Предлагам нова категория в конкурсите

Мнения, препоръки, съвети - всичко свързано с функционалността, съдържанието и дизайна на сайта и форума
Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Re: Предлагам нова категория в конкурсите

Мнение от Makaweli » пон ное 28, 2011 6:40 am

Браво Марина - чудесен старт на Сладкарската работилница :thumup:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
ma_rri_na
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 220
Регистриран на: ср окт 15, 2008 9:55 pm
:: 106 рецепти от ma_rri_na
:: 653 снимки от ma_rri_na
Местоположение: Варна

Мнение от ma_rri_na » чет дек 01, 2011 7:45 pm

Радвам се, че в новия конкурс има отново снимки за месец декември. :clap: Много хора когато почнат да правят нещо просто го правят, за да бъде направено. Докато други са перфекционисти, и искат да изглежда идеално, да е най-доброто, неповторимо. В единия случай просто го правим по задължение, невлагайки нищо от себе си. Но когато правим нещо и се стремим да бъде най-доброто в своята си област – само тогава можем да се надяваме на резултати. :thumup:
Благодаря за избора Ви . Успех на всички участници по нататък! Труда по направата на такива украси не е никак малък и стремежът Ви към показване на нещо ново, различно, креативно и изключително красиво може само да бъде аплодиран .
Пожелвам Ви на добър час. :clap:

Потребителски аватар
neli1100
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 226
Регистриран на: пон яну 25, 2010 8:07 pm
:: 181 рецепти от neli1100
:: 619 снимки от neli1100

Мнение от neli1100 » нед дек 04, 2011 11:01 pm

Здравейте,тук аз не мога да остана безучасна!
Рали,благодаря!-много добре изказано!
Много добре е описано неравноправието между тортите направени да ни се намират за похапване и декорирани торти за специални случаи. И аз правя торти поръсени с настърган шоколад и торти декорирани за специални случаи.Действително труда и уменията за направата на каквато и да е декорация не е съизмерим и нямат място една до друга.Сега ми хрумна нтещо:
При едните се вълнуваме как изглеждат от вътре,а при другите как изглеждат от вън,затова предлагам за тортите ,които се подчертава вкуса и вида на парчето,не толкова самата украса,да се участва в конкурса със снимка на парче от тортата,тя пак може да си участва за рецепта,тук говоря за снимка,която да показва тортата от вътре-категорията може да бъде,,СНИМКА НА ТОРТИ ПО РЕЦЕПТА ,, и съответно ,,СНИМКИ НА ТОРТИ ДЕКОРИРАНИ ЗА СПЕЦИАЛНИ СЛУЧАИ,,.
АКО СПЕЦИАЛНО ДЕКОРИРАНИТЕ СТАНАТ МНОГО В РОЗОВО,ЗА ЮБИЛЕЙ,ЗА СВАДБА,ЗА КРЪЩЕНЕ И Т.НТ.. ДА СЕ ДОРАЗШИРИ С ЕДНА или две ПОДКАТЕГОРИи В СОТВЕТНИЯ МЕСЕЦ,ЗА ДА НЕ СЕ БИЯТ ЕДНА ДРУГА НЕРАВНОПРАВНО,ЗАЩОТО ЕДНА ДЕЦКА ТОРТА И ЕДНА ЮБИЛЕЙНА торта достатъчно много се РАЗЛИЧАВАТ И СЕ БИЯТ НЕРАВНОПРАВНО,затова ако има доста снимки в две или три категории,да има подкатегории ,разбирасе ако има достатъчно такива за класиране .То има декорирани торти за специални случаи,които си заслужават да се видят и такива,които ако не се видят нищо не пропускаш.
Ох-х-х ,то стана много дълго и широко-надявам се е разбрала мисълтая ми.Ако ви грабне идеята ми,а нещо не е съвсем ясно пишете.
В момента съм много изморена точно от декорирането на такава торта,която изисква много отделено време за изработка и подготовка И НЕ ПЕЧЕЛЯТ ПОЧТИ НИКАКВИ ГЛАСОВЕ ПРЕД ТЕЗИ ПОРЪСЕНИ С НАСТЪРГАН ШОКОЛАД .
Темата много ме вълнува и затова писах пък с малки или с големи букви ,няма значение.
хУБАВА И СПОКОЙНА ВЕЧЕР, ПРЕКРАСНА НОВА СЕДМИЦА ОТ МЕН!
"Плачех, че нямам обувки, докато не видях човек, който нямаше крака." Неизвестен автор.

Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » пон дек 05, 2011 5:35 am

neli1100, вижда се че си много емоционална по тази тема. Ти правиш и публикуваш снимки на такива торти и е хубаво, че се включваш в дискусията.

Това за категориите на тортите беше чудесна идея, но просто няма как да стане в момента, като се има предвид бройката на снимките на десерти със специална украса.

Мисля, че на всеки му е ясно, че в такива торти отива много труд и старание, но не забравяй, че в конкурса се участва със снимка и то с една снимка. Тук не сме специализирано жури и не виждаме истинските торти. Всеки гласува според това, коя торта (или както е в Сладкарска работилница - коя украса) му харесва най-много. В Сладкарска работилница сложихме описание и насоки, че се оценява самата изработка, а не снимката, ако имаш идея как по-ясно да стане това ще е чудесно.

Няколко пъти се спомена, че тортите с покритие от фондан, и с прекрасни фигурки, и с тема, и с идея са в неравнопоставено положение спрямо другите. Да, съгласна съм за това, но везната тежи в посока на специалните торти. Как може една обикновена торта да се сравнява с една, в която е вложен толкова труд? И идваме до проблема и въпроса - защо въпреки очевидното си предимство тези торти не печелят по-често? Отговорът е прост - оценяваме снимка и колкото и специална да е тортата, ако не е представена красиво или просто украсата е по-семпла, гласовете за тази торта намаляват.

