Предствете се с 2 думи..

Мнения, препоръки, съвети - всичко свързано с функционалността, съдържанието и дизайна на сайта и форума
Потребителски аватар
JDulle
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2
Регистриран на: вт май 21, 2013 3:31 pm
:: 66 рецепти от JDulle
:: 175 снимки от JDulle

Re: Предствете се с 2 думи..

Мнение от JDulle » съб мар 01, 2014 12:46 am

Аз съм Йорданка, но всички ме наричат Дани. Живея в момента в Братислава, Словакия с мъжа ми, който е австриец и дъщеря ми, която сега е на почти 6 месеца. Вегетарианка съм от скоро, и в къщи готвя отделно за мен и за мъжа ми. Предпочитам здравословните рецепти.


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб мар 01, 2014 1:27 am

:giflo1: :giflo1: :giflo2: :giflo1: :giflo1: Добре дошла при нас,мила Дани - тук е заредено с много позитивизъм,топлина и сърдечност,бъди наша приятелка! ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!!! :hug: :hug: :hug:
Прикачени файлове
images.jpg
images.jpg (16.38 KиБ) Видяна 11890 пъти

Потребителски аватар
sttel
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 43
Регистриран на: нед мар 02, 2014 11:03 pm
:: 33 рецепти от sttel
:: 59 снимки от sttel

Мнение от sttel » ср мар 05, 2014 7:28 pm

Леле страхотни сте! От два дни ви чета и се чудя как така не съм ви открила до сега.
Казвам се Стоянка, но повечето приятели и роднини ме наричат Таня. От 4 години живея в Йоханесбург, Южна Африка със семейството си. Африка много ме промени, особено навиците ми в кухнята, като- стил на готвене, комбиниране на продукти и подправки и др. Надявам се, че ще има какво да ви покажа в тази насока.
Много обичам да готвя постни ястия. Според мен приготвянето на вкусно постно ястие е истинско предизвикателство, защото там голяма роля играят подправките. Но с двама сина тинейджъри не може да се мине само със зеленчуци :) а Африка в това отношение може да предложи много- месото е със невероятно качество и вкус.
www.alenavita.com
www.thesunnyhome.blogspot.com

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср мар 05, 2014 7:35 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo2: :giflo1: :giflo1: Таничка,добре дошла при нас,винаги има място за нови приятели,надявам се,че ще се почувстваш страхотно тук - много сърдечност,топлина,съпричастност!Приятна вечер,мило момиче! :hug: :hug: :hug:


ani4ka12
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 44
Регистриран на: вт окт 23, 2012 12:04 pm
:: 51 снимки от ani4ka12

Мнение от ani4ka12 » чет мар 06, 2014 6:41 am

:coffee: .
images (7).jpg
images (7).jpg (14.87 KиБ) Видяна 11784 пъти
Добро утро във тоя студен и дъждовен ден едно ,топло кафе от мен

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб мар 08, 2014 8:30 pm

Добре дошла Таня :hug: :hug: :hug:

Радвам се, че си ни намерила - тук е спокойно и приятно, а кулинарните творения са просто чудесни :cook:
Ще се радвам да споделиш рецепти от южноафриканската кухня - със сигурност ще е нещо ново и интересно :bliz: Очаквам ги с нетърпение :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
akva7
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 403
Регистриран на: нед фев 21, 2010 10:14 pm
:: 15 рецепти от akva7
:: 107 снимки от akva7
Местоположение: София

Мнение от akva7 » пон мар 10, 2014 8:40 pm

Добре дошли нови момичета, в редиците на Веселите готвачи :chef:
Надявам се,че ще ме обогатите с непознати чуждоземни рецепти :hungry:
Изображение

CVETETO3101
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 161
Регистриран на: пон авг 08, 2011 5:29 pm
:: 10 рецепти от CVETETO3101

Мнение от CVETETO3101 » пон мар 10, 2014 9:11 pm

:clap: :clap: :clap: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
И от мен - Добре дошли на всички нови кулинари!
Атмосферата тук е чудесна и всички "по-стари" кулинари са доброжелателни и отзивчиви!
Надявам се да се чувствата удобно в приятелска среда и да споделите вашите сполучливи и любими рецепти!
ОЩЕ ВЕДНЪЖ ДОБРЕ ДОШЛИ! :D :D :D :giflo1: :giflo1: :giflo1:

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » пон сеп 29, 2014 11:28 pm

Здравеите! :)
Ако трябва да избера две думи които ме характеризират, вероятно ще будат упоритост и идеализъм. Обичам да чета, главно история, биографии, поезия, класическа литература. От музикалните жанрове предпочитам класическа музика, опера, и понякога хард рок. Обичам да пътувам, да виждам нови неща и места. Животът ми е доста стресиращ, живееики в чужда страна постоянно се боря за доказване, всеки ден, всеки час в които съм сред хора. Работя като учителка, в 23 училища по заместване, и уча 2 следипломни квалификации - което ми поглъща почти цялото свободно време, но няма как. Затова имам нужда от от разтоварващи хобита - готвенето е на първо място. Обичам да изпробвам рецепти, колкото по-необичаини, толкова по-добре. Имам огромна библиотека от готварски книги с рецепти от цял свят - дори обичам да си ги чета, като книги. За съжаление обаче това лято се наложи да ме оперират и да ми махнат жлъчката, и сега имам големи проблем с яденето, почти всички храни ми създавам издут корем, болки в дясната страна и в някои случаи - страхотни чревни проблеми. Така че сега търся ястия които мога да ям...в резултат изпробвам поне по 2 рецепти седмично.
Друго какво, обичам да ходя на концерти, театър, музеи и етнически фестивали. На 3-4 години веднъж гледам да идвам в Българя, и тогава се пукам да хоодя по панаири. Обичам да бродирам и плета, но не ми е приятно да шия.
Освен това използвам кирилизатор, понеже клавиaтурата ми няма кирилица...затова понякога правописа ми изглежда ужасен...за което се извинявам предварително. :ooppss:
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

CVETETO3101
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 161
Регистриран на: пон авг 08, 2011 5:29 pm
:: 10 рецепти от CVETETO3101

Мнение от CVETETO3101 » вт окт 07, 2014 10:13 pm

Добре си дошла Анна! :clap: :clap: :clap:
Потребителите тук са добронамерени и атмосферата е приятелска. Едни са по-малко добри, други са направо магьосници в кухнята, но винаги може да намериш нещо интересно и вкусно за теб и за твоето семейство! :chef: :hungry:
Съжалявам за здравословните ти проблеми, но се надявам, че дискомфорта полека-лека ще отшуми - дай Боже!
Още веднъж искрено те приветствам за добре дошла Анна ! :giflo1:


Отговори