Оценки към рецептите

Мнения, препоръки, съвети - всичко свързано с функционалността, съдържанието и дизайна на сайта и форума
Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Re: Оценки към рецептите

Мнение от Pavel » ср фев 15, 2012 1:58 pm

i4eto3421 написа:Хрумна ми друга идея.Може гласуването да бъде тайно :D Да не се показва кой каква оценка е сложил,за да стене оценяването наистина компетентно :roll: .Със сигурност много :chef: са искали да сложат оценка ДОБРА или ПО НИСКА.
Нищо не пречи да се сложи оценка, но след няколко неприятни случая въведохме това изискване - оценката върви заедно с коментар :)

Нашата гледна точка е, че всеки може да оцени рецептата както желае, просто да каже с 2 думи (или повече) защо е избрал тази оценка.

Важното е, че скоро ще има промени :yee:
Aut viam inveniam aut faciam


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » ср фев 15, 2012 7:22 pm

Промените, които се случват в нашия сайт винаги са интересни и положителни. Лично аз ги очаквам с нетърпение :thumup:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » ср фев 15, 2012 10:39 pm

:thumup:

Потребителски аватар
STELKINA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 348
Регистриран на: съб авг 15, 2009 8:38 pm
:: 45 рецепти от STELKINA
:: 222 снимки от STELKINA
Местоположение: милано родом от сливен

Мнение от STELKINA » съб фев 18, 2012 3:02 pm

Относно оценките :cry: ами да си кажем чесно колко хора побликуват рецепти и снимки копирани оттук оттам и колко други такива дават оценка само от факта как изглежда ястието :confused: .


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » нед фев 19, 2012 3:37 pm

Ох, много е сложно...
А какво да кажем за случаите, когато е дадена оценка Много добра, а в кометарите пише (например): Много вкусно се получи! Замених пармезана с кашкавал, левурдата с чесън, яйцата намалих наполовина, защото в къщи не обичаме, гъби не сложих, защото нямах, а вместо зелен лук сложих стар.
А според правилата на сайта това биха били две съвършено различни рецепти! Тогава също се задава въпроса, дали оценката Много добра изобщо е валидна :wink:
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » чет фев 23, 2012 12:36 pm

Наистина въпросът с тези оценки е доста сложен, тъй като няма как да се вземат предвид всички примери и ситуации относно оценяването на рецептите. Когато ми хареса дадена рецепта, винаги чета коментарите, дори и да има 100 коментара пак ги преглеждам набързо, като ме интересуват повече такива, в които не се е получило добре даденото ястие и съответно кометарите, в които се дава съвет защо е така или не. Тогава можеш да научиш някоя тънкост, ако има такава, или просто някаква нова идея.
Оценките са доста абстрактно нещо. Просто всичко е въпрос на вкус, няма как да се угоди на всички и съответно и за мен тези оценки НЕ са от значение. Понякога те могат да са объркващи и съответно са неефективни.
А относно идеята оценките да са Ще я приготвя пак / Няма да я приготвя пак мисля, че пак ще стане объркване и то може би дори доста по-голямо. Има много рецепти, които са трудоемки и които няма как да направиш пак скоро, но просто опитваш един път, за да видиш какъв вкус ще се получи. Ако поставиш оценка, че няма да приготвяш повече, това не значи, че рецептата е несполучлива. :)
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » пет апр 27, 2012 9:43 am

Съдбата на оценките беше решена и вече имаме нова добавка към коментарите - "изпробвана рецепта". Заменяме субективната оценка, с нещо по-обективно и по-полезно.


Ако сте приготвили рецептата - следвайки инструкциите и зададените продукти, без значителни промени - и резултата е вкусен и успешен, може да го отбележите в добавка със смислен и ясен коментар. В коментарите се показва отметка при съответния коментар, а в детайлите на рецептата може да видите общия брой на потребителите тествали и доволни от рецептата.
Ако сте приготвили рецептата, НО със съществена промяна (замяна на основни продукти, промяна на приготвянето, обработката на продуктите и т.н.), отбележете го с коментар. Мненията след всяка рецепта са извор на интересни идеи, това няма да се промени.
Ще следим "изпробвана" да се слага само на наистина изпробвани рецепти.


Оценките, които сте слагали досега няма да бъдат изгубени и за още известно време ще участват в формирането на рейтинга (въпреки, че са невидими). Постарахме се да прегледаме коментарите с положителни оценки (Добра и Много добра) добавени досега и ако в тях достатъчно ясно е казано, че рецептата е приготвена със задоволителен резултат, те вече са променени на "изпробвана". Ако смятате, че някъде сме изпуснали или сложили в повече - просто пишете коментар.

Потребителски аватар
tillia
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 510
Регистриран на: ср фев 20, 2008 8:23 pm
:: 721 рецепти от tillia
:: 2770 снимки от tillia
Контакти:

Мнение от tillia » пон май 07, 2012 7:11 pm

Вече на няколко рецепти / и мой, и чужди/ виждам коментари, от който е видно, че рецептата е удачно изпробвана, но не е отбелязано "изпробвана". Последен пример -Кекс Зебра.
Освен това, има рецепти, към които няма коментар, но има качена снимка. Това може ли да се счита за "изпробвана" или непременно трябва да има коментар ?
http://da-gotvim-s-tillia.blogspot.com/
http://www.snimka.bg/?profile,albums

Истината е въпрос на гледна точка !
Изображение Изображение

Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » вт май 08, 2012 3:39 am

Коментари, които са имали оценка Добра или Много добра са проверени и ако достатъчно ясно са указвали, че рецептата е приготвена според указанията са получили отметка "Изпробвана". Сега преглеждаме и останалите без оценка. За съжаление няма бърз начин за преминаване към новата система и трябва да прегледаме всеки коментар по отделно (общо няколко десетки хиляди), така че ще се появяват нови "Изпробвана" и в старите коментари. Мисля, че ще успеем да ги прегледаме до края на този месец.

Обсъждахме и вариант да може да се поставя оценка със снимка, но решихме, че най-точно и ясно може да се каже дали рецептата е приготвена с коментар. Не е сложно и не отнема време. :chef:

fyionna
чирак с черпак
чирак с черпак
Мнения: 1
Регистриран на: чет мар 19, 2015 10:18 am
:: 1 снимки от fyionna

Мнение от fyionna » съб яну 02, 2016 8:39 am

Не намерих другаде отговор на чуденето ми в момента, ако може някой, да помогне. Не коментирам често рецепти, защото искам първо, да ги пробвам, после не останало време и т.н. Реших, да похваля наскоро изпробвана рецепта, като добавих коментар, но оценяването(рейтинг, звездички) не попадна пред погледа ми, и сега коментарът ми седи с половин звездичка, което не е отношението ми към рецептата. Как мога, да променя това?
И по повод темата - оценяване е хубаво, да има и то в този вид - скала, защото много често се избира една от няколко подобни рецепти по "звездичките" :-)
Поздрави и щастлива и вкусна нова година


Отговори