Смути

Мнения, препоръки, съвети - всичко свързано с функционалността, съдържанието и дизайна на сайта и форума
Отговори
Ra-Di
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 10
Регистриран на: ср мар 19, 2014 7:13 pm
:: 5 рецепти от Ra-Di
:: 29 снимки от Ra-Di

Смути

Мнение от Ra-Di » вт мар 21, 2017 11:29 am

Аз съм любител кулинар и съм тук за да науча нещо ново.От няколко дена забелязвам някакви търкания между потребителите и ми става доста неприятно.Все пак тук сме да се забавляваме.За това реших да се намеся леко и дано спора да спре.

Смути
Смути (на английски: smoothie) е гъста напитка от плодове и/или зеленчуци, приготвена в блендер на принципа на шейковете.

В състава ѝ влизат основно плодове и/или зеленчуци, като в допълнение към тях обикновено се прибавят натрошен лед, както и кисело или прясно мляко. В някои специални случаи смутитата биха могли да съдържат сладолед, мед, сироп, различни подсладители, шоколад, фъстъчено масло и др. Съществуват много и различни варианти за приготвяне на напитката, но в общи линии всеки е свободен да импровизира и да подбира съставките според личните си вкусови предпочитания и здравословни нужди. Все пак според съставките смутитата биха могли да бъдат категоризирани основно в следните няколко вида: плодово смути, зеленчуково смути, зелено смути, здравословно смути, десертно смути и диетично смути.

За първи път смутитата се предлагат в магазините за здравословни храни, както и от продавачите на сладолед през 60-те години на миналия век. Световна популярност напитката набира през 1990 г. – 2000 г., когато на пазара се появяват предварително бутилирани смутита. Те могат да бъдат открити в супермаркетите, магазините за кафе и кафенетата.

Източник Уикипедия


kinggod
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 4
Регистриран на: съб яну 09, 2016 11:42 pm

Мнение от kinggod » ср сеп 05, 2018 1:33 pm

Супер тема! Много обичам да закусвам със смути и забелязвам, че не ме боли стомах вече :) Много е полезно и ще е много приятно да споделите рецепти за смути.
Една от любимите ми рецепти е: 1/2 банан + малко кокосово масло+ кисело мляко и вода+мед + чия + ленено семе+ годжи бери + ананас
Болката от любовта може да бъде по-сладка, от колкото всички други удоволствия. https://rawcakes.bg/

Отговори