Предлагам нова категория в конкурсите

Мнения, препоръки, съвети - всичко свързано с функционалността, съдържанието и дизайна на сайта и форума
Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » ср окт 26, 2011 2:36 pm

И на мен Сладкарска работилница много ми харесва! Напомня ми за сладкарската работилница в Сл.Бряг, в която се правеха сладките и тортите за целия комплекс! Как ухаеше, когато минавахме край нея, дали на път за плажа или на връщане от там.......! Целогодишно имаше вкусотии! :roll:


Потребителски аватар
tillia
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 510
Регистриран на: ср фев 20, 2008 8:23 pm
:: 721 рецепти от tillia
:: 2770 снимки от tillia
Контакти:

Мнение от tillia » съб окт 29, 2011 11:24 pm

Aliana написа: Мисля, че тук някъде имаше малко упътване за правене на добри снимки - на какво трябва да се объръща внимание и т.н. , или се лъжа?
Може да се направи тема по повода. Наистина е жалко, когато някой не успее да представи труда си по подобаващ начин и остане незабелязан.
Мисля, че такива снимки би трябвало да се коментират и да се посочва какви са недостатъците и как да се избегнат. Може и в ЛС.
Имам събран доста насочващ материл как да се правят хубави снимки на ястия. Ако представлява интерес за някой, с най-голямо удоволствие ще споделя. Има някъде открита вече такава тема.
http://da-gotvim-s-tillia.blogspot.com/
http://www.snimka.bg/?profile,albums

Истината е въпрос на гледна точка !
Изображение Изображение

mis_val
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 67
Регистриран на: вт апр 19, 2011 10:07 am
:: 6 рецепти от mis_val
:: 152 снимки от mis_val

Мнение от mis_val » пон окт 31, 2011 1:58 pm

Сладкарска работилница е според мен попадение в десетката!Т.е. аз съм за.
tillia,ако може да споделиш с мен материалите,които имаш относно снимането,ще съм ти много благодарна.

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пон окт 31, 2011 9:49 pm

И на мен ми харесва Сладкарска работилница - тъкмо за всекиго по нещо. Когато има голямо разнообразие от направления ще бъде още по-интересно :)
Ина, сподели с всички ни триковете за хубави снимки, а на който не му е интересно - да не чете :roll:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
tillia
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 510
Регистриран на: ср фев 20, 2008 8:23 pm
:: 721 рецепти от tillia
:: 2770 снимки от tillia
Контакти:

Мнение от tillia » пет ное 04, 2011 7:29 pm

mis_val ,Makaweli - с най-голямо удоволствие ще споделя всичко, което съм намерила за правенето на хубави снимки на ястия! Радвам се много, че има интерес. Намерих темата, открита от Павел, там ще кача всичко. Само малко търпение - в момента се включваме в абонаментен план за интернет и телевизия и като всичко се нормализира ще съм по-активна. :)
http://da-gotvim-s-tillia.blogspot.com/
http://www.snimka.bg/?profile,albums

Истината е въпрос на гледна точка !
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пет ное 04, 2011 7:44 pm

Ина, благодаря ти - очаквам с удоволствие урока :hug:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
pepeleon
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 162
Регистриран на: пет авг 06, 2010 6:03 pm
:: 114 рецепти от pepeleon
:: 673 снимки от pepeleon
Местоположение: Италия,Кадолино

Мнение от pepeleon » съб ное 05, 2011 7:16 pm

ЛЕЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ,момичета колко много съм изпусналаааааааа!
Първо искам да благодаря на Рали за наистина оценения труд както на моята торта понеже е спомената,но и за всички останали.Темата е фантастична и ще съм много щастлива ако е има в смисъл конкурсът.

П.С.Извинете ще изляза малко извън темата ноо от кога е обновен сайтът защото аз влизам всеки ден.Но само днес ми излезе,че е обновен нещо много съм пропуснала с дългото си отсъствие(по здравословни причини)....
Учи се от всички,това е-Мъдрост.Имай власт над себе си,това е-Силата.Искай това което имаш,това е-Богатство..

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб ное 05, 2011 9:21 pm

От една седмица:)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » съб ное 12, 2011 9:24 am

Благодарение на идеите и предложенията ви първият конкурс "Сладкарска работилница" е вече факт!

През Октомрви преценихме, че снимките не са достатъчно за да има разделение (примерно по материал) в повече от 1 конкурс, затова като за първи път красивите десерти са на едно място. Подзаглавието е "специална украса - покрития и фигурки от фондан, марципан и шоколад" - ще се радваме ако има повече снимки на шедьоври в следващите месеци, тогава може да ги разделим на няколко групи.

Вижте номинациите и направете своя избор тук: конкурси
:chef:
Aut viam inveniam aut faciam

Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » пон ное 28, 2011 2:41 am

Успешно приключи и първият конкурс Сладкарска работилница със снимки от месец Октомври :) Първите места са близки, но победителя е само един този месец:

Изображение

Шоколадовата украса с есенна тематика на ma_rri_na си спечели първото място :chef:

И през този месец много красиви украси бяха добавени (а остават и още 3 дена!), така че очаквайте Сладкарска работилница и следващият месец!


Отговори