Промени в сайта

Мнения, препоръки, съвети - всичко свързано с функционалността, съдържанието и дизайна на сайта и форума
Потребителски аватар
vile11
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 75
Регистриран на: нед мар 08, 2009 9:41 pm
:: 7 рецепти от vile11
:: 16 снимки от vile11

Мнение от vile11 » ср сеп 09, 2009 8:15 pm

Админи, Вашата роля наистина е много важна. Три пъти мерете, един път режете. Във някои форуми със седмици не се е писало, а в някои има 2 или 3 потребители. Аз също бих искала да има конкурси, но не да са големи и сложни, а да са леки и забавни. Докато четях мненията, мина ми една мисъл - ами ако се махнат точките и активността намалее Админи, направете така, / ако е възможно/ че въкът да е сит и агнето да е цяло.


Потребителски аватар
tsura_78
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 616
Регистриран на: пет окт 24, 2008 10:59 pm
:: 50 рецепти от tsura_78
:: 77 снимки от tsura_78
Местоположение: MADRID и Плевен

Мнение от tsura_78 » ср сеп 09, 2009 8:18 pm

Може вместо с точки да има един вид одобряване на дадена рецепта която се е харесала чрез някаква емиотикона или нещо подобно.Знам ли как да се угоди на толкова много хора....??? :? :?
Изображение

"Осъзнай, че ти си отговорен за собственото си щастие, затова прави неща, които те правят щастлив!"

Потребителски аватар
reni55
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1188
Регистриран на: ср юни 25, 2008 7:49 pm
:: 227 рецепти от reni55
:: 321 снимки от reni55

Мнение от reni55 » ср сеп 09, 2009 8:23 pm

Цуре, права си! Много е трудно - аз в къщи на двама мъже не мого да угодя, все има някой от нещо да не е доволен...., а тук сме толкова много!!!
НАПРАВИ ДОБРО И ЩЕ ТИ СЕ ВЪРНЕ СТОКРАТНО !

Потребителски аватар
MANI
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: вт дек 30, 2008 8:09 am
:: 170 рецепти от MANI
:: 436 снимки от MANI

Мнение от MANI » ср сеп 09, 2009 10:03 pm

Добър вечер и от мен!И аз искам да подкрепя идеята с премахване на точките :thumup: За съжаление от кулинарен сайт в който можеше да научиш нещо ново и нестандартно в кухнята не остана и следа!Вината за това е изцяло наша.Относно рейтинга ако има такова нещо да не е анонимно и като имаш мнение за някой,би трябвало да се обосновеш и да застанеш достойно зад думите си!!Поне аз така съм възпитавана :wink:


Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » чет сеп 10, 2009 6:45 am

MANI написа:За съжаление от кулинарен сайт в който можеше да научиш нещо ново и нестандартно в кухнята не остана и следа!
Това според мен е адски преувеличено, но искрено съжалявам ако се чувстваш така. Такова отношение е обидно за хората, които в момента активно участват в сайта - има ги, не са малко, и им е забавно.

Малки неразбирателства и проблеми могат да се открият навсякъде, където има повече хора (повече от 2? 1?) - и в Интернет и в реалния живот. Въпросът е как приемаме нещата и в каква посока гледаме - настрани, назад или напред.

Искам да благодаря на всички за конструктивните мнения, дискусията не спира тук, но вече имаме някои конкретни идеи за промените, които ще се случат. Може би ще има и недоволни, но като цяло промяната ще е положителна.
Aut viam inveniam aut faciam

Потребителски аватар
tillia
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 510
Регистриран на: ср фев 20, 2008 8:23 pm
:: 721 рецепти от tillia
:: 2770 снимки от tillia
Контакти:

Мнение от tillia » чет сеп 10, 2009 11:55 am

Аз категорично съм била и съм против точките, независимо по какъв повод се дават: за рецепти, снимки, мнения, оценки, коментарии, конкурси. Първоначално, при създаването на сайта, това може и да е било правилно – един морален стимул.
Но не считам, че в една рецепта, в която ме хвалят, и аз на всеки отговарям „благодаря”, „радвам се” и т. н., трябва да ми се дават точки. Или като оценявам рецептите, или ако пиша на всяка рецепта коментар, или ако имам възможност, участвам навсякъде във форума.
Моля да бъда правилно разбрана – не съм нито против оценките, нито против коментариите и мненията, независимо дали съм към рецептите или форума. Против точките съм, които се дават за тях.

Също съм против ранговете . Лично за себе си пиша – не се чувствам нито „вълшебник”, нито „аматьор” в кухнята. Една обикновена домакиня съм, която е намерила своето място в този чудесен сайт, намерила е съмишленици и приятни събеседници! Един посетител на сайта, една рецепта публикувана от мен да е харесал и направил, ще съм доволна. Значи нещо съм допринесла! За това нещо трябва ли да имам ранг или точки?! :?

