За снимките към рецептите

Мнения, препоръки, съвети - всичко свързано с функционалността, съдържанието и дизайна на сайта и форума
Отговори
Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

За снимките към рецептите

Мнение от Aliana » пон мар 26, 2012 12:23 pm

Здравейте!


Снимките към рецептите са номерирани от 1 към актуалиния общ брой, т.е. последната прибавена снимка е винаги номер едно. Това означава, че с всяка прибавена снимка се променя номера на предходните.
Това прави посочването на определена снимка невъзможно.
Например: когато снимам направата на дадена рецепта, аз не мога да дам указание за нещо, пишейки "Виж снимка номер 12", защото ако някой добави нови снимки, то снимка 12 ще стане 13 или 14 и т.н.
Мисля, ще е по-добре, с цел улесняване на конкретни обяснения по рецептата, да се направи така, че най-новата снимка да има пореден номер, т.е. под нея да не пише Снимка 1 от 20, а да пише 20 и колкото по-назад се цъка, да намалява числото. Прибавената след нея снимка да бъде 21, а не 1 от 21. И т.н.
Ето сега при рецептата за скаридите исках да посоча в текста за почистването "Виж снимка 6, 7 и 8", но ако някой ги сготви някога и качи снимка, то номерът ще се промени и моето обяснение се обезсмисля.
Как мислите вие, няма ли да е по-добре всяка снимка да си има константен номер?
Може ли да се направи нещо по въпроса?
www.facebook.com/artandhobby


Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » вт мар 27, 2012 2:40 am

Да, наистина ще е по-удобно да не се сменят номерата на снимките с всяка нова добавена.

Промяната е направена :)

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » вт мар 27, 2012 6:50 pm

Благодаря, Неви, толкова си отзивчива! :love:
www.facebook.com/artandhobby

Meri_Popins
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 56
Регистриран на: ср апр 09, 2014 12:44 pm
:: 188 рецепти от Meri_Popins
:: 327 снимки от Meri_Popins

Мнение от Meri_Popins » пет май 08, 2015 4:58 pm

АЗ СЪМ С 2 РЪЦЕ ЧЕ И ПОВЕЧЕ за това да бъде авторската снимка номер едно и тя да се гледа защото автора трябва да избира коя снимка да представя по най-красив начин неговата рецепта! Тогава трябва да слагаме чуждите снимки на потребители ползвали нашите неща на последно място, да не се виждат, понеже е по-добре! Моля Неви -Хеви и Павелчо да оправят това! Така е по-редно! И трябва да избираме или да премахваме ако може снимки, които не харесваме на даден потребител!
Добре дошли във моята страничка!
Обичам да готвя, да правя нови интересни рецепти. Обожавам българска, италианска, китайска и особено френската, Един по-здрав от мен за всички идиоти които ме изхвърлиха!


Отговори