Новият конкурс Сладкарска работилница е един добър начин да отделим специалните украси - фондан/шоколад - в собствен конкурс. Така хем не се състезават с по-обикновените торти, хем можем да ги видим по-хубаво и оценим. Конкурса въври за втори месец и още е в "конструкция" - всякакви предложения и идеи са добре дошли и тази тема е за да ги обсъждаме :)


Потребителски аватар
neli1100
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 226
Регистриран на: пон яну 25, 2010 8:07 pm
:: 181 рецепти от neli1100
:: 619 снимки от neli1100

Мнение от neli1100 » пон дек 05, 2011 7:19 am

Имах предвид , ако се увеличат тортите за сладкарската работилница,да се разделят тематично.Името ,,сладкарска работилница,, е много хубаво и олицитворява много добре смисъла си.Когато има по-празнични,например коледни торти ,те да са в отделна под категория на сладкарската работилница,която да е основната категория,защото коледното настроение когато гласуваме ще даде привес,или велигденското,пред рожден ден торта,примерно.Но само ако има поне 3-4 такеива торти,които да участват в класация.Като писах снимки на торти имах предвид ,не самата снимка,а тортата на снимката-все пак нали се качва снимка.Не качествени и неясни снимки да не се класират за конкурса,то ако си вложил труд и старание ,поне свесна снимка накрая трябва да се направил.Все пак трябва да има изискване за яснота ,за това което така много искаме да покажем.
Отново се изяснявам под смисъла снимка имам предвид информацията ,която носи-ТОРТАТА НА НЕЯ.
Сладкарска работилница е много хубаво име-то като се развихря,точно на такова си прилича :)
Има категория,,солени декорации,, така да има категория за този вид ,,декорации от сладката работилница,,
Вие ще сте хората ,които да корегирате нещата ,ако някой се е объркал и си е качил нещо не много подходящо и отговарящо на категорията,но трябва да има и качество,ако не ,по добре нищо-тоест без снимки,само описание.Когато държим да покажем нещо,то трябва да е ясно показано,в противен случай какво,да гадаем ли?
Това беше допълнението ми,хубава и спорна нова седмица!
"Плачех, че нямам обувки, докато не видях човек, който нямаше крака." Неизвестен автор.

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » пон дек 05, 2011 8:51 pm

Замислих се над думите на Нели за снимката, която представя специално декорираната торта. Понякога е много трудно една снимка да покаже всички детайли - например при една торта с много фигурки, разположени по цялата й обиколка (за пример се сещам за детската тортата на Pepeleon). Ако може към основната снимка, която представя цялата торта, участваща в конкурса да се приложат и снимки на отделните детайли. Така ще може да се види по-ясно цялата тематична декорация.

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » вт дек 06, 2011 9:48 am

Добро утро!
Това с детайлите и фигурките го бях споменала още в първия постинг в тази тема. Мен лично би ме зарадвало, ако има отделени детайли. Например: може да се случи така, че конкурс за най-красива торта да бъде спечелен да кажем от торта Принцеса, но най-красивата фигура да е от торта Джунгла, която като цяло обаче не е толкова убедителна (имената са фиктивни :wink: ). Аз работих 6 дни по един проект от торти за кръщене, ослепях от взиране в детайли, с пинсета и лупа съм работила по около 10 часа над всяка фигура. Е може пък да се окаже, че точно една от тези фигури се харесва най-много, но тортата като цяло - не.

Аз имам и друг проблем. Не знам къде точно да кача снимките. Може и да съм пропуснала нещо правилата за новата Сладкарска работилница, не чета често, защото съм затънала в работа. Едната ми торта е от рецепта тук. Но другата...е сбор от отделни рецепти. Може ли само снимки да се качат, без рецепта? Ще бъдат ли валидни за участие? Питам само теоретично, не настоявам да е възможно :)

Момичета, и още нещо искам да помоля - качвайте снимките и във форума, например отделна тема в сладкарството. Така ще можем да ги обсъждаме - фигурите, покритието, слабости и решения към тях. Проблеми и трудности срещнати в направата. Идеи и методи за изработка. Това ще даде и ориентир за тези, които гласуват.

Нели, браво за ефективността :) Гледай само да не получиш бърн аут, би било жалко :wink:

Йоана, мерси за подсещането за детайлите :)

Приятен ден на всички!
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » чет дек 08, 2011 6:03 am

Според мен няколко снимки да се броят за едно участие ще затрудни както участниците, така и гласуващите. Мисля, че засега действащите правила само с една снимка за конкурс са по-разбираеми и удачни.

За оценяване на детайлите - в момента всички снимки са в 1 конкурс, но може би ще е добре да ги разделим в Сладкарска работилница [Цялостна украса] и Сладкарска работилница [Фигурки], като пак зависи от това колко кандидати за участие има. Ако са в 1 конкурс са несравними...

Рали, досега в месечните конкурси избираме само снимки към рецепти. Когато си говорим за украсите обаче, мисля че ще е разумно да се разглеждат и снимките към десертния албум. Слагай където намериш за подходящо, за другия месец ще в Сладкарска работилница ще гледаме и снимки към Вкусотии без рецепта -> Торти и украси.

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » вт дек 13, 2011 2:21 am

Съгласна съм, че е по-удачно една снимка да участва в конкурса.
Би ме зарадвало да се отделят фигурките в друга подкатегория :).

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » ср дек 14, 2011 12:45 pm

Е аз нали това казвам :D :D :D
www.facebook.com/artandhobby


Отговори