Предлагам нова категория в конкурсите

Мнения, препоръки, съвети - всичко свързано с функционалността, съдържанието и дизайна на сайта и форума
Потребителски аватар
neli1100
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 226
Регистриран на: пон яну 25, 2010 8:07 pm
:: 181 рецепти от neli1100
:: 619 снимки от neli1100

Re: Предлагам нова категория в конкурсите

Мнение от neli1100 » вт апр 03, 2012 10:57 pm

Бих си позволила да споделя мнението си,че например тази торта:Изображение Торта Татяна
Няма място в този конкурс.Идеята няма нищо общо с изпълнението. Ако ще гласуваме за торти от работилницата,то те просто трябва да приличат на такива ,ако ли не друга категория за,,ИДЕЯ,, и САМО и ЕДИНСТВЕНО
ТОВА Е МНЕНИЕТО МИ . Голямо заглавие за малки торти,а трябва то да е малко за тортите си!
Според мен тук нямат работа още торти,ТЕ БЛЕДНЕЯТ ПРЕД ТЕЗИ УЧАСТВАЛИ В ПРЕДНИТЕ МЕСЕЦИ.
НЕ СВАЛЯЙТЕ КРИТЕРИИТЕ .
Така ще се обидят много хора,ако няма какво да се класира просто няма да има в месеца и така.
В случая трябва да се различава идея,от осъществена идея.
ПИСАХМЕ ПИСАХМЕ И ЗА КАКВО?
"Плачех, че нямам обувки, докато не видях човек, който нямаше крака." Неизвестен автор.


Потребителски аватар
neli1100
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 226
Регистриран на: пон яну 25, 2010 8:07 pm
:: 181 рецепти от neli1100
:: 619 снимки от neli1100

Мнение от neli1100 » вт апр 03, 2012 11:05 pm

И ТОВА НА НИЩО НЕ ПРИЛИЧА
Изображение Медено-захарно тесто за украса на торти
ТО И ИДЕЯ НЯМА

ЩЕ ПОМОЛЯ СЪФОРОМНИЦИТЕ ,КОИТО СА СЪТВОРИЛИ ТЕЗИ ТОРТИ ДА НЕ СЕ ОБИЖДАТ
ИЗВИНЯВАМ СЕ ,ЧЕ ТАКА СЕ Е ПОЛУЧИЛО ,АЗ КОМЕНТИРАМ ТЕМАТА ,А НЕ СЪФОРОМНИЦИТЕ .
Знам колко е хубаво когато успееш да направиш нещо с много труд
,па макар и да не е това което сме искали.Похвално е ,че го споделяте с нас.
А,утре може и аз да публикувам нещо цветно,това не означава ,че трябва да е в конкурса.
"Плачех, че нямам обувки, докато не видях човек, който нямаше крака." Неизвестен автор.

Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » ср апр 04, 2012 4:46 am

neli1100, това което пишеш не е хубаво, мисля си, че все трябва да можеш да изразиш мнението си без да прекаляваш с емоциите и да засягаш нас и други участници във форума.


Темата за конкурса е отворена за обсъждане, всеки ден може да напишеш какво мислиш и да предложиш подобрения. За съжаление от двете ти мнения разбирам само, че тези две снимки/торти са грозни и не заслужават да са в конкурса? Ти си един от хората, които се занимават много с моделиране на торти и от теб бих очаквала конструктивни предложения, не безмислени нападки :huh:


В крайна сметка, ако в конкурс е влязла снимка, която "не го заслужава", логично е да не получи много гласове и "проблема" е решен.

Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » ср апр 04, 2012 4:59 am

Здравей Нели, реших и аз да пиша, тъй като Неви е твърде мила...

Имам само 3 въпроса:

1) Защо не каза преди да свърши конкурса, че има участници, които не смяташ за подходящо да са там?

2) Ако твоето участие беше събрало най-много гласове, би ли написала подобни мнения?

