Къде живея?

За всички, които обичат да пътуват и посещават интересни места
Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Къде живея?

Мнение от Makaweli » пон мар 01, 2010 9:14 pm

Здравейте,
Предлагам ви една нова тема - нека всеки от нас покаже родното си място; мястото, където живее сега и да разкаже историята му. Смятам че ще ни бъде интересно и всеки от нас ще научи нещо ново, непознато досега :thumup:

Показвам ви Русе - живея в този град от 1978 г. Тук се омъжих и тук се родиха децата ни. Познавам много добре града, но все още продължавам да откривам по нещо ново, да виждам непознати кътчета и да се изненадвам. Историята му е огромна, всеки от нас е учил, чел или чул интересни неща за града. А архитектурата му е невероятна, има доста занемарени сгради, но лека полека нещата се раздвижват и някои от сградите отново си възвръщат някогашния блясък :roll:

Заповядайте на гости в Русе :)

[youtube]http://youtu.be/NoevZuvECpU[/youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=NoevZuvECpU
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » вт мар 02, 2010 4:25 pm

Бони, много интересна тема :clap: . Така ще може "да си ходим взаимно на гости" и да опознавами нови и неизвестни за нас места :). Това ми е първата "визита" в Русе - много красив град, наистина! Благодаря, че ни покани в твоя град, Бони! За мен беше удоволствие да го разгледам! Надявам се някой ден да го посетя наяве.

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » вт мар 02, 2010 4:39 pm

Сега е мой ред да ви поканя на гости. Чудя се от къде да започна :). Искате ли малко задгранични пътувания? Заповядайте в града, в който живея вече цели 6 години - Роквил, САЩ. Градчето се намира в метро-зоната на столицата Вашингтон. Ще направим една кратка обиколка из района, където живеем - улиците, по които всеки ден се движим, метрото, магазините, от които пазаруваме, жилищните комплекси. А самия център на града ще ви покажа след малко.

[youtube]http://youtu.be/eiIdk-s2jvU[/youtube]
http://www.youtube.com/v/eiIdk-s2jvU

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт мар 02, 2010 6:37 pm

Йоана, радвам се че можах да ти "гостувам" :)
Обичам да се "скитам" по улиците на непознати места, с интерес разглеждам как са облечени хората, какви са колите, колко е зеленината, сградите, комуникациите /доколкото се виждат/ - наистина забавно. Понякога през Google Earth слизам на желани места и "обикалям" - така може да "прелиташ" на всички места където ти се иска и където едва ли някога би отишъл :wink:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » вт мар 02, 2010 8:41 pm

Страхотна идея,Бони!Русе е моят роден град,и много го обичам,но също много обичам и Велико Търново.Не съм живяла там,но винаги,когато влизам в града,имам странното чувство,че се връщам у дома.Ще се радвам да науча нови неща за Търново,а също и за други селища.
Предполагам,че едва ли ще имам възможност да посетя някога Роквил,sladki64e,но се радвам,че се поразходих из него,макар и от дистанция.

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » вт мар 02, 2010 9:06 pm

А сега ще ви разведа из столицата Вашингтон. Първо малко обща информация за този интересен, пълен с музеи и исторически паметници град:
Вашингтон (на английски: Washington, D.C.) е столицата на Съединените американски щати, както знаем всички :).
Територията му образува Федерален окръг Колумбия, наричан често и само окръг Колумбия (District of Columbia - D.C.) - единственият федерален окръг в САЩ. Смята се, че Вашингтон и Федерален окръг Колумбия представляват една и съща административна единица.
Вашингтон е наречен на Джордж Вашингтон, първият президент на САЩ. Името на окръг Колумбия идва от старо поетично име за Съединените щати, произлизащо от Христофор Колумб, което е излязло от употреба в началото на 20-ти век.
Вашингтон е с обща площ от 177 km2
:eek:
Благодаря на Уикипедия за тази информация :thumup:
Моля, затегнете коланите си, приземяваме се:
http://www.youtube.com/watch?v=80jEMhT7ZzI

