Банкок, Тайланд

За всички, които обичат да пътуват и посещават интересни места
Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » ср окт 19, 2011 12:02 pm

@lilninova - за подправката, мисля че имаш предвид тайландски босилек. И аз просто се влюбих в него, дори си купих и сега го слагам на едни доматки :) Изглежда ето така:
Изображение


lilninova
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 8
Регистриран на: вт сеп 29, 2009 12:24 pm
:: 6 рецепти от lilninova
:: 25 снимки от lilninova

Мнение от lilninova » ср окт 19, 2011 3:41 pm

Прилича до сущ на това което имам предвид. От 1998 година пътувам със семейството си почти всяка година.За мен остров Пукет е райско място особено през февруари, въпреки че е населен.Има приказни плажаве, спокойствие и хубава храна.Тази година за мое учудване имаше по два прилива и отлива на ден, аномалия, която не съм виждала до сега. От един месец катарските авиолинии летят до Тайланд от Бълария, което е доста голямо удобство. Почти всяка година съм минавала през Банкок, оромен мегаполис с пътни платна на места на 3 нива, разстоянието от летището до центъра на града е около 50 минути.В зависимост от сезона има 90 % влажнаст на въздуха и около 30 - 35 градуса. Във въздуха се носи аромат на екзотична храна, пържени пуйки и пилета примесен с дъх на запалени свещи от храмовете.Храмовете са на всякъде, в хотела на тротоара или в магазина.На боговете се поднася храна и напитки, палят се свещи.Населението е религиозно.Дружелюбни, услужливи, усмихнати, любезни. Прекалих с писането.Питайте, ако нещо ви интересува, с оромно удоволствие ще отоворя.

Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » вт ное 08, 2011 7:17 am

Хайде още една глава от впечатления от Тайланд :)

Тропически плодове има в изобилие в Банкок, както и може да се очаква от една тропическа страна. В различни периоди от годината има различни плодове, макар че някои, като бананите, са целогодишни. Плодове може да намерите на пазарите или просто по сергии по улиците. Някои се продават на кило, но има и много сергийки продаващи нарязани плодове - подават ти ги в торбичка с шишче и са истинска радост за уморения и прегрял турист.

Изображение Изображение

Учудващо за нас беше, че бананите не са като нашите. Големите, жълти и сладки банани не са така популярни в Тайланд. Затова пък се продават много от по-малките и не така сладки. Те са подходящи за готвене и тайландците изцяло се възползват от това - те ги пекат, варят, пържат, панират, сушат или правят на чипс.
Пържените банани са нещо като мекиците в България - от рано сутринта до към обяд по улиците се появяват сергии с големи съдове с мазнина, в която се пържат панирани в смес от кокосово и оризово брашно, кокосово мляко и сусам. Мазно, но много вкусно :)

Един от много популярните плодове по сергиите беше нещо голямо (по-голямо от диня) и бодливо с жълтеникава вътрешност, което подозрително напомняше на дуриан. Ако си спомняте нашият опит с дуриана ще разберете защо в началото гледахме да го заобикаляме отдалеч. Знаейки каква гадост беше дуриана, ние като опитни туристи нямаше лесно да бъдем излъгани :) Един път минавайки покрай една сергия, усетихме много сладък аромат - като на дъвка. Видяхме, че идва от този плод и при по-близка инспекция се оказа, че въпреки външните прилики вътрешността е съвсем различна от меката и миризлива вътрешност на дуриана. Примамени от аромата си вземехме от този плод, научихме че не е дуриан, а се казва джакфрут, и нерешително го пробвахме. На вкус е нещо като подобрен пъпеш или като манго или като дъвка... не можахме да го оприличим на нищо конкретно, съвсем сух и жълт. Толкова сладък и вкусен плод не съм пробвала. Как изглежда не мога да опиша, но ето да видите сами:
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » вт ное 08, 2011 11:32 pm

БЛАГОДАРЯ за екзотичната разходка. Всичко е толкова красиво, непознато за мен и съответно интересно. Не мога да си представя даже какво е усещането да стоиш "в подножието" на храмовете. Толкова са величествени!!! Както казава lilninova предизвикват респект (дори и на снимка). Ей, завидях ви :) , чак и за джакфрута ви завидях . Пожелавам ви още такива красиви места да обиколите и да ги споделите с нас :clap: .
Изображение
Моето блог-местенце - http://elti-spodeleno.blogspot.com
Моята facebook страничка http://www.facebook.com/SpodelenoOtKuhnataNaElti


Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » нед ное 13, 2011 6:19 am

Какво е Tuk-tuk?

Най-краткият отговор е "моторизирана рикша". Тези думи, обаче предават съвсем малка част от значението на думата. В Тайланд преди години тук-тук са били популярно превозно средство, но днес са ехо от тези времена - превърнали са се в изцяло туристическо забавление (и удобство в някои случаи).

Малките рикши обикновено могат да возят 2-5 човека, вътре е тясно, шофьорите карат бързо и усещането е по-близко до возене на мотор отколкото в кола. Препоръчвам го на всеки - поне веднъж човек трябва да се качи на тук-тук в Тайланд, получавате возене на такси и въртележка в едно :)

Нямат таксиметрови апарати, тарифата е въпрос на пазарлък с шофьора, препоръчително преди приключението. Обикновено покрай местата, където е пълно с туристи има цели тълпи от хора, които те подканват с "Къде отиваш приятелю?" или просто "Тук-тук?". В много случаи могат да ви спестят ходене под слънцето за съвсем малко пари, но трябва да се внимава. Част от славата им на атракция е и лоша - никога не казвайте "закарай ме някъде да хапна/пийна/друго" - винаги настоявайте за точно място. В противен случай може да се озовете в ресторант/бар/друго, където цените са такива, че включват сериозна комисионна за шофьора + надценка "турист" за самото заведение.

Няма две еднакви рикши тук-тук. Всеки собственик е вложил нещо от себе си, като цяло всичко е шарено - боя, тапицерия и т.н. Разбира се има различни модели, а от това колко са поддържани (и как) също се увеличава разнообразието. Голямата част са прилично чисти и добре боядисани, но се срещат и изключения. Някои хотели и ресторанти например поддържат супер-лъскави рекламни тук-тук само за клиентите си, в другата крайност са стари и неподдържани машини, които учудват с всеки изминат метър :)
Прикачени файлове
Tuk-tuk_-_Khao_San_Road_-_Bangkok_Thailand.jpg
синьо и жълто е популярна цветова комбинация
Tuk-tuk_-_Khao_San_Road_-_Bangkok_Thailand.jpg (86.69 KиБ) Видяна 10223 пъти
P6150390.jpg
истински ветеран
P6150390.jpg (76.86 KиБ) Видяна 10223 пъти
Aut viam inveniam aut faciam


Отговори