3) Как очакваш да изпраскаш (и то с главни букви)
ТОВА НА НИЩО НЕ ПРИЛИЧА
пък никой да не се обижда? :eeek:

Не всеки месец в сайта влизат голям брой снимки на много красиви и специални торти. Понякога включваме повече снимки за да дадем шанс и на по-новите ентусиасти. Над 200 човека правят своят избор, което би трябвало да прави крайното класиране представително за общото мнение на посетителите на сайта. Някои снимки събират много гласове, други само 2-3...

С нетърпение очаквам повече невероятни торти, за да бъде конкурсът по-интересен :)
Aut viam inveniam aut faciam


Потребителски аватар
neli1100
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 226
Регистриран на: пон яну 25, 2010 8:07 pm
:: 181 рецепти от neli1100
:: 619 снимки от neli1100

Мнение от neli1100 » ср апр 04, 2012 6:36 am

1. Да,щях да напиша,не зависимо,дали е моята торта!Тук не става въпрос ,за моята торта,не зависимо,че не е спечелила.
2.Аз имам и такива неуспешни ,до толкова декорации,ама ми класирате успешните,или пък аз изобщо не го и очаквам.
3. Очаквам да се мотивират Защото аз така се мотивирам.
Е ми колкота толкова снимки,не е реална тази класация.мОТИВИрАЙТЕ ГИ КАТО ВКлчВАТЕ ДЕКОрАцИИТЕ НА ТАКИВА ТОрТИ В ДрУГАТА КАТЕГОрИЯ
НАлИ ИЗмИСлИХмЕ ТАЗИ рАбОТИлНИца за по-сполучливите торти?
Аз не се обиждам ,от това че моята торта не е спечелила.моята оценка е вашата,веднага щом видя класираните мои неща
Тук и сега искам да кажа,че вие сте много обективни и съм сигурна ,че много добре ме разбирате?
Мислехрче тук ще очастват само по-прицизно изпълнените тортира не всичко-всичко останало би трябвало да е в предната
Ако няма такива - няма да има ,но като ще е да е.

извинявам се за малки и големи букви,но клавиатурата ми нещо изкрейзва,и запетаите не ми пуска. Къде лови ,къде не,но няма да се връщам да горегирам,защото нямам време.Корекциите ми ги набива накрая и не мога да поправям.
Павел,не беше толкова не мил,но аз пак си оставам на мнението,падна критерия този месец,специално и единствено по отношение на работилницата.
Аз не съм спечелила и не съм очаквала,защото като има толкова неравноправни класирани снимки съм забелязала ,че се пръскат гласовете-както казахте вие ,,всеки за красиво има различно виждане,, и аз съм го запомнила.Нещо като :,,вкус приятел няма,, но доброто и смислено изпълнение си личи.
Още веднъж,ще кажа,че вие сте моята оценка,никога не ми подминавате моите неща!благодаря!
Споровите имат и добрата си страна,казват се истини.
И още нещо,преди края на всеки конкурс ,ще намирам време да изкажа мнението си,защото тук сте прави,че така излезе по -гадно.Но пък съм доволна,че изкадах мнението си,и същественото от всичките ми писания е : ИДЕЯТА НА КОНКУрСА ЗА рАбОТИлНИцАТА бЕШЕ ЗА рАЗлИчНИТЕ И ХУбАВИ ТОрТИ А НЕ ЗА ВСИчКИ ТОрТИ , така трябваше да се качи нивото на изработка на сладките красоти-поне аз така го разбрах.
беше ми приятно и благодаря ,че ми обърнахте внимание!
не съм писала неуважително,а клавиатурата ми е прецакана!
"Плачех, че нямам обувки, докато не видях човек, който нямаше крака." Неизвестен автор.

