За новите рецепти и потребителската статистика

Мнения, препоръки, съвети - всичко свързано с функционалността, съдържанието и дизайна на сайта и форума
Отговори
Потребителски аватар
sttel
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 43
Регистриран на: нед мар 02, 2014 11:03 pm
:: 33 рецепти от sttel
:: 59 снимки от sttel

За новите рецепти и потребителската статистика

Мнение от sttel » нед окт 17, 2021 4:24 pm

Здравейте,
с този пост искам да насоча вниманието на администраторите към новите рецепти. Ако продължава това масово качване на рецепти от други сайтове без да са изпробвани аз не виждам защо да продължавам да следя този сайт.

Забелязах, че откакто се въведе системата за статистика на потребителите, някои се амбицираха и решиха да покажат колко велики готвачи са и започнаха да бълват рецепти с минимални разлики в тях.

Ще ми е интересно и другите да споделят, но според мен администраторите трябва да махнат това точкуване - тук сме за да споделяме рецепти, а не да се състезаваме кой е най-велик.
www.alenavita.com
www.thesunnyhome.blogspot.com


kakata_tedi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 9
Регистриран на: ср ное 29, 2017 10:00 pm

Мнение от kakata_tedi » нед окт 17, 2021 4:54 pm

Проблема не е в точките, а в злобата, която ежедневно се излива тук! Не мисля, че хора, които не ме познават, имат право да ме критикуват! Рецептите тук са хубави, независимо дали са от този или от друг сайт! Има много по-важни неща в живота от някакви рецепти! Че и форумна тема пишете! Смешка!

Slavina
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 58
Регистриран на: съб фев 27, 2010 5:01 pm
:: 55 рецепти от Slavina
:: 47 снимки от Slavina

Мнение от Slavina » нед окт 17, 2021 5:48 pm

Съгласна съм с мнението на sttel не толкоз до точките (те не ме интересуват), колкото до рецептите. Все пак е добре да бъдат изпробвани от авторите и най-вече ако има въпроси да знаят какво да отговорят.

Потребителски аватар
Black_Beret
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 136
Регистриран на: нед апр 10, 2016 3:13 pm

Мнение от Black_Beret » нед окт 17, 2021 6:11 pm

Абсолютно подкрепям Таня и Славина! :thumup:
Повечето от тук пишещите сме грамотни хора, готвенето ни е къде хоби, къде професия. Недопустимо е да се хвърлят рецепти от къде ли не, без никакво участие на публикувалият ги, освен простото Copy-Paste. Снимките (авторските) към дадена рецепта показват, че тя все пак дава някакъв (смислен) резултат. Винаги съм се придържал към правилото да публикувам поетапни снимки на всяко приготвено от мен (или съпругата ми) ястие. Особено държа на тях, когато се работи с екзотични за българския вкус или скъпи и дефицитни продукти! :chef:
Разбира се, когато рецептата е пробвана няколко пъти това е малко излишно.


vanja
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 10
Регистриран на: нед окт 23, 2011 7:36 pm
:: 712 рецепти от vanja
:: 1156 снимки от vanja

Мнение от vanja » нед окт 17, 2021 7:07 pm

Съгласна съм с всичко написано по-горе! :thumup: Искам само да допълня, че някои потребители си пишат рецепти безразборно. Тук пропуснат този продукт, там сбъркан онзи, за грамажите да не говорим. На всичкото отгоре, не си правят труда да спазват правилата, по които се пишат рецептите, ако са ги прочели изобщо! :thinking:

kakata_tedi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 9
Регистриран на: ср ное 29, 2017 10:00 pm

Мнение от kakata_tedi » нед окт 17, 2021 10:11 pm

Ваня, ти не си ли забравяла или обърквала някой продукт, когато си пишела рецепти! Тук срещу точките си не получаваме нищо, за да си мислите, че всеки прави каквото си иска, заради едните точки! Айде стига вече сте търсили под вола теле! Разбирам, ако се даваха награди срещу точки, тогава да, но заради едните точки не си струва да се дърлите с хората! И следващият път, когато имаш да ми казваш нещо- не казвай някои хора, а директно се обърни към мен! шашната съм колко злоба има в тоя сайт! Заради такива като вас, много хора ще се откажат да публикуват в тоя сайт! Хайде лека вечер!

