Промени в сайта

Мнения, препоръки, съвети - всичко свързано с функционалността, съдържанието и дизайна на сайта и форума
Потребителски аватар
vg
Администратор
Администратор
Мнения: 553
Регистриран на: съб авг 04, 2007 11:07 am
:: 3362 рецепти от vg
:: 218 снимки от vg

Промени в сайта

Мнение от vg » вт сеп 08, 2009 12:57 pm

Здравейте,

Смятаме да въведем някои промени във Веселият Готвач, с които да направим сайта по-ефективен. Промените са свързани с точките и добавянето на нови рецепти.

:?: Първоначалната идея на точките беше да бъдат индикатор за активността на потребител в сайта. За съжаление досегашният начин на събиране на точки отчита количеството, а не качеството. За да променим това и да направим точковата система по-смислена има няколко неща, които могат да бъдат направени и с ваша помощ искаме да решим кои от тях и в какъв вид да приложим.

:arrow: Спиране на оценяването на собствени рецепти (+ изтриване на досегашните такива оценки).
:arrow: Даване на точки само за рецепти, които са станали популярни (популярността може да се отчита по различни признаци).
:arrow: Да се преосмисли получаването на точки за мнения във форума, коментари, оценки и снимки. Възможно е всичките да отпаднат.
:arrow: Конкурсите и резултатите от тях да бъдат основен източник на точки. Може да има повече конкурси.
:arrow: Може би най-трудното решение ще е дали да изтрием точките, натрупани досега. Това естествено, ще засегне най-силно хората с най-много точки, но пък ще даде чисто начало за новата система.

:?: По въпроса за добавянето на нови рецепти - може да въведем ограничение в бройката добавени на ден или седмица. Това ще засегне много малко хора - само тези, които добавят рецепти "на едро".

Моля, дайте си мнението по горните въпроси - това е нашият сайт и искаме заедно да го направим по-готин :)

Всякакви предложения и идеи са добре дошли - сега е момента.
Последна промяна от vg на чет май 19, 2011 2:33 am, променено общо 1 път.
Екипът на "Веселият Готвач"


Потребителски аватар
reni55
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1188
Регистриран на: ср юни 25, 2008 7:49 pm
:: 227 рецепти от reni55
:: 321 снимки от reni55

Мнение от reni55 » вт сеп 08, 2009 1:22 pm

Отлична идея!
Напоследък ми прави впечатление, че се пишат рецепти които са за детски сайт.Понякога се пускат по 10-на нови рецепти, но понякога по повече от 30-40 и това мен много ме натоварва и не смогвам да ги прочета, а незнам вие админите как ги одобрявате за пускане....., при положение, че голяма част от тях се дублират. Особено когато има съвсем малка разлика м/у тях. Според мен когато е така е добре към старата рецепта да се добави мнение - напр. аз я правя по този начин , но вместо к.мляко слагам прясно.....; или аз добавям и 2-3 с.л. брашно и т.н.
Мисля си, че това с премахването на точките е ОТЛИЧНА идея! Така май ще намалее писането на детски и сходни рецепти.
Важно е да има нови и интересни рецепти, а не да гоним точки!
Аз лично съм съгласна да се анулират досегашните точки.
Съгласна съм и да има повече конкурси и точките да идват от там!
Съгласна съм и с това да има някакъв лимит на новите рецепти - дневен лимит и седмичен лимит!!!
Това е моето мнение.
Надявам се и други да се включат, но има съфорумци, коити пишат рецепти без да влизат във форума и може и да не разберат за промените...............
НАПРАВИ ДОБРО И ЩЕ ТИ СЕ ВЪРНЕ СТОКРАТНО !

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » вт сеп 08, 2009 2:52 pm

Здравейте!


Аз определено съм ЗА промени в системата на оценяване. Вижда се, че само с добри намерения не може да има съгласие, трябва да има и правила. Точките могат и съвсем да се махнат. На мен лично ми е все едно - нямам какво да губя или да печеля. След достигане на най-горният ранг и все пак продължаващо участие - трябва да е станало ясно, че не не са ме интересували.


Идеята с допълнителни конкурси ми харесва. Така ще може всеки според креативността си и според дарбата си да вземе участие и да се забавлява.

Има едно друго нещо, което видях в един друг сайт - там винаги когато цъкнеш да оценяваш рецепта с най-добрата оценка, се отваря едно прозорче, което те пита: Наистина ли рецептата перфектна? Когато пък цъкнеш, за да сложиш най-ниска оценка, те пита пак: "Наистина ли грешката е в рецептата?" :P Мен лично това ме кара да се замислям... Може да функционира и тук, ако не 1:1, то поне подобно....


За снимките - мисля, че така, както е сега, е добре... Все пак снимките са труд и не са задължитени, но са много полезни. Може би да се разделят на своя снимка и взета снимка, а не на снимки към рецепта и снимки без рецепта.


За постингите във форума - може да се разделят на теми. Постингите в общите теми, като нашето кафенце например - да не се оценяват, а такива, които засягат отговори на поставени кулинарни въпроси например, или писането на собствени статии - да се оценят.

Може да има и оценка за писане в енциклопедията.

Абе, откровено казано - не ви завиждам на админите :roll: Сигурна съм, че ще има много недоволство и че накрая все ще има някой, който да се счита за онеправдан.


