Търсене

Мнения, препоръки, съвети - всичко свързано с функционалността, съдържанието и дизайна на сайта и форума
Потребителски аватар
Kathya
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 2
Регистриран на: вт ное 13, 2007 12:41 pm

Re: Търсене

Мнение от Kathya » съб ное 10, 2012 12:43 pm

Много съм разочрована от новата схема на търсена :thumdown: :thumdown: :thumdown:

направена е като готварска книга, каквито всички имаме в домовете си, и по съдържанието намираш някаква рецепта, отваряш и виждаш, че полвината от необходимите продукти ги намаш, ровиш се :thinking: няколко минути и рядко намираш какво да сготвиш..... :huh:

при предишната версия си изреждах няколко основни продукта, който имам в хладилника, и веднага си намирах какво да приготвя :chef: :hungry: :clap: :thumbsup:

Пуснето го по старому, много Ви моля


Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » съб ное 10, 2012 2:56 pm

Здравей Катя,

Новият изглед на "търсене в рецепти" не е изгубил възможностите, които искаш. По абсолютно същия начин като преди можеш да напишеш в полето за търсене продукти и ще получиш резултати - рецепти, които ги използват. Също както преди можеш да правиш такова търсене във всички рецепти или в конкретна категория.

Поздрави,
Павел
Aut viam inveniam aut faciam

Потребителски аватар
mamcheto61
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 185
Регистриран на: съб сеп 11, 2010 11:32 am
:: 195 рецепти от mamcheto61
:: 1056 снимки от mamcheto61
Местоположение: c.Cтрaнcко Хacковcко

Мнение от mamcheto61 » съб ное 17, 2012 8:15 pm

:D :D Малко съм в страни от темата но за да не отварям нова реших да пиша тука-защото пак е свързана с търсенето на рецепта.. :D :D Та както се ровех днес в рецептите за сладкиши с ябълки,че искам да публикувам такъв и проверявах да не се дублират рецептите..попаднах на ето това..доста се изненадах отначало,но после хубавичко се посмях..та да вземете да я оправите тая грешка.. :D :DИзображение

Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » нед ное 18, 2012 1:46 am

:) Случват се грешки - мерси за сигнала - вече е оправено :)

(Разбира се, след щателна проверка, дали все пак не е сладкиш с ябълки ;) )
Aut viam inveniam aut faciam


Потребителски аватар
Kathya
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 2
Регистриран на: вт ное 13, 2007 12:41 pm

Мнение от Kathya » вт ное 20, 2012 7:10 pm

Pavel написа:Здравей Катя,

Новият изглед на "търсене в рецепти" не е изгубил възможностите, които искаш. По абсолютно същия начин като преди можеш да напишеш в полето за търсене продукти и ще получиш резултати - рецепти, които ги използват. Също както преди можеш да правиш такова търсене във всички рецепти или в конкретна категория.

Поздрави,
Павел

Здравей Павел,
Благодаря за обяснението. Вече го пробвах, наистина работи както преди и ми е много удобно :clap:

Потребителски аватар
tillia
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 510
Регистриран на: ср фев 20, 2008 8:23 pm
:: 721 рецепти от tillia
:: 2770 снимки от tillia
Контакти:

Мнение от tillia » ср фев 20, 2013 2:21 am

С новите промени в сайта срещам доста често затруднения при търсене на рецепти.
Някои примери:
- преди време търсех "Солен чийзкейк" на renito. След много лутане и то случайно, го открих в "Предястия"; Не бих се сетила по никой начин в тази категория да го търся!
- моята рецепта за "Пет-минутно хлебче" - така написана не я намерих , а "5-минутно хлебче" /човек не може да запомни точно как е кръстил рецептата, особено ако е публикувал много рецепти! :) /
- бяха ми необходими рецепти за кнедли. Обиколих доста категории. Наложи се да търся на 3 места - в "Ястия без месо" за картофени кнедли; в "Десерти" - за сладки кнедли"; в "Тестени" - за хлебни кнедли; !!! Това ми отне много време и чудене къде да ги търся, просто трябваше да гадая! :thinking: :cry:
Преди пиша в "Разширено търсене" - "кнедли", излизат всички и си избирам която рецепта търся.
Опитах се да намеря някои рецепти в моите рецепти - "tillia".
- пиша "хляб" - излизат ми всички мои рецепти, в които има думата "хляб"; След доста мотаене трябваше да разбера че трябва да пиша "хлебче", за да ми излязат 3 рецепти;
- пиша "питка" - излизат ми освен някои питки и още "Паниран боб";"Торта Nesguik", "Тесто с палачинки с газирана напитка", "Студена напитка с прясно мляко и сладолед" ! :o
Имам още доста такива неудачни търсения, бях си ги записала, но в момента не мога да си намеря бележката.
Преди с "Разширено търсене" или "Бързо търсене" много лесно се намираха. Възможно ли е да се върне?
Също така да се върне търсенето по име на потребител. Сега ако искам да си намеря рецепта напр. в Ястия с месо - Ястия с пилешко месо - напр. "Пиле с картофи" - трябва да прегледам 77 снимки, за да си търся името. :confused: Преди отивах на Ястия с пиле, кликвам на Рецепти по потребител и ми излизат всички рецепти с пиле.
Просто някак си стана по-сложно и бавно.
http://da-gotvim-s-tillia.blogspot.com/
http://www.snimka.bg/?profile,albums

Истината е въпрос на гледна точка !
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » ср фев 20, 2013 3:21 am

Здравей Ина,

Ще се опитам да отговоря на всичките въпроси по реда им.

- търсене по "солен чийзкейк" дава точно 4 резултата
- за съжаление системата не вижда "5" и "пет" като едно и също нещо, но търсене по "хлебче" дава 60 резултата, твоята рецепта е първа :) (най-висок рейтинг)
- търсене по "кнедли" - всичките 21 рецепти в сайта, където се споменава думата "кнедли" - сладки, солени и т.н.

За разглеждане на собствените рецепти (добавени от теб) най-удобно е от Любими, в дясната колонка имаш директен линк към Добавени от мен (под заглавието "Моите рецепти", заедно с "Изпробвани от мен" и "Следя за коментари"). Там можеш да задаваш ключови думи и дори да ги комбинираш с търсене в категории - САМО за добавените от теб рецепти.

- "хляб" и "хлебче" са различни думи, системата за търсене не може да ги вижда като еднакви - представи си ако имаше възможност да се игнорират умалителните форми - търсене по "пастички" ще връща и рецепти с паста например
- "питка" е част от думата "напитка" - затова излизат странни рецепти в резултатите, защото в тях има например "газирана напитка"

Ако желаеш да прегледаш рецептите добавени от друг потребител, можеш да цъкнеш на линка "... добавени рецепти" от профила му - това е автоматично търсене по рецептите на този потребител. До профила се стига от всеки линк с потребителското име (под рецепта например).

Промените в търсенето са с цел да бъде по-удобно - много хора намираха старото за объркващо. Сега търсенето освен рецепти дава и категории като резултати, например търсене по "шоколад" дава всичките 1097 рецепти, но за улеснение отгоре показва директни връзки към по-конкретни колекции - Шоколадови сладки, Шоколадови торти и т.н.

Поздрави,
Павел
Aut viam inveniam aut faciam


Отговори