снимки - как?

Мнения, препоръки, съвети - всичко свързано с функционалността, съдържанието и дизайна на сайта и форума
sve_georgieva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 204
Регистриран на: пон юни 16, 2008 9:15 pm
:: 19 рецепти от sve_georgieva
:: 39 снимки от sve_georgieva

Мнение от sve_georgieva » съб сеп 06, 2008 1:03 pm

Здравейте, аз имам проблем! Не знам как се правят снимки и как се качват. От скоро се занимавам с компютъра и не съм на ясно с много неща. Моля пишете ми! Предварително Ви благодаря!


Потребителски аватар
vg
Администратор
Администратор
Мнения: 553
Регистриран на: съб авг 04, 2007 11:07 am
:: 3362 рецепти от vg
:: 218 снимки от vg

Мнение от vg » съб сеп 06, 2008 6:38 pm

Здравей :)

С удоволствие ще се опитаме да сме полезни.

Правенето на снимки може да стане по много начини, въпросът е каква техника имаш на разположение - уеб камера, мобилен телефон с камера, обикновен фотоапарат или най-добрият вариант - цифров фотоапарат? Ще се опитаме скоро да напишем съвети за всеки от тези варианти, но ако ни ориентираш какво имаш ти - ще започнем от там за да отговорим първо на твоите въпроси.

Добавянето на снимки в сайта става много лесно, можеш да прочетеш как в тази темичка: Добаване на снимки. Ако имаш проблеми можеш да ни пишеш или да ни изпратиш снимките по e-mail - vg@receptite.com .

Лек ден и до скоро :)
Екипът на "Веселият Готвач"

sve_georgieva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 204
Регистриран на: пон юни 16, 2008 9:15 pm
:: 19 рецепти от sve_georgieva
:: 39 снимки от sve_georgieva

Мнение от sve_georgieva » съб сеп 06, 2008 7:27 pm

Благодаря Ви, че ми отговорихте. Имам мобилен телефон с камера и малка камерка, която е включена към компютъра.

Потребителски аватар
vg
Администратор
Администратор
Мнения: 553
Регистриран на: съб авг 04, 2007 11:07 am
:: 3362 рецепти от vg
:: 218 снимки от vg

Мнение от vg » пон сеп 08, 2008 9:58 am

Здравей отново :)

Качествени снимки с уеб-камера се получават само с новите и скъпи модели, но дори тогава е много неудобно, защото е закрепена за компютъра. На този адрес http://www.cameroid.com/snap.php можеш да видиш какъв би бил резултата с твоята камера и ако ти харесва да снимаш. Втория бутон от долу на горе е за правене на снимка, файла можеш да го получиш веднага.

Принципно мобилните телефони в последните години предлагат не лоши камери. Погледни в упътването на твоя как се правят снимки, а също така там трябва да е описано и как се преместват файлове от телефона към компютър. Поради огромното разнообразие от марки и модели не можем да сме по-конкретни, ако имаш проблем - пиши ни, ще опитаме да помогнем.

Най-добрият вариант е да се използва цифров фотоапарат, вече са доста популярни и дори евтините модели правят добри снимки в нормални условия. Можеш да вземеш на заем от някой познат и да пробваш - на него няма да му струва нищо, тъй като снимките не се проявяват и разпечатват, а директно могат да бъдат прехвърлени на компютър.

За всички варианти можем да предложим и следните съвети:
- Снимай на максималното качество, което позволява устройството.
- Прави по няколко снимки, не само една. От по-близо, от по-далеч, от страни... после можеш да избереш кои ти харесват, а останалите да изтриеш.
- Включвай лампите - най-честия проблем на снимките, правени на закрито е, че са тъмни.

Засега толкова от нас, дано да сме били поне малко полезни - ако имаш още въпроси давай ги насам :)

Успех!

Поздрави,
Екипът на "Веселият Готвач"


Потребителски аватар
tillia
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 510
Регистриран на: ср фев 20, 2008 8:23 pm
:: 721 рецепти от tillia
:: 2770 снимки от tillia
Контакти:

Мнение от tillia » пон сеп 08, 2008 12:14 pm

И на мен ми е интересно как се правят снимки и по-точно как се качват на компютъра. Добавянето е лесно, като се следят указанията в "Добавяне на снимки".
Пишете, че може и с обикновен фотоапарат. Как става?

Потребителски аватар
vg
Администратор
Администратор
Мнения: 553
Регистриран на: съб авг 04, 2007 11:07 am
:: 3362 рецепти от vg
:: 218 снимки от vg

Мнение от vg » пон сеп 08, 2008 1:20 pm

Здравей,

С обикновен фотоапарат е най-трудно или поне отнема най-много време. Първо снимаш, проявяваш филма, вадиш снимки, взимаш готовите снимки и ги сканираш - това може да стане ако имаш скенер или някои от копирните центрове (ксерокси, цифрови фотостудиа) предлагат същата услуга. Скенера е устройство, което "снима" хартиени носители и прави файлове от тях. В някои фотота предлагат и услугата от филм да ти ги прехвърлят директно на файлове, но не го правят навсякъде.

Качването на файловете (снимки) от фотоапарат или GSM обикновено става с кабел между устройството и компютъра. Някои устройства изискват специален софтуер, а с други след свързването можеш директно да копираш снимките. Паметта на устройството обикновено се вижда в "My Computer" като отделно устройство (както C:, D:, например когато вкарваш USB flash памет).

Ако ни дадеш по-конкретни данни може и да можем да помогнем с по-точни обяснения.

Поздрави,
Екипът на "Веселият Готвач"

Потребителски аватар
tillia
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 510
Регистриран на: ср фев 20, 2008 8:23 pm
:: 721 рецепти от tillia
:: 2770 снимки от tillia
Контакти:

Мнение от tillia » пон сеп 08, 2008 3:13 pm

Благодаря за обясненията.

Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » пет сеп 12, 2008 10:32 am

Здравейте, аз съм още новак във вашата кухня и затова имам въпрос. Вчера добавих първата си рецепта, качих и снимка. Чрез програма, смалих снимката към нужната резолюция, но днес гледам че я няма. Моля да ми отговорите ако нещо не е както трябва, за да се коригирам. Благодаря предварително!

Потребителски аватар
vg
Администратор
Администратор
Мнения: 553
Регистриран на: съб авг 04, 2007 11:07 am
:: 3362 рецепти от vg
:: 218 снимки от vg

Мнение от vg » пет сеп 12, 2008 11:01 am

magi71 написа:Здравейте, аз съм още новак във вашата кухня и затова имам въпрос. Вчера добавих първата си рецепта, качих и снимка. Чрез програма, смалих снимката към нужната резолюция, но днес гледам че я няма. Моля да ми отговорите ако нещо не е както трябва, за да се коригирам. Благодаря предварително!
Здравей magi71, всичко е наред - снимката е много хубава.
Няма нужда да намаляваш резолюцията - колкото е по-голяма, толкова по-добре - ние при одобряването автоматично я смаляваме ако има нужда. Можеш ли да качиш твоята с по-добро качество (по-висока резолюция) или да пуснем тази, която си добавила вече?
Екипът на "Веселият Готвач"

Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » пет сеп 12, 2008 11:08 am

Ако смятате, че ще се вижда добре, публикувайте тази. Ще кача и оригиналната, за да прецените коя е по-подходяща. Благодаря! :)


Отговори