Предложение за нова категория рецепти

Мнения, препоръки, съвети - всичко свързано с функционалността, съдържанието и дизайна на сайта и форума
Meri_Popins
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 56
Регистриран на: ср апр 09, 2014 12:44 pm
:: 188 рецепти от Meri_Popins
:: 327 снимки от Meri_Popins

Re: Предложение към админите за нова категория рецепти

Мнение от Meri_Popins » пет май 08, 2015 4:42 pm

Забравям да кажа че за диабетичната кухня има причина да е непопулярна понеже е във форума, а не във сайта мили хора! Преместете рецептите в нов отдел! И малко е трудно да намериш някои неща, които са сложени в пототделите. Само ми остава шанса да търся по име. Поздрави!
Добре дошли във моята страничка!
Обичам да готвя, да правя нови интересни рецепти. Обожавам българска, италианска, китайска и особено френската, Един по-здрав от мен за всички идиоти които ме изхвърлиха!


Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » нед май 24, 2015 2:49 am

Всички рецепти са в сайта, форума са за разговори по съответните теми :)

Ето и разяснение за структурата на категории и колекции. В сайта има 12 главни категории (Супи, Салати, Ястия и т.н.), като всяка има собствени подкатегории - например Ястия със свинско, Ястия с агнешко, Ястия с колбаси и т.н. В някои от тези подкатегории има над 1000 рецепти, за улеснение има създадени колекции, като например в Ястия с колбаси има Ястия с кренвирши, Ястия с наденица, Ястия с шунка и т.н.

Всяка рецепта, която е включена в колекция, участва и в съответните категории и подкатегории, например рецептата Кренвирши със сирене на фурна е включена и в категорията Ястия, и в подкатегорията Ястия с колбаси и в колекцията Ястия с кренвирши, т.е. можеш да я намериш навсякъде, като разликата е че в
  1. в категорията Ястия - заедно с още 7167 рецепти - всички ястия с всички видове месо и колбаси, морски дарове и т.н
  2. в подкатегорията Ястия с колбаси - заедно с други 661 рецепти с всякакви видове колбаси - шунка, наденица, кренвирши и т.н.
  3. в колекцията Ястия с кренвирши - тук е измежду 145 рецепти, всяка от които задължително има кренвирши в нея
Накратко - отделните категории/колекции са улеснение, защото така всеки може по-лесно да намери каквото търси. Те излизат и като връзки при търсенето - например ако търсиш по "кренвирши" в сайта отгоре първо виждаш списък със съответните категории/колекции в които има кренвирши и ако някоя от тях е каквото искаш - просто цъкваш на връзката и виждаш конкретните рецепти, например за Кренвиршки :) Ако не - точно под колекциите е списъка с рецепти, които съдържат търсената дума :thumup:
Aut viam inveniam aut faciam

Meri_Popins
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 56
Регистриран на: ср апр 09, 2014 12:44 pm
:: 188 рецепти от Meri_Popins
:: 327 снимки от Meri_Popins

Мнение от Meri_Popins » пон юни 01, 2015 3:52 pm

Здравейте!

Съгласна съм, че всичко е направено за улеснение. Може би съм нова и затова се бъркам. Извинявам се ако съм ядосала някого!

Може ли тук да питам защо и как ес определят снимки на седмицата и 5-6 ястия които се въртят? Какво в тях е по - хубаво и как може и аз да имам рецепти в тоя кръг? вярно че нямам хубав апарат за снимки. Може би това е проблема.
:)
Добре дошли във моята страничка!
Обичам да готвя, да правя нови интересни рецепти. Обожавам българска, италианска, китайска и особено френската, Един по-здрав от мен за всички идиоти които ме изхвърлиха!

Meri_Popins
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 56
Регистриран на: ср апр 09, 2014 12:44 pm
:: 188 рецепти от Meri_Popins
:: 327 снимки от Meri_Popins

Мнение от Meri_Popins » пон дек 05, 2016 12:38 am

Още една идея ми хрумна, рецепти за разделно хранене по метода хей.
Добре дошли във моята страничка!
Обичам да готвя, да правя нови интересни рецепти. Обожавам българска, италианска, китайска и особено френската, Един по-здрав от мен за всички идиоти които ме изхвърлиха!


Отговори