Не смятам, че няма да намалее публикуването на рецепти и снимки. Ако пък наистина стане така – жалко! Значи сме писали заради точките и ранговете?! Това ще е голям срам и обида за нас. Обиждаме и администраторите – тези млади чаровници, създали и поддържащи този чудесен готварски сайт!!! :o :oops:

Според мен трябва да остане само списъка „Рецепти на потребител”. Всеки потребител има и албум с рецептите и албум със снимки. Конкурсите за рецепта и снимка на месеца също да останат. Може да има и нови /преди имаше – например по дадени продукти да се състави рецепта или да се намери подходяща от каталозите/.
В едно изречение – лично аз съм против точките и ранговете, като отпаднат и дадените до сега точки и рангове.
С това отговарям на първите 5 предложения на Павел. За последното предложение – лимита на рецептите. Бих предложила да си остане както до сега. В сайта идват нови хора, с нови рецепти, в началото ще се пише повече. Пък ако се окаже, че злоупотребяваме, тогава вече да се ограничат. :love: :chef:

Потребителски аватар
tsura_78
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 616
Регистриран на: пет окт 24, 2008 10:59 pm
:: 50 рецепти от tsura_78
:: 77 снимки от tsura_78
Местоположение: MADRID и Плевен

Мнение от tsura_78 » чет сеп 10, 2009 12:45 pm

Аз лично искам да кажа,че ми харесва да посешавам сайта,и то много.Все пак не сме 2 или 3 с които трбва да се съобразяват админите,и е логично всички да нямаме едно мнение,На мен ЛИЧНО тези спорове не ми се отразяват негативно защотото както каза Павел
Малки неразбирателства и проблеми могат да се открият навсякъде, където има повече хора (повече от 2? 1?) - и в Интернет и в реалния живот.
,все пак неможе всичко да върви по мед и масло :roll: Така че по позитивно,по малко точки,повече нови попълнения и интересни рецепти.. :P.Аз съм си доволна от сайта и с удоволствие съм тук.. :wink:
Изображение

"Осъзнай, че ти си отговорен за собственото си щастие, затова прави неща, които те правят щастлив!"

Потребителски аватар
aniyon
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 109
Регистриран на: вт юли 07, 2009 10:51 pm
Местоположение: Димитровград
Контакти:

Мнение от aniyon » чет сеп 10, 2009 3:16 pm

Отскоро съм потребител на сайта и не знам до колко авторитетно може да се счита мнението ми, но все пак ще го споделя.
1.Точкова система е добра до момента, в който форумът се утвърди като добър и посещаемостта стане голяма т.е тогава отпада нуждата от стимулиране за присъствие. В този форум това е налице.
2.Учудва ме необходимостта на някои потребители да трупат като актив публикуването на чужди снимки от други сайтове. Според мен, който иска да ги види, ще намери начин, ако се посочи източника.
3.Конкурсите не опорочават ли идеята за създаването на подобни сайтове, а имено обмен на рецепти и опит за приготвянето им?
Внушението, което предизвиква подобна думичка е за някакъв вид състезание и аз се чудя кой с кого иска тук да се състезава.

С уважение

Йонка

Потребителски аватар
BABY
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 494
Регистриран на: пет юни 13, 2008 9:46 am
:: 457 рецепти от BABY
:: 1598 снимки от BABY
Местоположение: ХАСКОВО
Контакти:

Мнение от BABY » чет сеп 10, 2009 5:20 pm

Аз мисля че не точките и ранговете,а хубавите и ефектни рецепти които се споделят,и добрите отзиви за една рецепта,би трябвало да са стимул.
Последна промяна от BABY на чет сеп 10, 2009 10:43 pm, променено общо 1 път.
Не говори каквото знаеш,но знай винаги какво говориш!!

Потребителски аватар
neli.mag
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 138
Регистриран на: пон авг 06, 2007 12:26 pm
:: 33 рецепти от neli.mag
:: 136 снимки от neli.mag
Местоположение: Кърджали

Мнение от neli.mag » чет сеп 10, 2009 7:48 pm

Много отдавна посещавам сайта на веселите готвачи. Да си призная моята рецепта за пълнена тиква беше първата, пусната след обновяването му.
Тук е много интересно, винаги научавам по нещо ново /нали човек се учи докато е жив/. НИКОГА не съм държала на точките!!! Дали се дават за участие в конкурс, форум или пък за рецепта, не им обръщам внимание. За мен важна е рецептата. Има много рецепти, които не са оценени, а са стойностни. И обратното.
Мисля, че щом има толкова много спорове, по-добре е да се започне начисто, като се изтрият или премахнат точките.


Отговори