Потребителски аватар
neli1100
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 226
Регистриран на: пон яну 25, 2010 8:07 pm
:: 181 рецепти от neli1100
:: 619 снимки от neli1100

Мнение от neli1100 » ср апр 04, 2012 6:47 am

Пак погледнах тортите,а ми не са успешни,това ,че едната е покрита с фондан и е с добри цветове на покритието,не и отваря класация за работилницата.
Погледнете детайлите,те дори не са изчистени от останалата моделираща маса.
Ако сте прециниле,че достатъчно имам разбирането по отношение на декорирането на торти,би трябвало и вие да приемете моето мнение.
Да остро изказано,но не винаги човек може да е по мек.Признавам аз съм много чувствителна на тази тема,защото знам колко е огромна разликата във времето и старанието за да се получи една чиста торта,а когато тя е чиста ,тя е и красива,а не просто покрита с цветна декорация.
"Плачех, че нямам обувки, докато не видях човек, който нямаше крака." Неизвестен автор.

GaliaR
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 2
Регистриран на: вт май 19, 2009 8:52 pm
:: 7 рецепти от GaliaR
:: 19 снимки от GaliaR

Мнение от GaliaR » ср апр 04, 2012 11:07 am

neli1100 написа:Бих си позволила да споделя мнението си,че например тази торта:Изображение Торта Татяна
Няма място в този конкурс.Идеята няма нищо общо с изпълнението.
Съвсем случайно попаднах на този коментар и бих искала да знам какво тогава трябва да бъде изпълнението ,след като не отговаря на идеята или пък обратното??? :D

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » ср апр 04, 2012 7:20 pm

:dots: Нели, не ми харесва тона на написаното от теб. Не мислех да коментирам, но като прочетох още веднъж написаното, не се сдържах.
Тук сме за да готвим, да се учим и да споделяме. Не винаги приготвените от нас неща са супер сполучливи, но пък така се вижда израстването на един човек в кулинарните му умения. Понякога дори да не е толкова изящно показаното е нужно да поощриш някого, да му дадеш шанс и следващия път да видиш нещо прекрасно, приготвено от него.
Аз лично се радвам когато момичетата показват ястията си - като се върнеш назад в снимките на определен човек, виждаш как и ястията са оформени все по-добре, и снимките са с по-добро качество, и старанието е много по-голямо. И според мен това не се дължи на факта, че снимката ще бъде първенец в конкурс, а по-скоро на това, че с красиво оформената и поднесена храна доставяме радост на хората, на които я поднасяме.
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
STELKINA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 348
Регистриран на: съб авг 15, 2009 8:38 pm
:: 45 рецепти от STELKINA
:: 222 снимки от STELKINA
Местоположение: милано родом от сливен

Мнение от STELKINA » ср апр 04, 2012 9:13 pm

Makaweli свалям ти шапка за коментара ти тук. Докато четох ми застана бучица в гърлото за малко да заплача малко са ЧОВЕЦИТЕ като теб :hug:

Потребителски аватар
neli1100
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 226
Регистриран на: пон яну 25, 2010 8:07 pm
:: 181 рецепти от neli1100
:: 619 снимки от neli1100

Мнение от neli1100 » ср апр 04, 2012 11:10 pm

Последно мнение по темата:
Нищо чак толкова не и е на тортатаИзображение Торта Татяна
,просто смятам ,че тя е зя конкурс ,,снимка на торта,, не толкова за работилницата.Това е .Тази торта ,даже ми харесва повече от другата
Изображение Медено-захарно тесто за украса на торти
Аз също се радвам ,когато видя човек колко се е постарал,знам какво е да се надвесиш над тортата,и именно тук е и същноста.
Пожелавам на всички ,да наравят своята първа торта ,на която недостатъците няма да се забележат пред цялостното и детайлно излъчване на тортата!
И двете торти са похвални,осеща се старанието ,труда е еднакъв.Резултата определя в коя категория те да участват.
Така го разбирам аз.
Весели празници,хубави и спокойни дни.Нека не си хабим енергията и чувствата с такива дребни спорове.Всеки си има право на мнение.
"Плачех, че нямам обувки, докато не видях човек, който нямаше крака." Неизвестен автор.


Отговори