Поздрави!
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
BABY
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 494
Регистриран на: пет юни 13, 2008 9:46 am
:: 457 рецепти от BABY
:: 1598 снимки от BABY
Местоположение: ХАСКОВО
Контакти:

Мнение от BABY » вт сеп 08, 2009 10:32 pm

Съгласна съм с всичко.И друг път съм го казвала,мен точките не ме интересуват.За мен е важен коментара и мнението за рецептата която пускам.Така,че...промените ще засегнат тези които искат точки/ а и то за какво ли са им ,да се чуди човек/.Желаещите за точки да се обадят-ще им дам моите.Няма проблем :D На мен не ми трябват :P :thumup:
Не говори каквото знаеш,но знай винаги какво говориш!!


Потребителски аватар
tsura_78
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 616
Регистриран на: пет окт 24, 2008 10:59 pm
:: 50 рецепти от tsura_78
:: 77 снимки от tsura_78
Местоположение: MADRID и Плевен

Мнение от tsura_78 » вт сеп 08, 2009 10:50 pm

Аз също съм на мнение че вече има много видове рецепти които не са за кулинария,...сандвичи,и т.н.Аз не съм прибавяла рецепти от доста време,но не спирам да разглеждам рецептите,както новите така и останалите.Честно казано когато ми хареса една рецепта,не гледам колко точки има,а дали наистина ще се хареса на мен и на семейството ми ако я приготвя-има една поговорка-Вкус другар няма!Според мен е хубаво да се махне това оценяване,защото започна да се спекулира,и се слагат нереални оценки.
Изображение

"Осъзнай, че ти си отговорен за собственото си щастие, затова прави неща, които те правят щастлив!"

Потребителски аватар
eledra
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 217
Регистриран на: вт мар 31, 2009 10:22 pm
:: 343 рецепти от eledra
:: 760 снимки от eledra

Мнение от eledra » ср сеп 09, 2009 8:06 am

Павел и Неви,я да махнем тези точки,за да видим кой ще бъде активен,защото имам чувството ,че някои от участниците във форума само това правят трупат точки.Също подарявам всички мои точки,които имам.Аз съм тук за да обменям мнения и ако ми хареса някоя рецепта да я споделя с всички.Също така взивам много идеи от тук.Абсолютно съм съгласна да има повече конкурси - така според мен ще има по-голям интерес.Понеже владея няколко езика доста често се зачитам в други кулинарни сайтове - не на български.Никъде няма такива точки.
Скоро четох в един форум за следния конкурс - адмите дават няколко продукта за приготвяне на някаква гозба.Съфорумниците измислят рецепта,като добавят нов продукт.Следващия участник задължително,трябва да измисли рецепта с него,като добавя нов продукт и т.н. участието в такава тема на форума беше зашеметяваща - на ден влизаха поне по 35-40 съфорумници.
Аз съм за промени! :love:

Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » ср сеп 09, 2009 10:33 am

Аз лично няма да се засегна от намалянето на точките, защото за мен е удоволствие когато някой напише хубави думи за моя рецепта. :)
Имам едно предложение, което може да се приложи и тук - в един форум всеки потребител има рейтинг, който зависи изцяло от съфорумците му. С плюсчета и минусчета всеки може да вдига и смъква рейтинга на даден потребител, и то съвсем анинимно.

Потребителски аватар
reni55
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1188
Регистриран на: ср юни 25, 2008 7:49 pm
:: 227 рецепти от reni55
:: 321 снимки от reni55

Мнение от reni55 » ср сеп 09, 2009 11:44 am

Маги, миличка, тогава ще настане още по-голяма какафония...., според мен.... Мисля, че коментарите по всяка рецепта са достатъчни като оценка на пишещият, не е необходимо да има друга оценка!
На мен лично ми доставя огромно удоволствие, когато някой е доволен от моя рецепта и сподели това в самата рецепта.Аз също изказвам благодарности когато съм доволна от някоя рецепта и горещо я перпоръчвам и на другите!
Давам пример с твоята фантастична рецепта за "предястие бързи чушки" - толкова пъти я правя и всеки път с голям кеф я приготвям.
НАПРАВИ ДОБРО И ЩЕ ТИ СЕ ВЪРНЕ СТОКРАТНО !

Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » ср сеп 09, 2009 12:37 pm

reni55 написа:Маги, миличка, тогава ще настане още по-голяма какафония...., според мен.... Мисля, че коментарите по всяка рецепта са достатъчни като оценка на пишещият, не е необходимо да има друга оценка!
На мен лично ми доставя огромно удоволствие, когато някой е доволен от моя рецепта и сподели това в самата рецепта.Аз също изказвам благодарности когато съм доволна от някоя рецепта и горещо я перпоръчвам и на другите!
Давам пример с твоята фантастична рецепта за "предястие бързи чушки" - толкова пъти я правя и всеки път с голям кеф я приготвям.
Рени, благодаря ти за хубавите думи. Имах впредвид рейтинг-а/ранг-а на потребителя да зависи от другите потребители. Може да бъде сложен до аватара. Не става въпрос за рейтинг на рецепта, а потребител :wink:

Потребителски аватар
Galya68
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 132
Регистриран на: вт май 05, 2009 8:05 pm
:: 30 рецепти от Galya68
:: 45 снимки от Galya68

Мнение от Galya68 » ср сеп 09, 2009 1:25 pm

Наистина в чуждоземните сайтове няма точки.Още по-малко трябва да ги има в България,където трудно се преживява,че някой има нещо повече от другия.Та било то и точки в кулинарен сайт.Видяхме какъв цирк се спретна от една реплика.Мисля,че е най-добре точките да идват от конкурси,а не от брой рецепти и участия във форумите.Аз също съм "за" за премахването на раздел други снимки,защото ако някой иска да качи снимка,свързана с тема в някой форум,може да го направи директно във форума,а не да се качват снимки на семейства,роднини и природни забележителности,които нямат нищо общо със сайта.
Радвай се на живота.По-късно е,отколкото си мислиш!


Отговори