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » вт мар 02, 2010 10:47 pm

Но където и да отида да живея, винаги ще се завръщам в моята страна, мястото, където съм израстнала и там, където са моите красиви детски спомени и мечти:

[youtube]http://youtu.be/brVsWH0Sb6M[/youtube]
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... rVsWH0Sb6M

Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » ср мар 03, 2010 12:58 am

Страхотна тема сте започнали! Така ще можем да се рахождаме по света когато си поискаме :clap:
Четох, че има интерес към Велико Търново- това е моят роден град, който много обичам! Всички знаят, че е историчеки град, има интересно разположение и световно известни забележителности. А сега накратко за моят град:
Изображение

Велико Търново е град в Северна България, разположен е по поречието на р. Янтра, като в него се пресичат главните пътища, свързващи Източна със Западна България. Населението е около 70 хиляди души.
Изображение
Велико Търново е един от най-старинните градове в България. Той има повече от петхилядолетна история, като първите свидетелства за живот са от третото хилядолетие преди Христа и са намерени на хълма Трапезица. Старинната част на Велико Търново — царският дворец от времето, когато е бил столица на България по време на Второто българско царство (1187 — 1393), е разположен на 3 хълма — Царевец, Трапезица и Света гора.

Като забележителности не мога да не спомена спектакъла "Звук и свелина", който е уникален и бе първия на Балканския полуостров.
Изображение
Майка ми беше Главен счетоводител в Съвета за култура по онова време, и в къщи изживяхме всичките вълнения около спектакъла, а и около оперите на хълма Царевец - "Сцена на вековете".
Изображение
В града ни има и музеи, църкви, много паметници на културата и художетсвени галерии.
Изображение
Провеждат се и атрактивни международни фолклорни фестивали, в който участва и ДЮФА "Българче" - нашият младежки ансамбъл, в който участва и племенникът ми /а съпругът ми е ветеран/.
Изображение

Празникът на града е съвсем скоро - на 22 март, заповядайте да се запознаем!
Изображение
Повече може да прочетете ето тук: http://veliko-tarnovo.net/

Потребителски аватар
mimsi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 427
Регистриран на: пет дек 05, 2008 9:55 am
:: 26 рецепти от mimsi
:: 164 снимки от mimsi

Мнение от mimsi » ср мар 03, 2010 9:03 am

Поздравления за тази идея!
И аз ще се постарая в скоро време да ви представя моя град,но през моите очи - със снимки,които съм направила сама.Тези от интернет можете да ги видите всички и си мисля,че моите ще са ви по-интересни! :)

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » ср мар 03, 2010 6:28 pm

Каня ви на гости в моето село - Ветрен, Старозагорско. Тук може да прочетете информация за селището:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0% ... %80%D0%B0)
Иначе, което на мен ми харесва, е това, че се намира в непосредствена близост до подбалканския железопътен път София-Бургас, както и до първокласен автомобилен път София - Сливен - Бургас :).
Ако ви е по-удобно можете да хванете влак до тук :)
Изображение
Ще ви посрещнем на жп гарата:
Изображение
Или може да дойдете с автомобил:
Изображение
Отбивате от главния път и сте в селото:
Изображение
Това е къщата, която пази детските ми спомени и мечти:
Изображение
Съседските къщи:
Изображение
Изображение
Училището, дало ми основното образование:
Изображение
Изображение
Кварталът:
Изображение
Изображение
Детската градина (не съм я посещавала, понеже не обичах да ям и да спя :)):
Изображение
Изображение
Но обичах да ходя там, за да играя:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Понякога идваха пуяци и ми разваляха играта:
Изображение
Тогава си тръгвах и се разхождах из центъра на селото:
Изображение
Изображение
Обичам да гледам колите, мотоциклетите, конете:
Изображение
Изображение
Изображение
Следва продължение :)


Отговори