Етъра - Тъкачница

Изображение

Етногравски комплекс Етъра - сладкарство

Изображение

Етногравски комплекс Етъра - Сребърен поднос

Изображение

Етногравски комплекс Етъра - Ковашка работилница

Изображение

И още много други красиви места има в Етъра - всичко е интересно, но да не ви отегчавам :wink:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » вт авг 17, 2010 5:00 pm

Makaweli, за отегчение и дума не може да става. Много хубави снимки :thumup: - за кратко се пренесох и аз по тези места. Благодаря за разходката. В Габрово (и Етъра) съм ходила много отдавна и тази година бях запланувала да го посетим отново. Като Трявна и Хисаря също са в списъка. А и морето искам да видя :D (хич не съм скромна :oops: )Но нещо не можем да се уредим с отпуските :( (в службата е много натоварено). Дано само не си остана с виртуалните разходки, че ще изпадна в депресия :/ .
Всичко хубаво от мен! :flow2:

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт авг 17, 2010 5:02 pm

Разходката продължава с поход до с.Гърците, което се намира на 2 км от с.Вонеща вода. В това село е роден войводата Филип Тотю.

Заспалия дъб - на път за с.Гърците, родното място на Филип Тотю:

Изображение

Родната къща на Филип Тотю в с.Гърците - в прохода Хаинбоаз:

Изображение

И тъй като Трявна също беше близо до нас - може ли да идем до там и да не запалим свещичка пред Чудодейната икона на Св.Богородица :)

Часовниковата кула в Трявна:

Изображение

На чаршията в Трявна:

Изображение

Завършихме пътешествието си на гости на братовчедите ни в Казанлък. А с тях никога не е скучно. Качихме се на Балкана, пекохме катми на сач, скара и какво ли още не :wink:

Под връх Бузлуджа:

Изображение

На барбекю под връх Бузлуджа:

Изображение

На вас приятели пожелавам време, желание и възможности да си дадете кратка почивка в забързаното ежедневие. Дори и в близките нам околности има толкова красота, трябва само да умеем да я открием :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
tillia
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 510
Регистриран на: ср фев 20, 2008 8:23 pm
:: 721 рецепти от tillia
:: 2770 снимки от tillia
Контакти:

Мнение от tillia » вт авг 17, 2010 9:38 pm

Сега нямам възможност да пътувам и с удоволствие разглеждам вашите снимки. Бони, върна ме доста години назад със снимките за Етъра, Трявна и Казанлък. :thumup: С близка приятелка, майка ми и децата посетихме тези и още други интересни места на България.
http://da-gotvim-s-tillia.blogspot.com/
http://www.snimka.bg/?profile,albums

Истината е въпрос на гледна точка !
Изображение Изображение


Отговори