Потребителски аватар
Black_Beret
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 136
Регистриран на: нед апр 10, 2016 3:13 pm

Мнение от Black_Beret » нед окт 17, 2021 10:26 pm

kakata_tedi написа:
нед окт 17, 2021 10:11 pm
...Разбирам, ако се даваха награди срещу точки, тогава да, но заради едните точки не си струва да се дърлите с хората!
Сакън! Ако се раздаваха и награди, теб и Марияна, съвсем нямаше какво да ви спре! Щеше да има двойни, тройни регистрации, бълване на рецепти на кило, белким се доберем до някоя награда... :innocent:

P.S. Ама ти това го знаеш от първо лице, нали? Теодора Мещерова или Иванка Йорданова... :whistle:

kakata_tedi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 9
Регистриран на: ср ное 29, 2017 10:00 pm

Мнение от kakata_tedi » нед окт 17, 2021 10:34 pm

Black_Beret написа:
нед окт 17, 2021 10:26 pm
kakata_tedi написа:
нед окт 17, 2021 10:11 pm
...Разбирам, ако се даваха награди срещу точки, тогава да, но заради едните точки не си струва да се дърлите с хората!
Сакън! Ако се раздаваха и награди, теб и Марияна, съвсем нямаше какво да ви спре! Щеше да има двойни, тройни регистрации, бълване на рецепти на кило, белким се доберем до някоя награда... :innocent:

P.S. Ама ти това го знаеш от първо лице, нали? Теодора Мещерова или Иванка Йорданова... :whistle:
Павел, всички рецепти, които качвам са АВТОРСКИ и това, което е било в моналото- си остава там! Днес лично админа на сайта, който имаш предвид ме похвали за всичките ми рецепти! И за твое сведение- от готвача съм спечелила кафе машина, гювечета, тостер, пасатор, чопър и в момента имам точки за още една награда. Освен рецепти, там пиша и статии и съвети и съм пълноправен член! Вече съм си с истинското име и снимката и много време ми отне да се докажа! Хайде вече да се спрете с това минало! мама му стара, вие не сте ли правили грешки, бе хора! Стига ми го натяквахте! Проверете в профила ми във фейсбук! Ако бяха крчдени, дали щях да ги качвам в личния си профил! Не ти прави чест това, което каза! Лека вечер :thumdown: :thumdown: :thumdown:

Потребителски аватар
Lirinka
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1307
Регистриран на: чет апр 12, 2012 5:02 pm
:: 17 рецепти от Lirinka
:: 727 снимки от Lirinka

Мнение от Lirinka » чет окт 21, 2021 4:05 pm

Здравейте!

Обръщам се към трима от потребителите - Мери Попинс, каката Теди и Марина!
Крайно време е да престанете - предполагам, че НЕ целите само Вие трите да останете в този сайт като потребители.
То не бяха обиди, подмятания, секретарщини и т.н.,
СПРЕТЕ СЕ! Съобразете се с ДОБРИЯ ТОН!
Моето лично мнение е, че трябва да прочетете и да си припомните ПРАВИЛАТА и Полезната информация на Веселият Готвач!
И тъй като наскоро Мери Попинс ме спомена, продължавам ДА ДЪРЖА на ПРАВОПИСА И ДОБРИЯ ТОН!
Няма значение от къде пишем - телефон, таблет и др., редно е да си правим проверка на написаното.
Помислете за това, че дадена рецепта може да се ползва от новобранец в кулинарията.
Как да се ориентира - кое, колко и т.н.
Приземете се, СЛЕЗТЕ НА ЗЕМЯТА. СТИГА сте си подхранвали ЕГОТО!
Коментарите към рецептите Ви, ще свършат тази работа.

Хубав ден, Ви желая!

Потребителски аватар
ma_rri_na
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 220
Регистриран на: ср окт 15, 2008 9:55 pm
:: 106 рецепти от ma_rri_na
:: 653 снимки от ma_rri_na
Местоположение: Варна

Мнение от ma_rri_na » чет окт 21, 2021 5:36 pm

Благодаря Ви госпожо, че настройвате и манипулирате и останалите потребители срещу мен. Извинявам се , че пиша коментари към рецепти, на хора които нямат нищо против това. В този сайт съм от 2008 г. На всеки е неприятно, когато някой напише нещо не толкова хубаво, но не може за всяка рецепта да се пишат само хвалебствия, а скришом си ги ругае на ум.
Не мисля, че с нещо съм нарушила добрият тон. Нито съм изказвала епитети, обиди, държала грубо. Не съм фамилиарничила. За 25 години работа с хора и то различни - стари , млади, с различен социален статус и образование съм избягвала или излизала от конфликти и извинявала с любезна усмивка. Учтиво обяснявам и толкова.
Коментари с обидни думи са се писали към мои рецепти, и са били изтривани.
Аз качвам единствено мои снимки, и авторски рецепти. Имам рецепти, със снимки и текст на блоговете си които стоят непубликувани.
Не ме интересува това дали ще ме четат или какъв ми е рейтингът, дали ще съм нагоре в статистиките на сайта и т.н.
Учудвала съм се, че даже са ме номинирали в конкурсите, които вече ги няма.
Извинявам се, че отново съм се учудвала на вашата явна фамилиарност с някои потребители.
Извинявам се, че правя рецепти от този сайт. И публикувам към тях снимки. И пиша коментари.
Лек ден!


Отговори