Транекер, остров Лангелан

За всички, които обичат да пътуват и посещават интересни места
Отговори
Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Транекер, остров Лангелан

Мнение от Aliana » ср окт 24, 2012 5:54 pm

Замъкът Транекер е най-старата обитавана постройка в Дания. Замъкът бива споменат за първи път през 1241 година. Тогава е бил само една крепост, обиколена с водни канали, по която се е стигало по спускащ се мост. През 1659 година Маргарете Доротеа Рантцау, дъщеря на Кристиан Рантцау, се жени за Фредерик Аалефелд. В зестрата й бива и замъкът Транекер, дотогава собстевност на нейното семейство. От 1659 година до днес замъкът принадлежи на семейство Аалефелд. През 1672 Фредерик Аалефелд е бил провъзгласен за граф и той обединява Транекер с останалите си земи и основава графство Лангелан, което е обхващало целия остров и неговото население.

Сегашният замък се състои от две постройки, разположени под прав ъгъл една към друга. Където се опират, има осмоъгълна кула. Замъкът е отворен към езерото, измазан е и е боядисан в типичното за острова керемидено червено. В сегашния си вид е бил приведен от архитекта Небелонг, който го е обновявал от 1859 до 1865 година.

Замъкът е разположен на езеро, около него е замъчния парк. В парка от няколко години е изложбата TICKON , която представлява фигури и композиции от изцяло естествени материали - камъни, клони, трупи, въжета.

Към замъка днес принадлежат 1733 хектара земи, от които 1075 хектара се обработват селскостопански, а останалите са горско стопанство.

Към замъка е принадлежала и мелницата му, а същото така и цялото селище Транекер и църквата Транекер, пред чиито порти са двете най-стари дървета на острова, две липи. От замъка до църквата води прав като конец път, някога собственост на графа, по който той и семейството му са посещавали литургиите.

Замъкът Транекер и паркът му, експонати от странната изложба TICKON

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Мелницата на замъка

Изображение

Изображение

Изображение

Селцето Транекер

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение




Църквата с двете липи

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Графския път от замъка до църквата

Изображение

Изображение
www.facebook.com/artandhobby


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср окт 24, 2012 11:00 pm

Рали,много съм впечетлена от толкова красота - архитектура,природни дадености,а да не говоря за обширната информация,която ни предоставяш - благодаря ти мила, че ни правиш съпричастни към места,които, определено няма да можем да посетим. :winkiss: :giflo2: :winkiss: :hug:

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » ср окт 24, 2012 11:04 pm

Не ..., не мога да спра докато не прочета всичко :)

Била съм в замъци в Германия, но те отдавна са били необитаеми и човек ги възприема като приказка. А този замък все още се обитава и родът, чиято собственост е все още съществува и поддържа жив в огъня на дома :love:

И тук при нас правят пленери на открито с естествени материали и сред полето или в гората - красиво е :)

Не зная защо, но разказът на Рали ме връща в книгата на Астрид Линдгрен "Емил от Льонеберя" - нищо, че действието се развива в Швеция. Тази книга ми е мнооого любима и с удоволствие я чета всеки път, когато искам да си почина и да се разсея от натоварване и грижи /чела съм я няколко десетки пъти и никога не ми е скучна, нито ми омръзва/.
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » ср окт 24, 2012 11:06 pm

Рали,благодаря за красивата разходка.Една държава ,много да не кажа напълно различна от Гърция.С интерес и любопитство разглеждах,много зеленина и красота ,същевременно.Аз съм посещавала Германия,когато тренирах лека атлетика,за състезания илагер сборове,на моменти ми напомни Германия и носталгично си спомних и без да искам се върнах в минали,хубави и безгрижни години.Щом се ходи на почивка ,хубаво е да се посещават спокойни места,зависи пак кой къде живее и от какво има нужда.Научих доста неща за тая красива и не дотам позната ,поне за мен държава.Благодаря за подробното обяснение,иначе щях да гледам красивите ти снимки и да гадая.Пожелавам ти ,да сте здрави и да посетите още много и различни кътчета,а колкото до кораби и самолети и на мен ми бяха проблем,но след много години в Атина ,от близо 4 години живея на остров ,превъзмогнах страховете си ,следя прогнозите за времето ,пия хапче за морска болест и се наслаждавам на скачащите делфини. :) Още веднъж благодарност за виртуалната екскурзия и догодина ще чакаме снимки отдругаде. :) :thumup:


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » ср окт 24, 2012 11:57 pm

Момичета, драго ми е, че ви харесват местата. Транекер ми влезе в сърцето като Греетзийл миналата година :)

Диана, предполагам, че се свиква на всичко, когато се наложи, мила, но за мен стресът е неимоверен и просто го избягвам...Не бих могла да се отпусна и да се насладя и на само една минута, ако знам, че трябва да летя или да се кача на кораб, за да се прибера :roll: Радвам се за теб, че си успяла да се аранжираш със страха и да го държиш в шах :thumup:

Имам и други места, чиито снимки трябва да сортирам, преди да ви ги покажа - Копенхаген например :roll: ....
Бони спомена Астрид Линдгрен, аз пък отидох до Копенхаген само заради Ханс Кристиан Андерсен и неговата Малка русалка...
И до Швеция отидох, макар че не видях много, но каквото успях - ще ви го покажа в отделна тема :) Мислех за Астрид Линдгрен, но това определено ще е самостоятелен тур, тя заслужава повече време :love:
www.facebook.com/artandhobby


Отговори